Українська молодь колядувала на новорічній зустрічі Тезе

Читай також

 • «Є ризик, що люди помруть не від куль, а від голоду» — заступник голови Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ Роман Демуш до молоді Харківського екзархату
 • Втретє програма «Молодіжний працівник» для тих, хто душпастирює з молоддю в УГКЦ
 • УГКЦ в Італії видала посібник для літніх християнських таборів
    • Українська молодь колядувала на новорічній зустрічі Тезе

     Зустріч Нового року разом із християнами різних конфесій в Тезе для української молоді багато років була можливістю спільно помолитися, поспілкуватися, подружитися. Зазвичай в це паломництво вирушали кілька тисяч українців. Та цьогоріч, через війну, Україну представляла лише одна група з 29 осіб, яку організувала Молодіжна комісія Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії у співпраці з Патріаршою комісією у справах молоді УГКЦ.

     45-та Європейська молодіжна зустріч Тезе відбувалася з 28 грудня 2022 року до 1 січня 2023 року на північному сході Німеччини в м. Росток відбувалась.

     ― Ми довго вагалися, чи цьогоріч організовувати поїздку в Тезе. Та це дуже знакова подія, адже є паломництвом довіри на Землі. Мета цієї зустрічі, щоб християни, зокрема молодь, різний конфесій молилася за мир у всьому світі. Оскільки ми проживаємо зараз надзвичайно складний час війни, то вирішили поїхати на цю прощу, щоб помолитися за перемогу, припинення війни, ― зазначила співорганізаторка поїздки секретар-референт Молодіжної комісії Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії Оксана Шупер.

     Найбільшим викликом стало зібрати групу охочих, адже через війну хлопці, старші 18-ти років, не мають змоги виїжджати за кордон.

     ― Заради тих, хто зголосився, ми вирішили все ж таки їхати. Нас було 29 осіб ― із Тернополя, Львова, Яворова, Івано-Франківська. В Ростоку нас дуже гостинно прийняли. Найперше ми зустрілися з представником екуменічної спільноти Тезе братом Бенуа, який є відповідальним за співпрацю з Україною. Він наголосив, що вони постійно моляться за мир в Україні і підтримують наші стремління до перемоги, ― додала Оксана.

     Упродовж перебування на зустрічі Тезе українців розселили по родинах різних парафій Ростоку.

     ― Загалом це Тезе не було таким велелюдним, як у попередні роки. Та атмосфера була надзвичайна. Особливо мотиваційною для нас стала зустріч із апостольським екзархом для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії владикою Богданом Дзюрахом. Він поділився своїми свідченнями віри в межах семінару «Молитва в часах війни». А наступного дня звершив Архиєрейську Літургію, зустрівся з нашою групою й уділив благословення, ― розповіла Оксана Шупер.

     У межах паломництва українська група зустрілася зі своїми земляками, які зараз мешкають у різних країнах.

     ― На завершення року лідер екуменічної спільноти Тезе брат Алоїс відзначив Україну та українців. Монахи з Тезе майже на кожній молитві молилися в наміренні за Україну. Ми вкінці заколядували «Добрий вечір тобі, пане господарю» ― присутні в залі голосно нам аплодували. Це стало підтримкою для нас, ― відзначила Оксана Шупер.

     Наталія Павлишин

      

     Читай також

    • «Є ризик, що люди помруть не від куль, а від голоду» — заступник голови Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ Роман Демуш до молоді Харківського екзархату
    • Втретє програма «Молодіжний працівник» для тих, хто душпастирює з молоддю в УГКЦ
    • УГКЦ в Італії видала посібник для літніх християнських таборів
     • Оціни

      [ratemypost]

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"