Глава УГКЦ на Пасху: «Це нам сьогодні каже Спаситель: Україна була, є і буде, бо Я є в Україні»

Читай також

 • Глава УГКЦ: «З гробу святого Петра кажемо Риму і світові: Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!» 
 • У Ватикані відбулася зустріч єпископів Синоду УГКЦ із Папою Франциском
 • Блаженніший Святослав закликав вірних помолитися за плідну роботу Синоду Єпископів УГКЦ у Римі
    • Глава УГКЦ на Пасху: «Це нам сьогодні каже Спаситель: Україна була, є і буде, бо Я є в Україні»

     Ми сьогодні відчуваємо, особливо ми, українці, що розповідь про смерть і воскресіння Христа — це не тільки про Нього, це є теж про кожного з нас. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своїй Великодній проповіді у Патріаршому соборі Воскресіння Христового.

     «Новина, що Христос воскрес, — зазначив Глава Церкви, — потрясає людину всіх часів й усіх народів — потрясає небом, землею і пеклом. Тому таким потрясінням було для мироносиць можливість зустріти Воскреслого — того Воскреслого, якого вони хотіли торкнутись як померлого, а побачили як Джерело життя».

     Силою воскресіння, вважає Предстоятель, людина нарешті починає відчувати себе вільною від гріха і смерті. У сьогоднішній день людина насміхається над смертю, насміхається над адом.

     «Сьогодні наш Господь, — каже Блаженніший Святослав, — простягає свою життєдайну правицю, пробиту хресним розп’яттям, до кожного з нас. Він торкає сьогодні у цьому святі ран нашої плачучої, знедоленої України. Ті рани, які ми сьогодні носимо на своєму тілі, той біль, який є всенаростаючим болем, сьогодні Христос торкає своєю життєдайною десницею».

     «Ця життєдайна, проколена хресним розп’яттям десниця торкається сліз, болю, страждань, ран і навіть смерті, які ми з вами переживаємо і бачимо щодня у наших зруйнованих містах і селах. Це нам сьогодні каже наш Спаситель: „Україна була, є і буде, бо Я є в Україні! Я є вашою життєвою силою, Я поведу вас вперед до життя і воскресіння“», — зауважив Глава Церкви.

     У цей день, наголошує Блаженніший Святослав, не просто віримо, але знаємо, що ми залікуємо усі наші рани, бо Христос воскрес! Ми відбудуємо усі знищені наші міста і села, які будуть ще кращими, ніж до того, бо Христос воскрес!

     «Сьогодні ми бачимо і знаємо, що сила перемагаючого Христа є і буде силою життя українського народу, і з нею буде наша перемога над тим, хто хоче забрати у нас право на життя й існування. І ми його переможемо, бо Христос воскрес!», — сказав Предстоятель.

     «Нехай воскреслий Христос, який дарував своїм учням радість і мир, сьогодні подарує нам таку довгоочікувану повноту життя у мирі для нашої багатостраждальної України!», — побажав Предстоятель вірним і всім людям доброї волі.

     Департамент інформації УГКЦ

     Читай також

    • Глава УГКЦ: «З гробу святого Петра кажемо Риму і світові: Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!» 
    • У Ватикані відбулася зустріч єпископів Синоду УГКЦ із Папою Франциском
    • Блаженніший Святослав закликав вірних помолитися за плідну роботу Синоду Єпископів УГКЦ у Римі
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.