Молодь 2016. Крок 2

Читай також

 • У що я перестала вірити після СДМ
 • Папа підбив підсумки своєї подорожі до Лісабона: притча про можливість миру
 • Владика Гліб Лончина на СДМ у Лісабоні пояснив молоді, що означає заклик Ісуса — «Будьте, як діти»
    • Молодь 2016. Крок 2

     Молодіжний рух до поєднання: Митрополит Андрей і рух “Українська молодь – Христові”, Всеукраїнський фестиваль “Вітер На-Дії”, Світовий День Молоді.

     Це другий крок програми духовних приготувань української молоді до Світового Дня Молоді Краків 2016

     Ми всі є мандрівниками, що долають шлях
     до єдиного вогнища» (А. де Сент-Екзюпері)

     В другому кроці духовних приготувань до Світового Дня Молоді отримуємо орієнтири для нашої спільної подорожі: говоримо про молодь, яка хоче бути разом, про з’їзди і фестивалі, про молодіжний з’їзд “Українська молодь – Христові”, що повстав за ініціативою Митрополита Андрея; про Єдиний Молодіжний Простір та фестиваль “Вітер На-Дії”; про заснування Іваном Павлом ІІ Світових Днів Молоді

      

     Розпорядок зустрічі:

     • Збір
     • Привітання та початкова молитва
     • Гра для ділення на групки
     • Вступне слово та презентація теми обговорення
     • Праця в групках
     • Пояснення цілі/мети спільноти
     •  …відео
     •  …СДМ
     •  …українська молодь та СДМ
     • Вільний мікрофон (про напрацьоване)
     •  Д/з
     • Молитва
     • Чай та смачненьке

      

     Гра на знайомство

     1. “Салат”

     Матеріали: стільці для кожного з учасників.

     Хід гри: всі сидять в колі і ведучий (що не має місця) всіх ділить на 4-5 (залежно від кількості учасників) категорії фруктів або овочів. Тоді починається гра! Той що всередині повинен знайти собі місце кажучи: «міняються місцями (наприклад) яблука» – і той що з категорії яблук, повинні змінити місце, і т.п.

     P.S: Ця гра є доброю, бо вже маємо готові групки для дальшої праці.

      

     2. “Зміни місце”

     Матеріали: стільці для кожного з учасників

     Хід гри: принцип той же, що і в попередній грі, але тут нема категорій, а кожен, що в середені кола шукає собі місце шляхом кажучи, наприклад: “міняються всі ті, хто має годинник” – і т. п.

      

     3. “Поміняйся своєю річчю”

     Хід гри: Збираємо всіх присутніх у коло та просимо вибрати собі річ, яка була б на ній та була її (його). Відтак, відбувається гра таким чином: “Мене звати (ім’я), і це моя річ (годинник, телефон, ручка і т.п.)”. Коли виконає цю умову одна людини, інша відповідає за тією з схемою. Відтак, обмінявшись речами, шукаєте іншу особу, але там відбувається інший діалог: “Мене звати (ім’я), і це річ (особи, з якою помінялися)”. Відтак інша особа чинить таке саме.

     В кінці гри, яка триває під тихеньку музику, всі знову стають в коло, де по черзі кожен називає своє ім’я та чию річ має. Відтак, цю річ віддає цій особі і та повторює все попереднє.

      

     Вступне слово

     Кожен з нас народжується для певної подорожі в житті, але для мандрівки потрібно знати свою мету.

     “Щоб дійти до мети, людині потрібно тільки одне – йти”. Доволі часто людина стикається з різними проблемами, які створюють їй певні паузи та затримки. Відповідно, наша мета поступово віддаляється від нас.

     Рух – це завжди життя. Християнин завжди рухається з Богом і до Бога. Парадоксально, але це так. Саме Він і є нашою метою. А щоб до нього дійти, потрібно вдосконалювати себе, бути частинкою певної групки, ділитися та збагачуватися, давати та приймати. Не зважаючи на різні перешкоди, християнин завжди з відчуття присутності Бога вирушає в путь і з гідним настроєм та посмішкою долає перешкоду.

