Великопосні реколекції з отцем Михайлом Станчишином. День 34

Читай також

 • #НазустрічРіздву. День 27. 11 грудня. Убогі ясла як знак надії для убогих
 • #НазустрічРіздву. День 23. 7 грудня. Бог пише рівно по кривих людських лініях
 • #НазустрічРіздву. День 21. 5 грудня. Іншою дорогою вертатися до свого краю
    • Великопосні реколекції з отцем Михайлом Станчишином. День 34

     «Господи, Боже наш, яке предивне твоє ім’я по всій землі! Ти возніс славу свою вище неба. З уст дітей і немовлят учинив єси хвалу супроти твоїх супостатів, щоб угамувати ворога й бунтаря» (Пс. 8, 2-3).

     Ти прославляєш Бога, коли помічаєш повноту Його дарів! Ти прославляєш Його більше, коли радієш Його дарами і всім серцем дякуєш за них!

     Другою вбивцею вдячності у духовному житті є легковажність, з якою ми бездумно все приймаємо; людина не усвідомлює для себе самої, що здоров’я, успішна праця, хороша погода, тощо – це все є даром Бога (пор. В. Ламберт, ТІ, З любові до дійсності).

     Бог сотворив тебе дуже добре! Будь вдячна/вдячний Йому за це! Адже тебе взагалі могло не бути. Твоє життя могло раптово обірватися. Ти могла/міг народитися з вадами мови, зору, без твоєї прекрасної долоні… Поглянь на неї! Твоя долоня – це, насправді, шедевр Божого творіння! Уяви собі земну кулю без дерев та квітів… Уяви життя без сонячного тепла, чистого повітря та прозорої води… Уяви своє життя без рідних та друзів… Ти обдарована/обдарований так щедро! Це все є виявом безмежної  та безумовної любові Бога до тебе! Ти є вельми багатою/багатим! Ти є Божою дитиною! Ти маєш змогу за ці всі дари подякувати із глибини серця! Чи ти прагнеш це зробити?

     «Якщо звернути увагу на достойність Давця, ніякий дар не видається малим, ані дуже благеньким. Бо не може бути малою та річ, яку дає найвищий Бог» (Т. Кемпійський, Наслідування Христа).

     Господи, навчай мене помічати найменші дари Твоєї любові! Навчи дякувати за мізинець на моїй долоні! Дозволь радіти весні, яка приходить попри все! Спів птахів неначе перемагає рев сирен і канонади гармат. Отче Небесний, даруй натхнення святкувати кожну крихту насущного хліба. Прошу, понад усе навчай мене розпізнавати і приймати Твою присутність в інших людях, яких Ти ставиш на моєму життєвому шляху. Дякую Тобі за ще один день життя, навіть якщо він був важкий! Дякую, що Ти був зі мною і через мене для багатьох інших людей! Дякую, що Ти вміщаєшся у кожній шпаринці мого життя і наповнюєш його глибоким сенсом! Дякую і прославляю Тебе, що Ти завжди борешся в мені і перемагаєш. Дякую, що Ти Бог мій і що намагаюся Тебе шукати пильно!

     Mykhailo Stanchyshyn SJ

     Читай також

    • #НазустрічРіздву. День 27. 11 грудня. Убогі ясла як знак надії для убогих
    • #НазустрічРіздву. День 23. 7 грудня. Бог пише рівно по кривих людських лініях
    • #НазустрічРіздву. День 21. 5 грудня. Іншою дорогою вертатися до свого краю
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.