Читання Біблії на Різдвяний піст – 15/11 – Бут 3:1-15

Інші дописи автора

    Читання Біблії на Різдвяний піст – 15/11 – Бут 3:1-15

    В рамках плану читання Біблії на Різдвяний піст

    Як цим користуватись?
    Пропонуємо Тобі наступний план біблійного розважання в стилі lectio divina:

    1) Помолись Богові у намірі доброго розважання над уривком: “Царю Небесний…”, “Засвіти в серцях наших…”
    Засвіти в серцях наших, чоловіколюбче Владико, нетлінне світло Твого богопізнання і відкрий очі нашого ума, щоб ми розуміли Твої євангельські проповідування. Вклади в нас і страх блаженних Твоїх заповідей, щоб ми, перемігши всі тілесні похоті, провадили духовне життя, думаючи і діючи все, що угодне Тобі, бо Ти є просвічення душ і тіл наших, Христе Боже, і Тобі славу віддаємо з безначальним Твоїм Отцем, і пресвятим і благим і животворящим Твоїм Духом, нині і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

    2) Прочитай даний уривок зі Святого Письма один чи декілька разів, повільно, виразно та вдумливо, якщо є можливість – читай вголос.

    3) Переглянь коментарі до цього уривку: часто в них можна відшукати пояснення незрозумілої ситуації, добру натхнену пораду, чи просто цікаву інформацію щодо уривку.

    4) Розважай над прочитаним. Задай собі питання:
    – що Бог хоче сказати мені цим уривком?
    – де я бачу себе в цьому уривку?
    – чи не нагадує цей уривок щось із мого життя?

    5) На закінчення, подякуй Богові молитвою за добре розважання.

    Можеш проводити такі розважання на самоті, якщо так Тобі затишніше, або навпаки: з родиною, спільнотою чи з друзями – разом з кимось розважання можуть бути значно глибшими та цікавішими!

    Тип: Пророцтво про прихід Ісуса Христа

    Тема: Протоєвангеліє

    Слово Боже (Буття 3:1-15)

    1. З усіх же польових звірів, що їх сотворив Господь Бог, найхитріший був змій. Він і сказав до жінки: “Чи справді Господь Бог велів вам не їсти ні з якого дерева, що в саді?”
    2. Жінка відповіла змієві: “Нам дозволено їсти плоди з дерев, що в саді.
    3. Тільки плід з дерева, що посеред саду, Бог наказав нам: “не їжте його, ані не доторкайтесь, а то помрете”.”
    4. І сказав змій до жінки: “Ні, напевно не помрете!
    5. Бо знає Бог, що коли скуштуєте його, то відкриються у вас очі, і ви станете, як Бог, що знає добро й зло.”
    6. Тож побачила жінка, що дерево було добре для поживи й гарне для очей і приманювало, щоб усе знати; і взяла з нього плід та й скуштувала й дала чоловікові, що був з нею, і він теж скуштував.
    7. Тоді відкрилися їм обом очі, й вони пізнали, що вони нагі; тим то позшивали смоківне листя і поробили собі пояси.
    8. Але почули вони луну від Господа Бога, що ходив собі садом під час денної прохолоди, і сховався чоловік із своєю жінкою від Господа Бога серед дерев саду.
    9. Тоді Господь Бог покликав чоловіка і спитав його: “Де ти?”
    10. Той відповів: “Я чув Твою луну у саді й злякався, бо я нагий, тож і сховався.”
    11. Він же сказав: “Хто тобі сказав, що ти нагий? Чи не їв ти з дерева, що Я наказав тобі не їсти?”
    12. Чоловік відповів: “Жінка, яку Ти дав мені, щоб була зо мною, дала мені з дерева, і я їв.”
    13. Тоді Господь Бог сказав до жінки: “Що ти це наробила?” Жінка відповіла: “Змій обманув мене, і я їла.”
    14. Отож Господь Бог сказав до змія: “За те, що ти вчинив це, будь проклятий з-поміж; усякої скотини та з-поміж усіх диких звірів. На череві твоїм будеш повзати і їстимеш землю по всі дні життя твого.
    15. Я покладу ворожнечу між тобою і жінкою і між твоїм потомством та її потомством. Воно розчавить тобі голову, а ти будеш намагатися ввіп’ястися йому в п’яту.”

    Коментарі

    Коментар о. Юрія Щурка, одного з найкращих бібліїстів УГКЦ

    Коментар Отців Церкви

    “Я покладу ворожнечу між тобою і жінкою і між твоїм потомством та її потомством. Воно розчавить тобі голову, а ти будеш намагатися ввіп’ястися йому в п’яту” (Бут 3:15)

    Отже, Він все очолив, розпочавши війну проти нашого ворога, і вражаючи того, хто спочатку полонив нас в Адамі, та топчучи його голову. Ти можеш прочитати в Бутті, що Бог сказав змію: Я покладу ворожнечу між тобою і жінкою і між твоїм потомством та її потомством. Воно розчавить тобі голову, а ти будеш намагатися ввіп’ястися йому в п’яту (Бут 3:15). Бо з цього часу проповідувалося про Того, хто мав народитися від Діви за подобою Адама, як про “чавлячого голову змія”, тобто про насіння, про Яке апостол говорить в Посланні до Галатів: А що ж тоді закон? Його додано із-за переступів, доки не прийде потомство, якому була дана обітниця (Гал 3:19), а ще ясніше показує в тому ж посланні, кажучи: Якже сповнився час, Бог послав свого Сина, що народився від жінки (Гал 4:4). Бо ворог не був би справедливо переможений, якби переміг його не чоловік від жінки. Тому що через жінку він спочатку взяв гору над людиною і поставив себе ворогом людині. Тому й Господь сповідує Себе Сином Людським, відновлюючи в Собі первородну людину, від якої створена була жінка; щоб так само, як через людину переможену [Адама] рід наш зійшов в смерть, через людину-переможця [Христа] ми б знову зійшли до життя, і так само як через людину [Адама] смерть здобула перемогу над нами, через людину [Христа] ми б знову отримали перемогу над смертю.
    (Іриней Ліонський, Проти єресей 5.21.1)

    Переклад з англійської: Максим Гонтар за виданням ACCS: OT I, Genesis 1–11 (2001)
    Ілюстрація: Giovanni Battista Tiepolo | Public Domain

    Приєднуйтесь до нас у Телеграм та Вайбер і отримуйте раз на тиждень дайджест найпопулярніших дописів!

    Інші дописи автора

     Оціни

     How useful was this post?

     Click on a star to rate it!

     Average rating 0 / 5. Vote count: 0

     No votes so far! Be the first to rate this post.

       

      Про автора

      Волонтер Патріаршої Комісії у справах Молоді УГКЦ (Календар ДивенСвіт, Спільноти УГКЦ). Програміст, захоплюється графічним дизайном та перекладом з англійської. З 2011 бере участь у щотижневих зустрічах біблійного кола та займається перекладом біблійних коментарів. Учасник Літньої Біблійної Школи УКУ в 2018 та 2019 роках.