     Нашою мотивацією не є поїхати на “тусівку”, “відірватися” та познайомитися з класними людьми. Наша мета – збагатити себе, пізнати себе таким, яким я себе не знаю; вдосконалюючи себе, допомагаю будувати команду. Відтак, будуючи команду, змінюю маленькими кроками світ навколо себе.

     Отож, наша спільнота вирушає в подорож. Кожна спільнота повинна налаштуватися на нелегкий шлях. Однак, для допомоги у подорожі завжди допомагає гра або пісня.

     Отож, просимо всіх встати в лінію та поділитися на 3 групки (для ведучого: якщо число присутніх менше десяти, можна на 2 групи; якщо ж число більше тридцяти, можна і на 4) і просимо встати в різні частини приміщення. Відтак, відбувається практичне завдання:

      

     Практичне завдання

     – Ведучий дає 10 секунд першій команді на те, аби вони заспівали всі разом пісню, в якій є згадка про подорож. Ведучий, до речі, перед тим може підібрати собі невеличкий список таких пісень. Поки перша група співає, а це приблизно куплет або приспів, ведучий зупиняє їх та пропонує таке ж другій групі. Повторюється все те саме. Опісля третій, і якщо більше груп, то і їм таке ж.

     – Коли групи заспівають по 3 або 4 коли такі пісні, ведучий зупиняє гру. Відтак, групки мають 2-3 хвилини щоб виписати 3-5 асоціацій, які викликали ці пісні. Це може бути «радість», «дух спільноти», «рух» тощо. Коли пройде даний час, всі збираються групами не далеко від ведучого, який перед тим готує ватман, поділений на кількість колонок, яка рівнозначна кількості груп. Кожна група пропонує свої асоціації. Якщо є спільні риси, то відзначаємо їх яскравим маркером.

     – Одне зауваження до ведучого: якщо кількість присутньої молоді близько десяти, можна використати м’яч та в хаотичному порядку кидати його учасникам. Тоді обговорення не триватиме по-групах, але відразу, коли всі заспівають кілька пісень. Висловлювання асоціацій записуються також на ватмані, тільки що вони будуть в одну колонку.

     Зробивши це завдання, просимо всіх займати місця, і тоді ведучий продовжує таким чином:

     • Нижче подано матеріали для ознайомлення, на які ведучий має посилатися.
     • Відтак, ознайомившись, розповідати про прочитане, а не читати. Розповідь з частковим загляданням до матеріалів створюватиме кращу атмосферу, подібно до відносин «друг-друг».
     • Розповідаємо про СДМ, історію та підкріплюємо розповідь демонстрацією світлин та відео, які розміщені на веб-сторінці .
     • Розповідаємо також про з’їзди “Українська – Молодь Христові”, провідну роль Митрополита Шептицького та історію зародження цього руху. Коротко доповнюємо інформацією про сучасні молодіжні зїзди Вітер На-Дії і повідомляємо,що на майбутніх зустрічах будемо говорити про них більш докладно.
     • Завершивши подання інформації, пропонуємо здійснити обговорення і дати відповіді на такі питання:

      

     Праця в групах

     Запитання для праці в групах: 
     1. Що ми очікуємо від подорожі?
     2. Що нам потрібне для подорожі
     3. Які ми будемо на цій зустрічі? 

     Пояснення цілі/мети

     (перечитати та розповідати її, в усний спосіб інформацію, яка подана для обговорення)

      

     СДМ

     Світовий День Молоді (англ. World Youth Day, італ. Giornata mondiale della gioventù) – захід Католицької Церкви, спрямований на молодь.

     Коли Іван Павло II запропонував організувати Світові Дні Молоді, ніхто у Ватикані не хотів цього, але Папа був непохитний, – розповідає  Марчелло Бедесчі, глава Фонду Івана Павла II в Папській Раді у справах мирян виданню “Річ Посполита”.

     Співорганізатор перших Світових Днів Молоді згадує, що ця пригода почалося з ініціативи Папи-поляка, який з самого початку свого понтифікату багато уваги присвятив молоді та труднощам, з якими вона стикається у своєму житті, серед яких є й релігійні.

