«Сьогодні українська молодь каже Христові: Осанна! Ти є мій Спаситель! Ти є секретом моєї стійкості!» — Блаженніший Святослав у Квітну неділю

Читай також

 • Духовно-формаційна програма «Прийди і подивися» зібрала молодіжних апостолів, які нестимуть правду про Христа до всієї молоді
 • На тимчасово окупованих територіях немає жодного католицького священника, — Глава УГКЦ
 • «Є ризик, що люди помруть не від куль, а від голоду» — заступник голови Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ Роман Демуш до молоді Харківського екзархату
    • «Сьогодні українська молодь каже Христові: Осанна! Ти є мій Спаситель! Ти є секретом моєї стійкості!» — Блаженніший Святослав у Квітну неділю

     Той, хто є причасником джерела Воскресіння, не боїться смерті. Хто має можливість черпати з джерела життя і воскресіння, стає носієм, причасником тої перемоги, яку сьогодні пальмовим віттям святкує Єрусалим, яку через героїчну українську молодь Господь Бог, що є джерелом будь-якої перемоги, дарує Україні. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних у Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві у Квітну неділю.

     «Сьогодні Христова Церква святкує одне з найбільших християнських свят у літургійному році, свято, яке ми ще називаємо Квітною, або Пальмовою, неділею, яке є дверима до Пасхи Господньої», — зазначив Предстоятель УГКЦ.

     Пояснюючи його зміст, проповідник зазначив, що Євангельське читання нам описує єдину Божу дію, яка відбулася начебто у два етапи: воскресіння Лазаря та входу Христа у Єрусалим.

     «Ким є Христос, про якого всі так багато говорять?» — акцентує увагу архиєрей.

     «Начебто відповідаючи на питання, хто Він такий, люди вийшли назустріч Христові, несучи в руках пальмове віття. Сьогодні Єрусалим вітає не тільки переможця смерті. На запитання, хто Він такий, сам Христос, воскрешаючи Лазаря, відповідає: „Я — воскресіння і життя. Хто в мене вірує, той навіть і вмерши — житиме!“» — пояснив Глава Церкви.

     Також Отець і Глава УГКЦ звернув увагу на дивний обряд, який виконала сестра Лазаря: взяла дорогоцінне миро і вилила йому на ноги.

     «Що це має означати?» — роздумує проповідник.

     «Ісус Христос подібний до посудини дорогого мира. Бо це миро є нічим іншим як повнотою благодаті Духа Святого, життєвою силою, яка в Ньому перебуває. Він іде у Єрусалим, щоби вилити її на свій народ, щоби стати життям і воскресінням своїх людей, які приймають Його, вірують у Нього. Щоб подарувати таку перемогу, якої жодна людина, світський володар не може здобути», — пояснив архиєрей.

     «Він справді прийде, щоб нас із вами зробити причасниками Його Тіла і Крові, щоб нас із вами вчинити причасниками Його життя і воскресіння. Тоді ми зрозуміємо, чому сьогодні так радісно святкуємо це свято, бо стаємо причасниками того Воскресіння, у яке нас хоче впровадити наш Господь, який ось гряде у Єрусалим», — зазначив Глава УГКЦ.

     Блаженніший Святослав наголосив, що сьогоднішнє свято Квітної неділі є святом нашої віруючої молоді.

     «Улюблені дівчата та хлопці, вітаю вас сьогодні з вашим святом! Бо сьогодні ви є учителями, учительками віри у спільноті Христової Церкви. За вас ми сьогодні особливо молимося. Ми знаємо, що молодість часто називають весною людського життя. Коли ми спостерігаємо, що ось уже зелені галузки розпускаються, всі кажемо, що ось життя пробуджується і перемагає!» — сказав Глава Церкви.

     Він наголосив, що сьогодні саме на плечі української молоді найбільше упав тягар війни. Відтак під час освячення галузок верби попросив вірян помолитися за українську молодь.

     «Помоліться хоча б раз „Господи, помилуй!“ за наших дівчат і хлопців, які тримають Бахмут, Авдіївку й інші гарячі точки лінії фронту. Ми віримо, що сьогодні до нас, на наші престоли, до Києва як нового Єрусалиму, прийде Христос — носій джерела і воскресіння. Ми з вами — народ непереможний», — сказав проповідник.

     Департамент інформації УГКЦ

     Читай також

    • Духовно-формаційна програма «Прийди і подивися» зібрала молодіжних апостолів, які нестимуть правду про Христа до всієї молоді
    • На тимчасово окупованих територіях немає жодного католицького священника, — Глава УГКЦ
    • «Є ризик, що люди помруть не від куль, а від голоду» — заступник голови Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ Роман Демуш до молоді Харківського екзархату
     • Оціни

      [ratemypost]