Святе Письмо з розважанням на 8 липня

Читай також

  • Святе Письмо з розважанням на 5 серпня
  • Святе Письмо з розважанням на 3 серпня
  • Святе Письмо з розважанням на 2 серпня
        • Святе Письмо з розважанням на 8 липня

          Послання Апостола Павла до Римлян 9, 18-33.

          18. Браття, Бог, кого хоче, того милує і, кого хоче, того чинить заскорузлим.

          19. Скажеш, отже, мені: чому іще він докоряє? Хто бо може противитися його волі? 20. Чоловіче, хто ти, що сперечаєшся з Богом? Хіба твір може сказати творителеві: навіщо зробив єси мене так? 21. Хіба гoнчар не має над глиною влади, щоб із того самого місива зробити одну посудину на честь, а другу на нечесть? 22. Хоча Бог, хотячи показати гнів свій і виявити свою силу, зносив з великим довготерпінням посудини гніву, що вже були готові на погибіль, 23. все ж таки він показав багатство своєї слави на посудинах милосердя, котрі наперед приготував для слави, – 24. на нас, яких покликав не тільки від юдеїв, але й від поган.

          25. Як і в Осії він говорить:

          Назву не мій народ моїм народом
          і нелюбу – улюбленою.

          26. І на тім місці, де було їм сказано: ви не мій народ,
          там їх назвуть синами Бога живого.

          27. Ісая ж про Ізраїля каже: хоч би число синів Ізраїля було, як морський пісок, тільки останок спасеться, 28. Господь бо вповні й скоро виконає своє слово на землі. 29. І як прорік Ісая: якби Господь сил не лишив нам насіння, ми були б як Содома і стали б подібні до Гомори.

          30. Що ж скажемо? Що погани, які не шукали праведности, осягли праведність, і то праведність, що походить від віри; 31. Ізраїль же, що шукав закону праведности, не досягнув закону праведности. 32. Чому? Бо вони спирались не на віру, а неначе на діла. Вони спіткнулись об камінь спотикання, 33. як написано:

          Ось кладу в Сіоні камінь спотикання і скелю падіння,
          хто вірує в нього, не осоромиться.

          Євангеліє від Матея 11, 2-15.

          2. Одного разу, почувши у в’язниці про діла Христові, Іван через своїх учнів послав спитати його:

          3. – Ти єси той, що має прийти, чи іншого маємо чекати?

          4. У відповідь на це Ісус сказав їм:

          – Ідіть і сповістіть Івана про те, що чуєте й бачите: 5. сліпі бачать і криві ходять; прокажені очищуються і глухі чують; мертві воскресають і вбогим проповідується добра новина. 6. Щасливий, хто через мене не спіткнеться.

          7. Тоді, як ті відходили, Ісус почав говорити людям про Івана:

          На що ви вийшли дивитися в пустиню? На тростину, яку колише вітер?

          8. На що ви вийшли дивитись? На чоловіка, одягненого в м’яку одежу? Таж ті, що носять м’яку одежу, сидять у царських палатах.

          9. Чого ж тоді ви вийшли? Бачити пророка ? Так, кажу вам, і більше як пророка. 10. Це той, про якого написано:

          Ось я посилаю мого посланця перед тобою,
          що приготує тобі дорогу перед тобою.

          11. Істинно кажу вам, що між народженими від жінок не було більшого від Івана Христителя; однак найменший у царстві небеснім більший від нього. 12. Від часів Івана Христителя і понині царство небесне здобувається силою; і ті, що вживають силу, силоміць беруть його.

          13. Усі бо пророки й закон пророкували до Івана. 14. І коли хочете знати, він – Ілля, що має прийти. 15. Хто має вуха, нехай слухає.


          Матея 11, 12: ” Царство небесне здобувається силою “

          Як ви собі це уявляєте? Штурмувати ворота Небесного царства? Вимагати в Бога? Ставити ультиматуми? Як можна силою здобути Боже царство?

          Насправді все значно простіше, але водночас і значно складніше. Щоб здобути будь-що добре в своєму житті, мусимо докладати багато зусиль, працювати над собою, вдосконалювати власні вміння. Знаємо, що не можемо покинути все на половині шляху, бо не досягнемо нічого.

          Те ж стосується і здобуття Небесного царства. Без докладання зусиль, без бажання наближуватися до Бога і робити все, щоб бути гідним Його любові, Його прощення, без зростання у вірі – не доб’ємося бажаного. Тож, говорячи про силу, маємо перш за все розуміти силу волі, щоб працювати над собою і досягти поставленої мети.

          Читай також

        • Святе Письмо з розважанням на 5 серпня
        • Святе Письмо з розважанням на 3 серпня
        • Святе Письмо з розважанням на 2 серпня
          • Оціни

            [ratemypost]