     Ідею не прийняли з ентузіазмом ні у Ватикані, ні назовні, усі вважали це поверненням до Церкви тріумфуючої, до минулого.

     “Папа, однак, був непохитний. Він стояв на своєму, бо хотів, щоб зустріч з молоддю була і катехизацією, і обміном досвідом”, – каже Бедесчі.

     Кульмінацією перших Світових Днів Молоді була зустріч Папи Івана Павла II з молоддю у Вербну неділю 1984 року. “Успіх був несподіваний, ніхто не сподівався, що прийде так багато молодих людей. Відправа Літургії була винятковою, а Папа щасливий. Він дуже здивував нас, коли сказав, що це потрібно повторити”, – згадує голова фонду Івана Павла ІІ.

      

     Історія заснування Світових Днів Молоді

     Започаткування Світового Дня Молоді належить святому Папі Івану Павлу II.

     15 квітня 1984 – Вербна неділя. Зустріч молоді у Римі на площі св. Петра з нагоди відзначення Року Відкуплення. Блаженний Папа Іван Павло ІІ передав молоді чотириметровий Паломницький хрест з дерева з тим, щоб ті возили його по всьому світу. Він став головним символом Світового Дня Молоді. Цей хрест і до тепер подорожує по різних країнах світу, особливо по містах і селах країни, де проходитиме Світовий День Молоді.

     31 березня 1985 – Вербна неділя. Зустріч молоді з нагоди Міжнародного Року Молоді. Святіший Отець пише Апостольський лист до молоді всього світу, а також оголошує створення Світових Днів Молоді. Це стає початком паломництва молоді по всій землі. До Риму прибуває 350 тис. молодих людей з усього світу.

     Святий Іван Павло ІІ завжди був особливо близький до молоді. У 1985 році, коли відбувся перший Всесвітній День Молоді, тодішній Папа сказав: “Уся Церква на всесвітньому рівні має бути все більше відданою підтримці молоді у їх клопотах і прагненнях, у їх відкритості і надіях, для того, щоб відповісти на їх очікування і передати їм ту впевненість, якою є Христос”.

     Відтоді Світові Дні Молоді проводяться кожні два-три роки. Крім них, в усіх країнах світу, єпархіальні Дні Молоді, як започаткував бл.Папа Іван Павло ІІ, відзначаються кожного року в Вербну Неділю. Згідно зі звичаєм, молодь, яка приїжджає на це зібрання, протягом кількох днів (тижнів) має відповідне підготування – катехизацію у різних парафіях країни, в яких проходить Світовий День Молоді.

     Світовий День Молоді показує світові свідчення живої і перетворюючої віри, виявляє лице Христа кожній молодій людині, яка бере участь у цій великій події.

     Хрест СДМ в паломництві по світу супроводжується Іконою Божої Матері. Це копія відомого образу в Римі, яка виливає повноту ласк, Salus Populi (Спасіння Народу).

     Від Вербної Неділі 2003 Святіший Отець Іван Павло II хотів, щоб Ікона Божої Матері долучилася до Хреста ВДМ в прощі з ним по країнам всього світу і в підготовці до наступних Світових Днів Молоді. У цей день, 13 квітня 2003, Папа Іван Павло II звернувся до молоді: “Делегації, яка прибула з Німеччини, сьогодні також доручаю Ікону Марії. Відтепер, разом з Хрестом, вона буде супроводжувати Світові Дні Молоді. Ось твоя Мати! Це буде знак материнської присутності Марії серед молоді, яка так, як Апостол Іван, запрошена взяти Її до свого життя.”

     Образ Божої Матері, розташований поряд з хрестом, нагадує молоді слова Христа: “Сину, ось Матір твоя”. Крім того, нагадує також вчинок св. Івана: “Учень взяв її до себе додому”.

     Світовий День Молоді є надзвичайним засобом усвідомлення молодих людей у християнській вірі. Він є немов закваскою, яка зроджує в серцях молодих людей зріст у вірі, розносячи по країнах світу надію, яку зроджує віра. Вона закликає їх бути щедрими свідками християнського життя.

