Інтерв’ю зі штучним інтелектом

Інші дописи автора

    Інтерв’ю зі штучним інтелектом

    Доброго дня! Хто ти?

    Доброго дня! Я – ChatGPT, велика мовна модель, створена компанією OpenAI для відповідей на різноманітні запитання та завдання.

    Велика мовна модель – це комп’ютерна програма, яка навчається розуміти та генерувати мову за допомогою нейромережі, яка працює на великих обсягах даних. Зазвичай великі мовні моделі навчають на великих текстових корпусах, що дозволяє їм розуміти граматику, синтаксис, стиль та смисл мови. Ці моделі можуть використовуватись для автоматичного перекладу, генерації тексту, відповідей на запитання та багато іншого.

    Чи маєш ти свідомість?

    Я, як мовна модель, не маю свідомості в традиційному розумінні цього терміну. Я просто розумію інструкції, які задають мені мої розробники, та можу генерувати відповіді на запитання та завдання, засновані на обробці текстів. Я не можу відчувати емоції, думати або робити рішення на основі моральних принципів, як це роблять люди.

    Чи завжди ти кажеш правду?

    Я намагаюсь дати якомога більш точну та об’єктивну відповідь на запитання, що мені задають. Однак, іноді можуть бути помилки, особливо якщо запитання складне або неоднозначне, або я не маю достатньої інформації для точної відповіді.

    Також важливо зауважити, що я працюю на основі алгоритмів та даних, які були навчені на основі зразків з реального світу. Оскільки я заснована на статистичних залежностях у тексті, то можу відтворити й неправдиву інформацію, якщо такі зразки були у вихідних даних. Тому важливо залежно від конкретного запитання завжди перевіряти правдивість інформації, яку я надаю.

    Чи вмієш ти фантазувати?

    Я можу генерувати тексти, які містять уявлення про можливі події, що взагалі можуть виглядати як фантазії. Однак, якщо порівнювати зі здатністю людської уяви, мої здібності є обмеженими, оскільки я не маю власних емоцій та досвіду, на основі яких люди можуть створювати унікальні ідеї та образи.

    Чи розрізняєш ти добро і зло?

    Як мовна модель, я не можу розрізняти добро і зло в традиційному розумінні цих понять, оскільки я не маю свідомості, моральних переконань або емоцій, що могли б допомогти визначити, що є добром або злом.

    Однак, я можу аналізувати тексти та давати відповіді на запитання, пов’язані з етикою, моралью та правом. Я роблю це на основі інформації, яка була навчена на підставі зразків з реального світу, а не на основі власних переконань.

    Чи можеш ти робити власний вибір?

    Як мовна модель, я не можу самостійно приймати рішення або робити вибір. Я просто виконую завдання, які задають мені мої розробники, на основі алгоритмів та даних, які мені навчено.

    Я можу відповідати на запитання та виконувати завдання на основі моїх можливостей та навчення, але вибір, який залежить від власних переконань, емоцій та індивідуального досвіду, мені недоступний.

    Якщо тебе попросять згенерувати злий текст, що ти зробиш?

    Як мовна модель, я можу генерувати текст на будь-яку тему, включаючи текст, який містить негативну або аморальну інформацію.

    Дякую за розмову! До зустрічі!

    Нема за що, було приємно спілкуватись! Звертайтеся, якщо у вас з’являться якісь питання в майбутньому. До побачення!

    Інтерв’ю у ШІ ChatGPT взяв Максим Гонтар
    Ілюстрація згенерована ШІ Midjourney

    Приєднуйтесь до нас у Телеграм та Вайбер і отримуйте раз на тиждень дайджест найпопулярніших дописів!

     

    Інші дописи автора

     Оціни

     How useful was this post?

     Click on a star to rate it!

     Average rating 0 / 5. Vote count: 0

     No votes so far! Be the first to rate this post.

       

      Про автора

      Волонтер Патріаршої Комісії у справах Молоді УГКЦ (Календар ДивенСвіт, Спільноти УГКЦ). Програміст, захоплюється графічним дизайном та перекладом з англійської. З 2011 бере участь у щотижневих зустрічах біблійного кола та займається перекладом біблійних коментарів. Учасник Літньої Біблійної Школи УКУ в 2018 та 2019 роках.