Тест на наше християнство. А як ти ставишся до абортів?

Інші дописи автора

    Тест на наше християнство. А як ти ставишся до абортів?

    Ми живемо в цікаві часи. Людина 21 століття є носієм цілого «міксу» знань, вірувань, потреб, фобій і, зрештою, сподівань. Напевно ніде так це яскраво не простежується, як в соціальних мережах. Читаючи дописи людей, коментуючи їх, вступаючи в дискусії, переконуєшся у тому, що  в головах людей буває «вінігрет» з вище названого і навіть більше.  Так, наприклад, я був дещо заскочений тим, скільки людей в наш час вважають за можливе поєднувати своє християнство з толеруванням такого мерзенного явища, як аборт. Вже передчуваю, що з перших речень чимало жінок вважатимуть, що я, чоловік, священик, зазіхаю на їхні права. А тому розпочну від чоловіків. Як не крути, але без участі «сильної половини людства» аборт би не відбувся у будь-якому випадку.

    Я зустрічав у житті чоловіків, які жодним чином не підтримали жінку тоді, коли вона цього потребувала. Його мовчання було промовистішим за тисячі слів. У такого чоловіка такі ж руки в крові, як і в лікаря, що здійснив такий злочин.

    Я зустрічав чоловіків… стоп,  чому ми таких називаємо чоловіками? Я зустрічав «хлюпіків», які боялися взяти на себе відповідальність за жінку і свою дитину, спокійно платили жінці, дівчині чи лікарю за свій “уявний” спокій. Наскільки спокійно їм спиться, не знаю.

    Я ніколи не зустрічав чоловіків, які прийшли і покаялися за те, що мовчанням, погрозами, грошима, обманом підштовхнули жінку на вбивство. Горе таким. Я вірю в життя після життя.

    В соціальних мережах та в реальному житті я, на жаль, щораз частіше зустрічаю жінок, які вважають аборт не вбивством, а звичайнісінькою медичною процедурою, операцією. Дивує одне, чому людина пізніше обвинувачує всіх і Бога насамперед, у неможливості мати дітей чи проблемах з власним здоров’ям? І як можна називати операцією процедуру, коли не рятується, а руйнується життя. Що це за звичайна процедура,  яку жінка робить в спосіб «щоб ніхто не здогадався». Я ще не зустрічав випадку, щоб жінка у Фейсбуці хвалилася тим, що сьогодні їй успішно було проведено аборт. Ну якщо з цим все нормально, чого і кого соромимося?

    Я зустрічав дівчат і жінок, хто розглядають аборт у правовій площині, виключно, як своє право розпоряджатися своїм тілом. Дивно, чому жінка розпоряджається  маленьким тілом її дитяти, а не  своїм. Вважати правом знищення живої дитини, нехай вона ще не виглядає до кінця як дитина, є злочином. Чиїсь права мають силу до того моменту, поки не посягають на право іншого. Дитина в лоні матері – це інша особа, яка має право народитися, але не має змоги голосно заявити про свої права.  Не може про це право написати у Фейсбуці, як мама.

    Я зустрів і мам, які кажуть, що бачення Церкви на те, кого чи що вважати людиною різниться від бачення суспільства. І це правда. Але для чого вважати себе членом такої Церкви? По якому такому праву така особа себе може вважати віруючою?

    Я зустрічав і тих, хто вважали дитину в лоні матері ембріоном, а не людиною. Але де цей рубікон, межа неповернення? Чи не почнуть з часом дитину, яка не досягла року, також вважати «недолюдиною»? Чи не вважатимуть таким маля, що не вміє говорити?

    Я зустрів і таких, які казали, що боротьба з абортами є ознакою середньовічної, а не сучасної Церкви, є т.зв. «скрєпою». Як може бути застарілим бажання того, щоб жінка не боялася бути мамою. Яке середньовіччя є в тому, що жива людина має право на життя?

    Я зустрів жінок, які розглядають аборт  як порятунок, порятунок від злиднів. Але якби це було так, мама мала б просити про право вбити старшого сина чи дочку. Чим це не порятунок від злиднів? Чому б не дати життя дитині і передати на виховання добрій християнській родині? Господь ніколи не осудить таку маму, бо вона дала життя, а не забрала.

    Я зустрів жінок, які розглядають аборт як примус. Я не виключаю певної кількості таких абортів під примусом. Але чому жінка, найчастіше християнка, вибирає те, що їй кажуть інші, а не те, про що їй каже Господь Бог?

    Я зустрів жінок, які пишуть, що нам, чоловікам, про це легко говорити. Але так воно не є. Мені важко і неприємно переконувати жінку, покликанням якої є дати життя, а не відібрати.

    Я зустрічав жінок, які сповідалися з щоденних гріхів, і лише після запитання священика випадково пригадували про 7 зроблених абортів.

    Але також я зустрів жінок, які б усе віддали за те, щоб виправити свою помилку і бодай кілька хвилин потримати на руках дитя, яке так і не встигло сказати «мама». Це жінки, які майже щодня оплакують те, що вчинили. Це ніби для них написані слова 50-го псалма: «Серцем скрушеним і смиренним Бог не погордить».

    Тішить і те, що я щораз частіше зустрічаюся із випадками навернення лікарів, що перестають бути вбивцями і приносять Богу щирі плоди покаяння. Господь, милосердний і люблячий, приймає кожного грішника. Як би хотілося, щоб ті, хто покаялися, доповнили це активною позицією в суспільстві і тих самих соціальних мережах. Сьогодні як ніколи ми потребуємо свідчення розкаяних чоловіків, жінок і лікарів.

    О. Олег Кобель

    За матеріалами: olehko.blogspot.com

     

    Інші дописи автора

     Оціни

     How useful was this post?

     Click on a star to rate it!

     Average rating 0 / 5. Vote count: 0

     No votes so far! Be the first to rate this post.

       

      Про автора

      Священик УГКЦ

      Коментарі

      • Анна Слівінська    22.11.2016 о 15:04

       я б ще додала такі слова Бо беззаконня моє я знаю,і гріх мій є завжди передо мною.Це стається у наш час дедалі частіше ще тому(у випадку подружжя),що вони докінця не усвідомлюють свого призначення.