Апостол Павло закликав своїх послідовників працювати і не байдикувати

Інші дописи автора

    Апостол Павло закликав своїх послідовників працювати і не байдикувати

    Спокусливо розглядати працю як щось нижче за людство, діяльність, яку ми виконуємо неохоче і намагаємось уникати будь-якою ціною.

    Однак це не євангельський погляд на працю, особливо у творах св. Павла.

    Св. Павло пояснює у своєму листі до Солунян, що він робить усе можливе, щоб працювати заробляючи на свій хліб насущний.

    Самі бо знаєте, як треба нас наслідувати. Ми ж безладдя поміж вами не коїли, ані не їли ні в кого дармо хліба, а вдень і вночі тяжко та гірко працювали, щоб не утруднювати з вас нікого.

    2 Солунян 3: 7-8

    Вважається, що св. Павло виготовляв намети і практикував цю професію під час своїх місіонерських подорожей. Він мав сильну трудову етику, вважаючи, що неробства слід уникати будь-якою ціною.

    Насправді, він мав сильні слова проти тих, хто міг працювати, але вирішив не працювати і залишатися без діла.

    Як хтось не хоче працювати, хай і не їсть. Та проте чуємо, що деякі у вас живуть у ледарстві й не роблять нічого, тільки байдикують. Таким то наказуємо і велимо Господом нашим Ісусом Христом спокійно працювати і споживати хліб, що самі заробили.

    2 Солунян 3:10-12

    Це не стосується тих, хто серйозно намагається але не може знайти роботу, або кому неодноразово відмовили на кожній співбесіді, або навіть тих, хто вийшов на пенсію після багатьох років роботи.

    Св. Павло говорить про людей, які легко могли б знайти якусь роботу, але навіть не намагаються.

    Працю не слід розглядати як щось негативне, а слід розглядати як жертву, яку ми можемо принести Богу. Перевертання гамбургерів у МакДональдсі може стати молитвою до Бога!

    Святий Іван Павло II багато писав про гідність роботи у своїй енцикліці Laborem Exercens, де закінчує свої роздуми словами: “Нехай християнин, який слухає слово живого Бога, об’єднуючи працю з молитвою, знає, що його праця має не лише земний прогрес, але й розвиток Царства Божого, до якого ми всі покликані силою Святого Духа та словом Євангелія”.

    Праця – це добра діяльність на цій землі та євангельський спосіб життя.

    Автор: Philip Kosloski
    Джерело: Aleteia
    Переклад з англійської: Максим Гонтар
    Ілюстрація: Bill Myers – Aquila and Priscilla Worked with Paul

    Інші дописи автора

     Оціни

     How useful was this post?

     Click on a star to rate it!

     Average rating 0 / 5. Vote count: 0

     No votes so far! Be the first to rate this post.

       

      Про автора

      Волонтер Патріаршої Комісії у справах Молоді УГКЦ (Календар ДивенСвіт, Спільноти УГКЦ). Програміст, захоплюється графічним дизайном та перекладом з англійської. З 2011 бере участь у щотижневих зустрічах біблійного кола та займається перекладом біблійних коментарів. Учасник Літньої Біблійної Школи УКУ в 2018 та 2019 роках.