Діяння Апостолів 6, 8–15; 7, 1–5; 47-60.
8. В тих днях Стефан, повний благодаті й сили, творив чуда й великі знаки в народі. 9. І встали деякі з синагоги, так званої лібертинів, киренеїв, олександрійців і з Кілікії та з Азії, і сперечалися із Стефаном, 10. але не могли встоятися супроти мудрости й духа, яким говорив. 11. Тоді вони підмовили людей, щоб сказали:
– Ми чули, як він говорив образливі слова проти Мойсея та проти Бога.
12. І підбурили народ, старших та книжників, і, напавши, схопили і привели його в синедріон. 13. Там вони поставили свідків, що говорили:
– Цей чоловік не перестає говорити проти цього святого місця та закону. 14. Ми чули, як він говорив, що Ісус, отой Назарянин, зруйнує це місце і змінить звичаї, які Мойсей був дав нам.
15. І коли всі, що сиділи в синедріоні, пильно дивилися на нього, бачили його лице, немов лице ангела.
1. Первосвященик спитав:
– Чи воно справді так?
2. Він відповів:
– Мужі брати й отці, слухайте. Бог слави з’явився батькові нашому Авраамові, як він ще був у Месопотамії, перш ніж він оселився у Харані, 3. і сказав до нього: вийди з землі твоєї і з роду твого, і йди в землю, яку я тобі покажу. 4. Тоді він вийшов з Халдейської землі й оселивсь у Харані; а звідти, як умер його батько, переселив його у цю землю, в якій живете нині. 5. І не дав йому в ній спадщини ані на ступінь ноги, але обіцяв дати її йому в посілість і його потомкам після нього, хоч у нього й не було дитини.
47. Соломон збудував йому дім. 48. Та не в рукотворених храмах живе Всевишній, як пророк говорить:
49. Небо – престол мій,
земля ж – підніжок ніг моїх.
Який дім ви мені збудуєте, каже Господь,
або яке місце мого відпочинку?
50. Хіба то не моя рука все те створила?
51. Ви, тугошиї та необрізані серцем і вухом! Ви завжди противитеся Духові Святому. Які батьки ваші, такі й ви. 52. Кого з пророків не гонили батьки ваші? Вони вбили тих, що наперед звіщали прихід Праведного, якого ви тепер стали зрадниками й убивцями; 53. ви, що одержали закон за велінням ангелів, але не зберігали його.
54. Почувши це, вони розлютилися у своїм серці й заскреготали зубами на нього. 55. А він, повний Духа Святого, дивлячись у небо, побачив славу Божу й Ісуса, який стояв по правиці Бога, 56. і мовив:
– Ось бачу відкрите небо й Сина чоловічого, що стоїть по правиці Бога.
57. Вони ж закричали сильним голосом і, затуливши вуха, кинулись на нього разом, 58. вивели за місто, і стали каменувати. Свідки ж поклали свою одежу у ногах юнака, що звався Савло. 59. І каменували Стефана, який взивав, кажучи:
– Господи Ісусе, прийми духа мого.
60. І впавши на коліна, крикнув сильним голосом:
– Господи, не візьми їм цього за гріх.
І промовивши це, заснув смертю. А Савло схвалював його вбивство.
Євангеліє від Йоана 4, 46-54.
46. Того часу був один царський урядовець, якого син нездужав у Капернаумі. 47. Зачувши, що Ісус прибув з Юдеї в Галилею, він прийшов до нього і став просити, щоб він прийшов і зцілив його сина, бо той мав уже вмирати. 48. Ісус каже до нього:
– Ви не вірите, якщо не побачите знаків і чудес!
49. Царський урядовець сказав йому:
– Господи, прийди, поки не вмерла моя дитина!
50. Ісус мовив до нього:
– Іди, твій син живе.
Повірив чоловік слову, що сказав Ісус, і пішов. 51. Коли він був уже в дорозі, слуги, що вийшли йому назустріч, сказали йому, що син його живий-здоровий. 52. Він спитав їх, о котрій годині стало йому легше.
– Учора ввечорі о сьомій годині пропасниця покинула його, – вони йому сказали.
53. І зрозумів батько, що те сталося о тій самій годині, коли Ісус сказав йому: син твій живе. І увірував сам він і увесь дім його. 54. Це друге чудо, що зробив Ісус, вернувшися з Юдеї у Галилею.
Йоана 4, 48: “Ви не вірите, якщо не побачите знаків і чудес!”
Чому віра в живого Бога часто слабшає? Чому вона часто піддається сумнівам?
Нам складно вірити в те, чого не знаємо. І, напевно, нереально бути близьким із тим, кого уникаємо.
Наскільки ми знайомі зі своїм Богом? Тим, чию подобу й образ носимо? Як часто спілкуємося з Ним? Чи чуємо, як промовляє?
Ви вірите, що Він поруч? Коли ваші молитви звернені до Нього?
Ви дякуєте чи просите? Ви шукаєте чи очікуєте? Ви щиро любите чи боїтеся?
Запитайте себе: чи справді повірю, коли побачу? Чи вірю, тому що живу?
Так багато років хотілося прочитати людські думки і розібратись, у питаннях, на які не можливо було знайти відповіді, які б могла дати можливість бути впевненому у своій вірі. Мріяла, щоб хтось просто дав силу і розум вірити так, щоб не обманювати себе, не сумніватися, не вагатися. Самостійно освоіти Святі Писання дуже нелегко, зокрема мені, питань виникало, ще більше, і, з часом – від відсутності відповідей, ти змирюєшся з тим, що тобі не дано зрозуміти, що не дано осягнути, а, коли почалась війна в моій краіні, то я вже змирилася, що Господь залишив нас, але, в душі, я просто повторювала сама для себе – лише безпосереднє втручання Господа, може змінити все, і тепер я думаю, що це і є віра, бо для Господа немає нічого не можливого. Господь в моєму житті змінив усе – не скажу, що це не було для мене спочатку шоком, я не розуміла, що відбувається, але і в кожній казці є напружений момент, де головні героі мають відстояти і себе і тих, за кого відповідають, але у фіналі опинюєшся саме там, про що, насправді мріялось, там де спокій, любов, радість, там, де душа просто співає від щастя. І Святі Писання , як виявилось, не такі й вже складні – просто потрібен час