Як св. Мартин Турський прогнав диявола від свого смертного ложа

Інші дописи автора

    Як св. Мартин Турський прогнав диявола від свого смертного ложа

    Коли св. Мартин Турський був при смерті, з’явився диявол і намагався вплинути на нього.

    Святий Мартин Турський був єпископом у 4-му ст., який був добре відомий своєю святістю. Про його життя складено багато легенд, зокрема про зустріч із дияволом на смертному ложі.

    Ця зустріч зафіксована в листі Сульпіція Севера, який міститься у Служінні читань Церкви.

    Спочатку св. Мартин Турський звертається до присутніх і готує свою душу до смерті:

    Сталося, що деякі священики, які зібралися біля його ліжка, пропонували йому дати трохи полегшення своєму бідному тілу, лігши на інший бік. Він відповів: «Дозвольте мені, браття, більше дивитися на небо, а не на землю, щоб дух мій став на правильний шлях, коли прийде час мені вирушити до Господа».

    Тоді з’являється демонічна постать, яка намагається вплинути на св. Мартина:

    Промовляючи ці слова, він побачив диявола, що стояв поруч. «Чого ти тут стоїш, кровожерливий звіре?» — скрикнув він. «Вбивце, ти не матимеш мене за свою здобич. Авраам вітає мене у своїх обіймах».

    Присутність диявола не злякала і не похитнула св. Мартина. Натомість він міцно вкоренився у Христі і з нетерпінням чекав свого остаточного переходу на Небо:

    З цими словами він віддав свій дух Небу. Сповнений радості, Мартин був прийнятий Авраамом. Таким чином він залишив це життя бідною та скромною людиною і увійшов до Неба багатим у Божій благодаті.

    Ця зустріч нагадує нам, що якщо ми будемо вкорінені у Христі протягом усього нашого життя, ніщо не зможе змінити наш шлях, навіть якщо диявол спробує спокусити нас на смертному ложі.

    Автор: Philip Kosloski
    Джерело: aleteia.org
    Переклад з англійської: Максим Гонтар

    Приєднуйтесь до нас у Телеграм та Вайбер і отримуйте раз на тиждень дайджест найпопулярніших дописів!

    Інші дописи автора

     Оціни

     [ratemypost]

       

      Про автора

      Волонтер Патріаршої Комісії у справах Молоді УГКЦ (Календар ДивенСвіт, Спільноти УГКЦ). Програміст, захоплюється графічним дизайном та перекладом з англійської. З 2011 бере участь у щотижневих зустрічах біблійного кола та займається перекладом біблійних коментарів. Учасник Літньої Біблійної Школи УКУ в 2018 та 2019 роках.