     Яка користь із участи в цій події? Стати учасником Божого Царства, отримати впевненість у Божій любові, впевненість, що стає знаком і милосердям для інших, несе і дає світло Божого миру. Це саме те, чого сучасний світ потребує. Прощення, милосердя, миру, які зменшать у сучасному світі насильство, війни, корупцію, злочинність, іншими словами все те, що відбирає можливість молодим людям зростати і поставити свої особисті цінності на служіння людям. У тому знаходиться мрія всіх, що спільність з Христом Господом, дружність з Ним, пробудить у кожного те, що він має в собі.

     Молімося, щоб Господь просвітлював усіх учасників Світових Днів Молоді, щоб згідно зі своїм християнським покликанням вони стали учнями і місіонерами Євангелії у своїх країнах. Саме молоді з такою місією сьогодні потребує Церква.


     Молодіжний з’їзд “Українська Молодь – Христові” – джерело всеукраїнських молодіжних соборів

     Митрополит Андрей Шептицький у своєму посланні до українського народу закликав створити осередок Українського Католицького Союзу в українському суспільстві, який вже існував у діаспорі ще з 1925 р. Паралельно з Католицьким Союзом розпочала свою діяльність організація започаткована Папою Пієм ХІ Католицька Акція. Свою діяльність на теренах Галицької Митрополії вона розпочала 3 січня 1931 р. До певної міри це стає передвісником свята «Українська молодь – Христові».

     Ідеєю свята  захопився Митрополит Андрей ще у 1932 р. на одній із конференцій Марійських Дружин. І коли Папа Пій ХІ проголосив 1933 р. Святим Роком, відповідно організаторами свята “Українська молодь – Христові” було обрано цей рік для його проведення. В тому часі Генеральний Інститут КА звернувся до вірних із пропозицією, щоб провести у Львові свято молоді під закликом “Українська молодь – Христові”, наголосивши на тому, що це буде достойна відповідь тим релігійним і національним ворогам, які докладають чимало зусиль, щоб заволодіти душею молоді. Свято мало відбутись 6-7 травня 1933 р. у м. Львові, йшлося про організаційні питання на місцевому рівні, а також про вишкіл молоді. В переддень великого свята, Митрополит Андрей Шептицький звернувся до української молоді зі своїм пастирським посланням, в якому привітав учасників свята, закликав до вірності Христові та наголосив на тому, щоб цей день залишався пам’ятним впродовж цілого життя.

     «Нинішній день хай буде для Вас пам’яткою на ціле життя. Хай буде початком кращого, вищого, більш християнського, більше  Божого життя! Хай буде початком нового святого життя!»  +Андрей, Митрополит 1933 р.Б.

     Офіційне відкриття відбулось саме в переддень свята, 6 травня молебнем. А вже в неділю, 7 травня, вранці о 7.30, відбулась Урочиста Архиєрейська Літургія. В часі Літургії Кир Іван Бучко виголосив проповідь, в якій закликав молодь зложити «у стіп Царя царів на Його услуги всі свої найкращі наміри, свою молодечу охоту і запал», щоб молоді люди показали, що вони «гідні діти батьків, які впродовж тисячолітньої нашої історії оборонювали християнську віру перед навалою поганців.»

     Свято УМХ пройшло в досить величний спосіб, наскільки великою силою є об’єднана воля народу. З цього періоду, а саме, зі свята УМХ, почалась нова вітка в історії розвитку мирянського руху на теренах Галицької провінції. Починаючи з 1959 року, подібні з’їзди молоді під гаслом «Українська молодь – Христові» відбувались вже виключно в діаспорі. Першим місцем у діаспорі, де відбувся подібний з’їзд, стало м. Інсбрук, що в Австрії. Загалом історія налічує 23 з’їзди і святкування, які були пов’язані зі Святом УМХ 1933р. Коли УГКЦ вийшла з підпілля, одночасно з нею повернувся і молодіжний  рух. Приводом для відродження, став черговий з’їзд «Українська Молодь – Христові» 8 вересня 1990 року у м. Львові, що проходив в рамках «Тижня Християнської Культури»  під гаслом «Шукаю Христа».

