Читаємо Святе Письмо разом

Читай також

 • Святе Письмо з розважанням на 1 грудня
 • Святе Письмо з розважанням на 30 листопада
 • Святе Письмо з розважанням на 29 листопада
    • Читаємо Святе Письмо разом
     9. ДРУГА ПАСХА В СИНАЙ-ПУСТИНІ 1-5; ПАСХА НЕЧИСТИХ 6-13; ПАСХА ЧУЖИНЦІВ 14; ХМАРА НАД ХРАМИНОЮ 15-23
     1. Господь промовив до Мойсея в Синай-пустині, другого року по виході з Єгипетської землі, першого місяця:
     2. “Нехай сини Ізраїля відсвяткують Пасху в призначений час.
     3. Чотирнадцятого дня цього місяця надвечір святкуватимете її у свій час; за всіма установами й за всіма приписами її святкуватимете її.”
     4. І сказав Мойсей синам Ізраїля, щоб святкували Пасху.
     5. І святкували вони Пасху першого місяця, чотирнадцятого дня місяця, надвечір, у Синай-пустині. Згідно з усім, як заповідав Господь Мойсеєві, вчинили сини Ізраїля.
     6. Та були деякі, що осквернилися трупом і не могли на той день святкувати Пасху; тож приступили вони того дня до Мойсея й до Арона
     7. і мовили до них: “Ми осквернилися трупом. Та чого б то нам мало бути заборонено принести дари Господеві у свій час серед синів Ізраїля?”
     8. І каже до них Мойсей: “Заждіть лишень, я послухаю, що Господь повелить щодо вас.”
     9. І Господь промовив до Мойсея.
     10. “Промов до синів Ізраїля словами: Кожний з вас та ваших потомків, хто оскверниться трупом чи буде у великій дорозі, святкуватиме Пасху на честь Господа.
     11. Але він святкуватиме її другого місяця, на чотирнадцятий день, надвечір; з опрісноками й гірким зіллям їстиме він її,
     12. так, щоб не лишалось нічого з неї до ранку і кістки не ломлено в ній, виконуючи все за обрядом Пасхи.
     13. Коли ж би хтонебудь, бувши чистий і не в дорозі, занедбав святкувати Пасху, той викорінений буде з-поміж людей своїх, бо не приніс жертву Господеві в призначений час. Людина та нестиме кару за свій гріх.
     14. Коли ж чужинці, що перебувають з вами, захочуть святкувати Пасху на честь Господа, нехай святкують за установами та приписами її; той самий обряд нехай буде в вас, так для чужинця, як і для тубільця.”
     15. Того ж дня, коли поставлено храмину, хмара вкрила храмину, отой намет свідоцтва, а ввечері вона стала мов полум’я над храминою, і так було аж до ранку.
     16. Так було ввесь час: хмара вкривала її за дня, а вночі вона ставала мов полум’я.
     17. І щоразу, коли знімалась хмара над наметом, сини Ізраїля рушали в дорогу; а на тому місці, де хмара опускалася, там отаборювалися сини Ізраїля.
     18. За наказом Господнім рушали сини Ізраїля в дорогу, і за наказом Господнім отаборювались; і ввесь час, коли хмара перебувала над храминою, стояли вони табором.
     19. І коли хмара перебувала довгий час над храминою, то сини Ізраїля пильно дотримувалися наказу Господнього і не рушали.
     20. Часом хмара стояла лиш кілька днів над храминою; за Господнім велінням ставали вони табором і за Господнім велінням рушали далі.
     21. А часом хмара зоставалася з вечора до ранку, вранці ж підносилась, і тоді й вони рушали; було, що хмара стояла ввесь день і ніч, а потім піднімалась, і тоді вони рушали далі.
     22. Або два дні, або місяць, або й довше – як хмара перебувала над храминою, сини Ізраїля стояли табором і не пускалися в дорогу; коли ж вона піднімалась угору, то й вони йшли в дорогу.
     23. За Господнім велінням ставали вони табором, і за Господнім велінням вирушали в дорогу, пильнуючи волю Господню згідно з наказом Господнім, як передав його Мойсей.

     Господь вчить ізраїльський народ до послуху. Даючи так багато різних приписів і правил, Бог вчить людей бачити ціну і наслідок кожного вчинку.

     Насправді тільки тоді, коли ми зважуємо свої слова і дії, коли дослуховуємось до Божої волі, а не волі свого егоїзму, наше життя стає найбільш гармонійним.

     Так, як вибраний народ ходив за велінням хмари, так і ми маємо вчитись вставати вранці і бути  готовими до Божого плану на сьогодні.

     Читай також

    • Святе Письмо з розважанням на 1 грудня
    • Святе Письмо з розважанням на 30 листопада
    • Святе Письмо з розважанням на 29 листопада
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.