Лишень дерева не користуються рухом. Динамічна реальність християнина

Інші дописи автора

    Лишень дерева не користуються рухом. Динамічна реальність християнина

    Ліс суголосний з вітром. Динамічний рух дерев уже визначений. Єдиним винятком стає засуха, коли з-за слабкості робиться останній рух серед тисячі таких дерев. Нам було б байдуже, якщо живе середовище не було б союзником людині у пізнанні всесвіту.

    Людська особистість завжди має справу з динамічним пізнанням. Саме тому перед нами лежить обов’язок пізнати любов Христа, її ширину, довжину, висоту і глибину (пор. Еф. 3,18). Ці терміни застосовувалися філософами, щоб означити цілий світ у його сукупності. А тому апостол Павло намагається показати вагому роль Христа в оновленні світу, який відкуплений від гріха. Пізнання присутності Бога у світі є вагомим завданням для особи, яка у соціумі, серед розваг, пошуків та розчарувань відчуває бажання вічності.

    Це бажання розпочинається із прийняття Божого плану та рішучого руху у напрямку вибраних пріоритетів й цінностей. Деколи може видаватися, що така ціль є недоречною серед різних обставин. Цікаво це ілюструє кінематограф. У одному фільмі йшлося про розмову між чоловіком, що зумів трансформувати минуле, яке не дозволяло сильно пишатися, та дівчиною, яка в силу певних обставин стала повією. У приязному діалозі дівчина сказала, що не може поступати інакше та живе в іншому світі, ніж чоловік. Натомість він впевнено сказав: «Зміни свій світ!» Ця фраза спонукає переглянути правильність вибраних розмов, вчинків та постав до іншої особи. Можливо саме ми творимо такий світ.

    Утвердження християнських засад з усвідомленням про Божу підтримку дозволяють створити простір благодаті та впевненої радості. Тут виникає питання рішучості, а водночас – рушія наших вчинків. У цьому допомагає універсальність християнських цінностей та першість Бога, який не втомлюється постійно зсилати необхідну ласку. Від нас вимагається тільки одне – з вдячністю її прийняти та вміло використати у своєму житті.

    Світлина: dispatches

    Інші дописи автора

     Оціни

     [rating-system-posts]

       

      Про автора

      Шукаю сліди Бога у Божому світі