     Участь у ньому взяло близько сорока тисяч молоді. Благословив  тоді  цей похід Митрополит Володимир Стернюк. Він зачитав привітальний лист  від  Папи  Івана  Павла  ІІ.  Збоку  державної  влади, слова  вітання  виголосив В’ячеслав Чорновіл.

     Відкриття свята, як і 57 років тому починалось з  молебеня до Богородиці. З’їзд  тривав  до  9  вересня.

      

     Вітер На-Дії

     В наш час УГКЦ продовжує будувати загально українську молодіжну спільноту, створивши програму “Єдиний Молодіжний Простір УГКЦ” і закликавши українську молодь на фестиваль “Вітер На-Дії”.

     Молодіжний фестиваль “Вітер На-Дії” – це всеукраїнський з’їзд Вільних, Ініціативних, Творчих, Енергійних, Радісних молодих людей, які вчинками любові запалюють серця інших надією!

     У липні 2014 року у Львові відбувся перший з’їзд, на якому були присутні посланці української молоді з усіх куточків рідної України. Цей з’їзд був відмічений радісним та оптимістичним характером. В істоті він став вузловим етапним збором української молоді в перспективі її зустрічі зі світовою молодіжною спільнотою під час Світових Днів Молоді.

     23-26 липня 2015 року відбувся ІІ Фестиваль “Вітер На-Дії”. Нижче подаємо репортаж Живого ТБ про цей захід. Більше матеріалів про хід “Вітру На-Дії” 2015 можна переглянути тут.

      

     Домашнє завдання

     Привести на наступну зустріч свого друга (і не просто привести, а заохотити, покликати в дорогу тих, хто ще не вийшов і в подальшому підтримувати)
     P. S. Щоденна молитва о 21:00 (вервичка або 1-н десяток) в наміренні за спільноту.

      

     Молитва

     1. Пісня 

     (на вільний вибір; слова та саму пісню можна знайти в рубриці “Молодь 2016: аудіоматеріали”).

      

     2. Читання Святого Письма: Євангеліє від Матея. 5, 1-16:

     1. Побачивши ж народ, зійшов на гору. І коли він сів, підійшли до нього його учні;
     2. а він, відкривши уста, почав навчати їх:
     3. “Блаженні вбогі духом, бо їхнє Царство Небесне.
     4. Блаженні тихі, бо вони успадкують землю.
     5. Блаженні засмучені, бо будуть утішені.
     6. Блаженні голодні та спраглі справедливости, бо вони наситяться.
     7. Блаженні милосердні, бо вони зазнають милосердя.
     8. Блаженні чисті серцем, бо вони побачать Бога.
     9. Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться.
     10. Блаженні переслідувані за правду, бо їхнє Царство Небесне.
     11. Блаженні ви, коли вас будуть зневажати, гонити та виговорювати всяке лихо на вас, обмовляючи мене ради.
     12. Радійте й веселіться, бо нагорода ваша велика на небі; так бо переслідували пророків, які були перед вами.
     13. Ви – сіль землі. Коли ж сіль звітріє, чим її солоною зробити? Ні на що не придатна більше, хіба – викинути її геть, щоб топтали люди.
     14. Ви – світло світу. Не може сховатись місто, що лежить на верху гори.
     15. І не запалюють світла та й не ставлять його під посудиною, лише на свічник, і воно світить усім у хаті.
     16. Так нехай світить перед людьми ваше світло, щоб вони, бачивши ваші добрі вчинки, прославляли вашого Отця, що на небі.

     Молитовна тиша, спів Тезе з пред’явленням особистих намірень вголос.  

     Наприкінці священник уділяє всім присутнім благословення або ведучій говорить слова Молитви Господньої (Отче наш…) і після того «Молитвами Святих отців наших Господи Ісусе Христе помилуй нас!»

      

      

     <<< Крок 1                               Карта “Молодь 2016”                                    Крок 3 >>>

     Читай також

    • У що я перестала вірити після СДМ
    • Папа підбив підсумки своєї подорожі до Лісабона: притча про можливість миру
    • Владика Гліб Лончина на СДМ у Лісабоні пояснив молоді, що означає заклик Ісуса — «Будьте, як діти»
     • Оціни

      [ratemypost]