Про Івана Хрестителя, цвіркуна і монети

Інші дописи автора

    Про Івана Хрестителя, цвіркуна і монети

    Один чоловік товаришував з індіанцем. Не один раз бував в нього вдома. І одного разу індіанець відгукнувся на запрошення поїхати в гості до свого товариша.

    Він ніколи не був в мегаполісі, однак, прогулюючися центральною  вулицею індіанець раптом зупинився і завмер. “Я чую цвіркуна, він десь тут цвіркоче поблизу!”. Його товариш з міста розсміявся: “Ти не можеш його чути, тут найбільш шумна вулиця в цілому місті, навколо чути шум транспорту, ходять сотні людей!” Однак той його вже не слухав, знайшов за десяток метрів від них невеличку клумбу і показав того цвіркуна. “Бачиш, все таки я почув його!” На велике здивування друга, він попросив висипати пригоршню дрібних монет на тротуар. На дзвінкий звук монет, що розсипалися люди здалеку повертали голову і вдивлялися в те, що відбувається. “Бачиш, сказав індіанець, все залежить від того, на що настроєний наш слух!” І очі його загорілися особливим блиском.

    Особа Івана Хрестителя є надзвичайно важливою в історії спасіння. Він є найбільшим з усіх, народжених від жінки, як сказав про нього Спаситель. Він, будучи недостойним розв’язати ремінця сандалей Ісуса, стає Його Хрестителем і предтечею. Як серед сотень тих, хто прийшов до нього прийняти хрещення, він пізнав Месію? Його увага серця була звернена до Нього. Інші пророки пророкували прихід Месії, не маючи змоги самим його узріти. Іван Хреститель є найбільшим серед пророків, бо вказав на Месію і говорив до Нього.

    Наш слух часто звернений до різних речей, людей, подій. Слух християнина завжди звернений до Христа. І не лише слух, а й усі почуття. Він є сенсом нашого існування і присутній поруч. Навколишній шум світу намагається заглушити Його голос “Покайтеся, бо Царство Небесне близько!” Близько, поряд, поруч, тут, поблизу, неподалік, по сусідстві, якщо хочете. “І Царству Його не буде кінця”. Царство Його не від цього світу. Для кого звук монет є чутнішим Його голосу, той не пізнає Христа, як Іван Хреститель.

    Лише покаяння може дарувати нам особливу здатність такого слухання, який зветься молитвою.

    Фото: zarpanews

    Інші дописи автора

     Оціни

     How useful was this post?

     Click on a star to rate it!

     Average rating 0 / 5. Vote count: 0

     No votes so far! Be the first to rate this post.

       

      Про автора

      Священик УГКЦ