Чому 1 вересня – Всесвітній день молитви за турботу про створіння?

Інші дописи автора

    Чому 1 вересня – Всесвітній день молитви за турботу про створіння?

    1 вересня збігається з початком Православного Нового Року.

    У 2015 році Папа Франциск заснував “Всесвітній день молитви за турботу про створіння”, який щорічно відзначається 1 вересня.

    Цю дату було обрано так, щоб вона збігалася з днем, який православні християни вже мали у своєму богослужбовому календарі.

    Папа Франциск пояснює це у своєму листі, який встановив це святкування в Католицькій Церкві.

    Святкування цього дня, в той самий день, що і Православна Церква, стане цінною можливістю засвідчити зростання спілкування з нашими православними братами та сестрами. Ми живемо в той час, коли всі християни стикаються з тими ж вирішальними викликами, на які ми повинні реагувати разом, щоб бути більш гідними довір’я та ефективними. Я сподіваюся, що цей день певним чином залучить і інші Церкви та церковні громади, і відзначатиметься разом з подібними ініціативами Всесвітньої Ради Церков.

    У 1989 році покійний Вселенський Патріарх Димитрій I написав лист про довкілля, відзначаючи перший щорічний “День молитви за створіння” 1 вересня.

    Цей день був обраний з особливої причини для православних християн. Традиційно це перший день нового літургійного року в Православній Церкві.

    За даними Православної Церкви в Америці, “до введення юліанського календаря Рим починав Новий Рік 1 вересня“.

    Початок нового року відображає символіку нового життя, а також теми збору врожаю, які зазвичай трапляються у вересні у Північній Півкулі.

    Він також збігається з днем, який традиційно асоціювався з входом Ісуса у синагогу, щоб оголосити про свою місію проповідувати Євангеліє.

    І прибув Він у Назарет, де був вихований, увійшов своїм звичаєм суботнього дня в синагогу й встав, щоб читати. Йому подано книгу пророка Ісаї, і, розгорнувши книгу, він натрапив на місце, де було написано:
    “Господній Дух на Мені,
    Бо Він Мене помазав. Послав Мене нести Добру Новину бідним,
    Звіщати полоненим визволення,
    Сліпим прозріння,
    Випустити пригноблених на волю,
    Оповістити рік Господній сприятливий.”

    Луки 4:17-19

    Саме в цьому контексті у Католицькій Церкві було встановлено Всесвітній день молитви за турботу про створіння.

    Автор: Philip Kosloski
    Джерело: Aleteia
    Переклад з англійської: Максим Гонтар

    Інші дописи автора

     Оціни

     How useful was this post?

     Click on a star to rate it!

     Average rating 0 / 5. Vote count: 0

     No votes so far! Be the first to rate this post.

       

      Про автора

      Волонтер Патріаршої Комісії у справах Молоді УГКЦ (Календар ДивенСвіт, Спільноти УГКЦ). Програміст, захоплюється графічним дизайном та перекладом з англійської. З 2011 бере участь у щотижневих зустрічах біблійного кола та займається перекладом біблійних коментарів. Учасник Літньої Біблійної Школи УКУ в 2018 та 2019 роках.