Святе Письмо з розважанням на 7 лютого

Читай також

 • Святе Письмо з розважанням на 11 липня
 • Святе Письмо з розважанням на 8 липня
 • Святе Письмо з розважанням на 7 липня
    • Святе Письмо з розважанням на 7 лютого

     Першого соборного послання святого апостола Петра читáння.

     Ряд: 1 Пт. 59 зач.; 2, 21 – 3, 9.

     21. Улюблені, Христос страждав за вас, даючи вам приклад, щоб ви йшли його слідами. 22. Той, хто не вчинив гріха, і підступу в його устах не найшлося, 23. хто був злословлений, але сам не злословив, хто страждав, та не погрожував, але здався на того, який судить справедливо – 24. він сам у своїм тілі виніс наші гріхи на хрест, щоб ми, вмерши для гріхів, жили для справедливости; бо ми його ранами зцілились. 25. Бо ви блукали, немов вівці, але тепер вернулися до пастиря й наставника душ ваших.

     1. Так само ви, жінки, коріться своїм чоловікам, щоб навіть, якщо деякі не вірять слову, їх привабило без слова поводження жінок, 2. коли побачать ваше життя у чистоті й повазі. 3. Нехай ваша окраса буде не назовні – заплітання волосся, накладання золотих обручок чи прибирання в шати, 4. але в середині людського серця, в нетлінній красі духа, лагідного та мовчазного; ось що многоцінне перед Богом. 5. Бо колись святі жінки, які надіялися на Бога, приоздоблювали себе, корячися своїм чоловікам, 6. як от, приміром, Сара слухала Авраама і «паном» його звала; а ви її діти, коли добре чините і не звертаєте уваги на ніякі побоювання.

     7. Ви, чоловіки, живіть розумно разом з вашими жінками, як з істотами, що від вас слабші, віддаючи їм належну шану як співнаслідникам благодаті життя, і тим ваші молитви не матимуть перешкоди.

     8. Нарешті, всі ви будьте однієї думки, співчутливі, братолюбні, милосердні, смиренні. 9. Не платіть злом за зло чи лайкою за лайку, а, навпаки, благословляйте, бо ви на те покликані, щоб унаслідити благословення.

     До Корінтян першого послання святого апостола Павла читáння.

     Св: 1 Кор. 151 зач.; 12, 7-11.

     7. Браття, кожному дається виявлення Духа на спільну користь. 8. Іншому бо дається Духом слово мудрости; іншому тим же Духом – слово знання; 9. іншому – віра у тім самім Дусі; іншому – дар зцілення у тім єдинім Дусі; 10. іншому – сила творити чуда; іншому – дар пророкування; іншому – розпізнання духів; іншому – різні мови, іншому ж – тлумачення мов. 11. Та все це чинить один і той же Дух, що розділює кожному, як він хоче.

     Від Марка святого Євангелія читáння.

     Ряд: Мр. 54 зач. 12, 13-17.

     13. Одного разу послали до Ісуса фарисеї і старші юдейські декого з фарисеїв та іродіян, щоб його піймати на слові. 14. Прийшли ті й кажуть до нього:

     – Учителю, знаємо, що ти праведний і не зважаєш ні на кого: бо не дивишся на лице людей, лише по правді наставляєш на путь Божу. Личить давати данину кесареві чи ні? Маємо давати чи не давати?

     15. Він, знаючи їхнє лукавство, сказав їм:

     – Чого мене спокушаєте? Принесіть мені динарій, щоб я бачив.

     16. Ті принесли. Він сказав їм:

     – Чий це образ і напис ?

     Ті йому відповіли:

     – Кесарів.

     17. Тоді Ісус промовив до них:

     – Віддайте кесареві, що кесареве, а Богові, що Боже.

     І вони дивувались йому.

     Від Йоана святого Євангелія читáння.

     Св: Йо. 36 зач. 10, 9-16.

     Сказав Господь юдеям, які до нього прийшли:

     9. Я – ворота. Хто ввійде через мене, спасеться. Він увійде, вийде і найде пасовисько. 10. Злодій не приходить, хіба щоб красти, вбивати, вигублювати. Я прийшов, щоб мали життя і мали його вповні. 11. Я – добрий пастир. Добрий пастир життя своє дав за овець. 12. Наймит, який не пастир і якому вівці не належать, бачить вовка, що надходить, і кидає вівці та біжить геть; і вовк хапає їх і розполохує. 13. Наймит же втікає, бо він наймит і не дбає про вівці. 14. Я – добрий пастир і знаю моїх, і мої мене знають. 15. Отець мій знає мене, і я знаю Отця; я життя моє кладу за мої вівці.

     16. Ще й інші вівці маю, що не з цієї кошари; і їх мушу привести: вони почують мій голос, і буде одне стадо й один пастир.


     І Петра 2, 9: “Не платіть злом за зло чи лайкою за лайку, а, навпаки, благословляйте, бо ви на те покликані, щоб унаслідити благословення”

     Кажуть: “Ставтеся до людей так, як хочете, щоб ставилися до вас”. І ця логіка зрозуміла. Та іноді хочеться людям відповідати взаємністю не лише в доброму ставленні, але й, коли поступають зле. Щоб і вони відчули на собі, як може бути боляче, неприємно.

     Та ми бачимо, як старозавітній принцип – “око за око, зуб за зуб” змінився принципом абсолютної любові через прихід і жертву Ісуса.

     У повсякденному житті, на жаль, далеко не завжди і не всім вдається на любові будувати взаємини. Спокуса “показати характер” у багатьох сильніша за слідування за Богом.

     Хоча Господь у Біблії вірш за віршем, сторінка за сторінкою вчить нас прощати і любити. Саме своїм сприйняттям зла – не мстити, а благословляти, можемо найкраще і найдієвіше засвідчувати своє християнство.

     Читай також

    • Святе Письмо з розважанням на 11 липня
    • Святе Письмо з розважанням на 8 липня
    • Святе Письмо з розважанням на 7 липня
     • Оціни

      [ratemypost]