Важкі питання про Біблію. #02 Чому Ісус є центром Біблії?

Інші дописи автора

    Важкі питання про Біблію. #02 Чому Ісус є центром Біблії?

    (Інші важкі питання про Біблію, список поповнюється)

    «З чого можна зробити висновок, що Ісус є центром Біблії?»

    В ЧОМУ ПРОБЛЕМА?

    «З чого можна зробити висновок, що Ісус є центром уваги Святого Письма? Більша частина Біблії розповідає про часи Старого Завіту, ще до народження Ісуса».

    ІСУС БУВ ПОЗА ЛЮДСЬКИМ ЧАСОМ

    1. Ісус існував раніше

    Нашому обмеженому розуму непросто зрозуміти цей факт, але Біблія вчить, що Ісус існував «на початку».

    «Споконвіку було Слово, і з Богом було Слово, і Слово було – Бог» (Йоана 1:1).

    «З Богом було Слово», тому Слово відрізняється від Отця. Ця фраза говорить: «Ісус був з Богом». «Слово було – Бог», тож Ісус був Богом у повному сенсі. Ця фраза говорить: «Ісус був Богом».

    2. Ісус існував до Авраама

    Ісус існував до Авраама, але не в людському вигляді.

    «І сказав їм Ісус: Істинно, істинно кажу вам: Перше, ніж був Авраам, Я є» (Йоана 8:58).

    ЦЕНТР УВАГИ БІБЛІЇ

    Як не дивно, але людям вдається читати Біблію і при цьому упускати її головну тему. У центрі уваги всієї Біблії є Бог Отець та Ісус Христос. Одного разу Ісус сказав євреям: «Писання… свідчать за Мене!» (Йоана 5:39).

    ДЕ ЗНАЙТИ ІСУСА В БІБЛІЇ

    1. Христос є в Законі

    Перші п’ять книг Біблії, П’ятикнижжя, були відомі за днів Ісуса як книги Закону. Мойсей зробив таке пророцтво, яке буквально сповнилося Ісусом:

    «Пророка з-поміж вас, з твоїх братів, такого, як я, Господь, Бог твій, настановить тобі; його маєте слухатися. … сказав Господь до мене: … Я вкладу Мої слова йому в уста, й він говоритиме до них все, що йому накажу» (Второзаконня 18:15,17,18).

    Перший розділ Євангелія від Марка розповідає про публічне служіння Ісуса. Грецьке слово, що означає «виконаний» peplerotai, є вирішальним і міститься у вірші 15: «Сповнився час» (Марка 1:15).

    2. Христос є в Пророках

    Ісус виконує бажання пророків до миру і справедливості. «Бо хлоп’ятко нам народилося, сина нам дано; влада на плечах у нього; і дадуть йому ім’я: Чудесний порадник, сильний Бог, Отець довічний, Князь миру» (Ісаї 9:5).

    3. Христос є в Писаннях

    Третій розділ Старого Завіту був відомий як «Писання» (Псалми та книги мудрості). Під час хрещення та преображення Ісуса слова, використані про Нього, походять із Псалма 2:7: «Син мій єси ти» (див. Матея 3:17; Марка 9:7). Як сказав Мартін Лютер: «Все Святе Письмо повсюдно стосується Христа».

    4. Христос є в Новому Завіті

    Євангеліє, листи Нового Завіту та Книга Одкровення – усе зосереджено на Ісусі Христі. Наприкінці свого Євангелія Йоан каже, що написав, щоб його читачі мали віру в Ісуса. «Ще й інші численні чудеса, що їх не списано у цій книзі, вчинив Ісус на очу своїх учнів. А ції – списано, щоб увірували ви, що Ісус – Христос, Син Божий, а вірувавши, – щоб мали життя в Його ім’я» (Йоана 20:30–31).

    ЯКИЙ ВИСНОВОК?

    «Незнання Святого Письма – це незнання Христа» (Єронім Стридонський).

    ЦИТАТА ДЛЯ РОЗДУМІВ

    «Біблія — це портрет Ісуса Христа»

    Джон Стотт

    Джерело: Hard Questions about the Bible made easy – Water, M. (2000)

    Переклад з англійської: Максим Гонтар

    Приєднуйтесь до нас у Телеграм та Вайбер і отримуйте раз на тиждень дайджест найпопулярніших дописів!

    Інші дописи автора

     Оціни

     [ratemypost]

       

      Про автора

      Волонтер Патріаршої Комісії у справах Молоді УГКЦ (Календар ДивенСвіт, Спільноти УГКЦ). Програміст, захоплюється графічним дизайном та перекладом з англійської. З 2011 бере участь у щотижневих зустрічах біблійного кола та займається перекладом біблійних коментарів. Учасник Літньої Біблійної Школи УКУ в 2018 та 2019 роках.