Великопосні реколекції з отцем Михайлом Станчишином. День 33

Читай також

 • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
 • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
 • Дещо про біснуватість
    • Великопосні реколекції з отцем Михайлом Станчишином. День 33

     «Боже, ти Бог мій! Тебе шукаю пильно. Тебе душа моя прагне, тебе бажає тіло моє в землі сухій, спраглій і безводній» (Пс. 63, 2).

     Прославою Бога є твоє жертовне життя для ближніх. Прославою є також твоє уповання на любов Бога та інших людей.

     Загрозою для духовного життя є три вбивці вдячності. Першою вбивцею вдячності є гординя, яка виявляється в тому, що ти відмовляєшся від допомоги інших людей. У тобі існує переконання, що ти все сам маєш і можеш осягнути. Ти будеш собою тоді, коли все робитимеш самостійно, не просячи жодної допомоги, і, завдячуючи все виключно собі самому (пор. В. Ламберт, ТІ, З любові до дійсності).

     Чи є в тобі готовність просити про допомогу? В часі Великого Посту ти можеш комусь допомогти, але також можеш смиренно попросити про допомогу.

     Вдячність є містком між людьми. Лише те, за що ти дійсно подякував – є твоє. Через невдячність людина стає внутрішньо чужою для самої себе, адже не вміє собі допомогти та себе прийняти. Поміркуй, що сьогодні було для тебе найбільшим даром і допомогло тобі стати кращою людиною, більше наблизитися до свого Творця? Пригадай, хто сьогодні дарував тобі радість або, що найбільше сприяло тобі в зростанні віри, надії та любові? Зверни увагу, скільки людей добряче потрудилися, щоб ти сьогодні мав змогу спожити сніданок! Спробуй хоча б один раз розмотати клубочок та роздумувати над тим, скільки людської праці міститься у крихті хліба, яка з’являється у твоїх долонях. Скільки людей посприяли тобі у здобутті освіти. Згадай ім’я твоєї першої вчительки і подякуй Богу за дар її життя та її клопіткий труд!

     Господи, я не можу і ніколи не є змушений все осягнути самотужки. Ти створив мене, щоб мені допомагати та мене любити. Навчай мене Тебе шукати пильно і смиренно приймати Твою любов через інших людей! Даруй чесноту постійної вдячності. Даруй розуміння, що життя є Твоєю благодаттю і що завжди можу більше отримати уповаючи на Твою милість. Господи, я довіряю Тобі! Господи, я дякую Тобі за Твою присутність у моєму житті!

     Mykhailo Stanchyshyn SJ

     Читай також

    • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
    • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
    • Дещо про біснуватість
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.