«Заспівай нам пісню миру і любові»: Блаженніший Святослав урочисто проголосив Рік патріарха Любомира Гузара

Читай також

 • #НазустрічРіздву. День 21. 5 грудня. Іншою дорогою вертатися до свого краю
 • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
 • Екобюро УГКЦ здійснило переклад апостольського повчання «Laudate Deum» на українську мову
    • «Заспівай нам пісню миру і любові»: Блаженніший Святослав урочисто проголосив Рік патріарха Любомира Гузара

     У неділю, 26 лютого 2023 року, у 90-річчя від дня народження блаженнішого Любомира Гузара, під час Божественної Літургії в Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, виконуючи рішення 93-ї сесії Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні, урочисто проголосив в УГКЦ в Україні Рік патріарха Любомира Любомира «для відбудови, віднови та перемоги України».

     Проголошуючи 2023 рік Роком патріарха Любомира, Блаженніший Святослав наголосив на важливості не просто вшановувати його пам’ять, але прислухатися до слова й мудрості. Позаяк, за його словами, блаженніший Любомир як новітній український кобзар наспівав українцям цілий епос миру та любові, тому що бачив силу й майбутнє України.

     Глава УГКЦ наголосив, що цей день є гарною нагодою віднайти той скарб, який має Церква й український народ, скарб, який відкриває наше справжнє «я», а серце наповняє миром і любов’ю.

     «Сьогодні ми дякуємо Господу за те, що подарував нашій Церкві та нашому народові великого українця, великого батька й учителя нашої Церкви — блаженнішого Любомира Гузара. Ми сьогодні святкуємо 90-річчя від дня його народження», — сказав Отець і Глава УГКЦ.

     Відтак урочисто проголосив 2023-й рік Роком патріарха Любомира Гузара, як зазначив, для відбудови, віднови та перемоги України.

     «Я собі згадував: чи блаженніший Любомир колись на когось ображався? На тих, хто його критикував, хто, можливо, не до кінця доцінив і зрозумів, він завжди виливав повноту своєї поваги і любові. Ми можемо сказати, що він, як той незрячий кобзар, був наділений Богом даром прозорливості. Даром бачити серце України і своїм оксамитовим баритоном він умів грати на струнах серця кожного з нас», — поділився спогадами Предстоятель.

     «Він вірив у перемогу України над будь-якими агресивними сусідами. Він вірив і так нас учив, що нищення, ненависть, смерть ніколи не мають останнього слова. Він нас учив невтомно відбудовувати й будувати. Він умів відбудовувати душі своїх духовних дітей. Дякую Господу Богові, що ще будучи молодим семінаристом, я міг мати його своїм духовним отцем. Він нам залишив стратегію відбудови України як вільної і незалежної європейської держави. Думаю, цілком невипадково Господь Бог дарує нам його 90-річчя саме цього року, який для нас має стати роком перемоги України в несправедливій війні, роком відбудови України», — наголосив Блаженніший Святослав.

     Також Глава Церкви зауважив, що сьогодні крипта собору, в якій знаходиться гріб Блаженнішого Любомира, є для багатьох молодих людей місцем сили, яка дає надію.

     «Тому сьогодні зачерпнімо цієї сили. Слухаючи його слово про те, що означає бути справжньою людиною, слухаючи його слово про те, що означає бути вільною людиною, слухаючи його мрію про вільну, соборну і незалежну Україну, наберімося сили перемагати, сили будувати навіть тоді, коли хтось руйнує, бо він нам сьогодні каже: Перемагає той, хто несе життя, а не смерть. Перемагає той, хто вміє вижити навіть тоді, коли інші хочуть забрати нам право на життя», — зазначив Патріарх.

     «Сьогодні просимо: Блаженніший Любомире, заспівай нам пісню миру і любові! Поможи нам віднайти те життєдайне джерело Божественної сили, яке Господь Бог уклав у серце України. Нехай твоє слово, Боже слово про мир і любов буде скарбом нашого серця. У цьому році як новітній Мойсей нашого народу поведи нас до перемоги миру над війною, а любові над ненависті», — звернувся словами молитви Блаженніший Святослав до свого великого попередника.

     Наприкінці Літургії о. Олекса Петрів, секретар Архиєрейського Синоду УГКЦ, анонсував серію заходів впродовж року для належного вшанування пам’яті Блаженнішого Любомира. Перший з таких заходів відбувся уже сьогодні: до майбутнього музеї патріарха Любомира Гузара, який буде відкрито в Києві, передали кілька експонатів.

     Пан Василь Кремень, президент Національної академії педагогічних наук України, передав пам’ятний знак — медаль Григорія Сковороди, якою академія нагородила патріарха Любомира ще за життя, але не встигла вручити. «Патріарх Любомир Гузар був видатним педагогом, який виховував, перш за все, власною поведінкою, який проповідував Божественні, людинотворчі ідеї. Він поціновував роль учителя в українському суспільстві як творця нової української нації», — зазначив президент НАПН.

     Пан Михайло Канафоцький передав до майбутнього музею запис виступу Блаженнішого Любомира на великій капітулі Лицарів Колумба у 2005 році, під час якої тодішній Глава УГКЦ запросив цей орден в Україну.

     Отець Олекса Петрів передав до музею нагороду «Ядро нації», якою Блаженнішого Любомира було нагороджено під девізом «Людина з янголом на плечі», відповідно до опитування, яке свого часу провели видання «Українська правда» спільно з міжнародною юридичною організацією «Дентос».

     Після Божественної Літургії Блаженніший Святослав у співслужінні архиєреїв і священників та у присутності молоді і вірних звершив у крипті собору панахиду за Блаженнішим Любомиром. Відтак розпочався вечір пам’яті, який провела спільнота «Покоління Любомира».

     «26 лютого 2022 року Блаженнішому Любомиру Гузару виповнилося б 89 років. 26 лютого 2022 року окупанти планували оголосити остаточну перемогу над Україною. Це ті самі три дні за які мала впасти Україна. Ми б більше ніколи не мали змоги збиратися тут. Говорити рідною мовою, молитися Богові. Сьогодні 26 лютого 2023 року Блаженнішому виповнилося б 90 років і ми тут, в крипті нашого собору. Ми тут з нашим небесним батьком. Ми тут, бо ми живі, вільні і незламні», — зауважили організатори події.

     Під час академії згадували роки життя Блаженнішого, звучав його голос і мудрість, семінаристи Київської Трьохсвятительської духовної семінарії заспівали улюблену пісню Блаженнішого Любомира — «Батьку, мій голубе білий».

     Департамент інформації УГКЦ

     Читай також

    • #НазустрічРіздву. День 21. 5 грудня. Іншою дорогою вертатися до свого краю
    • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
    • Екобюро УГКЦ здійснило переклад апостольського повчання «Laudate Deum» на українську мову
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.