Нудно на Літургії? Що радить священник?

Читай також

 • У пошуках крихти надії
 • «Пишучи вірш, молюся»: поезія семінариста про Україну, Бога та любов підкорила серця тисяч українців
 • Нехай направиться. Перший тиждень Великого посту
    • Нудно на Літургії? Що радить священник?

     Багато молодих людей говорять про те, що традиційний спів на Літургії для них є нудним, що богослужіння тривають довго і через це складно сконцетруватись на молитві. 

     Ми попросили поради молодого священника, голови прес-служби Стрийської Єпархії УГКЦ отця Андрія Максимовича – що робити, якщо нудно у храмі? 

     Насамперед, раджу взяти до рук молитвенника – фізичного чи віртуального – і спробувати молитися з його допомогою. Так нам стає легше зберегти фокус своєї уваги тут і зараз. Коли ти береш молитвенник, слідкуєш за текстами, розумієш логіку співу, а на просто чекаєш кінця – молитися стає цікаво.

     Саме активна участь у Літургії здатна позбавити від нудьги. Навіть якщо ви не вмієте гарно співати, з молитвенником в руках, з «включеністю» у те, що відбуваєтья раджу молитися щоразу. 

     Інший аспект – це ритм і темп, в якому співає дяк чи хор. Важливо, щоби спів був не надто швидкий, але також і не надто розтягнутий. Бо коли хор занадто довго розспівує, розтягує – складно молитись і священнику,  і вірянам: розсіяння приходить значно швидше. Хорова молитва не має бути складною – гарні хорові твори, мабуть, мають бути складовою урочистих Літургій, а не щонедільної чи щоденної. Молитовний темп – це один із необхідних аспектів, який допомагає не відволікатись на думки про своє замість молитви. Тому про це варто говорити у своїй парафіяльній спільноті. 

     Коментар підготувала Тетяна Трачук

      

     Читай також

    • У пошуках крихти надії
    • «Пишучи вірш, молюся»: поезія семінариста про Україну, Бога та любов підкорила серця тисяч українців
    • Нехай направиться. Перший тиждень Великого посту
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Учасник команди ДивенСвіт:)