Великопосні реколекції з отцем Михайлом Станчишином. День 45

Читай також

 • «Усмішка української молоді є надією вашого народу», – брати Taize Блаженнішому Святославу
 • Презентація книги сестри Антонії Шелепило «Плани на завтра. Старий Завіт: Нові лінзи для Божого Слова»
 • Знову з’явилася можливість пройти курс «Документи Католицької Церкви про шлюб та сім’ю»
    • Великопосні реколекції з отцем Михайлом Станчишином. День 45

     “І Він призначив дванадцятьох, щоб були при Ньому та щоб їх посилати із проповіддю” (Мк. 3, 14).

     Прославою Бога є твоє і моє життя!  Більшою прославою є почути і прийняти Його запрошення, відгукнутись на Його покликання – бути при Ньому!

     “О, Всевишній, Преславний Боже, освіти темряву мого серця і дай мені Господи істинну віру, світлу надію, досконалу любов, розуміння і пізнання, щоб виконав Твоє святе та істинне покликання” (св. Франциск).

     Первинним покликанням кожної людини є бути з Господом. Учень призначений і покликаний бути з Господом, щоб ставати собою – Його дитиною та другом, супроводжувати Його. Головним для Ісуса у бутті з людиною є не апостолят, а стосунок. Ісус будує тісні взаємини, глибокі, інтимні відносини зі своїми друзями, з кожним особисто. Ці стосунки мають стати міцним містком між Ним і апостолами, а також у середині спільноти Його учнів. Саме такі взаємини в майбутньому стануть фундаментом довіри, підтримки та дружби. Саме такі стосунки з Ним дадуть силу апостолам іти на хрест і нести Добру Новину до людей –  проповідувати.

     Бути з Ним – це первинний апостолят і місце народження Церкви, її місії. Бути з Господом – це мета усього апостольського служіння. Бути з Ним, щоб розпізнати волю Отця та знати Того, Кого проповідувати. Бути з Ним біля хреста, під хрестом, на хресті… на Його, на своєму і твоєму хресному шляху.

      Бути з Ним – це бути з Народом України – з дітками, жінками і старечими людьми – в часі випробувань. Бути з Ним – це бути хоча б духовно, у молитвах, з нашими Воїнами, які захищають Україну, там на передовій. Бути з Ним – це кожної миті, вдень і вночі, роздумувати, щоб я міг ще більше зробити для перемоги. Бути з Ним – це не втрачати здоровий глузд і бути увесь час на хресній дорозі в Україні, а не десь там в Колізеї! Бути з Ним – це не бути байдужим на великі страждання мого ближнього. Бути з Ним – це вислухати хоча б одну перелякану війною людину – прийняти хрест, як це зробив Ісус, мій Господь… Однак, в усьому я прагну, більше за все, бути не з війною, але з Ним, не зависати в новинах про війну, але шукати обіймів Христа, щоб остаточно перемогти та дійти до радості Його Воскресіння.

     Три роки апостоли були при Ньому! Три роки вони вчились в “університеті” Христа, спостерігали за Ним, але головного іспиту на Оливній горі і під хрестом, здається, не склали. Христові було боляче, що вони не можуть чувати з Ним навіть однієї години (Мр. 14, 37).

     Чи можеш молитись щиро та чувати віддано перебуваючи у тиші свого серця, перебуваючи з Ним? Чи розумієш, що Його не болить твій гріх, навіть найважчий, а що  Його болить віддаленість між Ним і тобою? Що взагалі для тебе означає бути з Господом, бути при Ньому? Чи усвідомлюєш, що перш ніж постати перед іншою людиною, ти покликаний/покликана постати перед Господом у молитві, чуванні, тиші? Чи намагаєшся весь свій день – свою працю, навчання, перебування з родиною, тощо, прожити з постійним усвідомленням того, що Господь є поруч тебе, у тобі?

     “Твоя молитва покаже тобі, в якому стані ти знаходишся” (св. Іван Ліствичник).

     “Тими днями Він вийшов на гору молитись і провів усю ніч на молитві до Бога. А як настав день, покликав Своїх учнів і вибрав з них дванадцятьох, яких назвав апостолами…” (Лк. 6, 12-13).

     Ісус кличе апостолів під час молитви, під час Його тісного діалогу з Отцем. Так як Ісус перебував у тісній злуці з Отцем, так і нас кличе до глибоких взаємин з Ним. Ісус неодноразово показує своїм учням приклад молитовного чування.

     В тиші глибини свого серця кожен з нас може відчути прагнення бути при Ньому, щоб пізнати ким Він є насправді, стати свідками Його життя і воскресіння у нашому житті. Спочатку людина покликана навчитись жити Його заповідями, а пізніше, перейти до значно більшого і глибшого – до внутрішнього життя з Господом. Бути при Ньому, перебувати з Ним, у Його присутності – це вчитись більше любити! Любити Господа, а потім і свого ближнього.

     Ісусе, я хочу бути з Тобою завжди, безперервно!

      Навчи мене жити, постійно усвідомлюючи Твою присутність і ловлячи на собі Твій люблячий погляд! Хочу розділяти з Тобою мої справи і відпочинок, біль і радість, втрати і здобутки!

      Господи, тільки з Твоєї ласки можу бути з Тобою, тільки з Твоєї ласки моє життя може наповнитись Твоїм духом і Твоїм життям!

     Mykhailo Stanchyshyn SJ

     Читай також

    • «Усмішка української молоді є надією вашого народу», – брати Taize Блаженнішому Святославу
    • Презентація книги сестри Антонії Шелепило «Плани на завтра. Старий Завіт: Нові лінзи для Божого Слова»
    • Знову з’явилася можливість пройти курс «Документи Католицької Церкви про шлюб та сім’ю»
     • Оціни

      [ratemypost]