Сьогодні у Церкві мучеників більше, ніж в перші віки християнства: Папа Франциск

Читай також

 • Папа: війна, що триває в Україні, ятрить рани, завдані Голодомором
 • Що таке Церква? Пояснення для молоді
 • Коли церква стала «багатофункціональним приміщенням»?
    • Сьогодні у Церкві мучеників більше, ніж в перші віки християнства: Папа Франциск

     Мученики – це ті, завдяки кому Церква прямує вперед, вони підтримують Церкву. Вони її підтримували й далі це чинять сьогодні. Й сьогодні їх є більше, ніж у перші віки. Медіа не говорять про це, бо це не викликає сенсацій, але сьогодні багато християн у світі є блаженними, бо їх переслідують, ображають та ув’язнюють.

     Сьогодні найбільша сила Церкви – в малих переслідуваних Церквах. Таку думку Папа Франциск висловив, проповідуючи у понеділок, 30 січня, під час Святої Меси. Папа, застановившись над проблемою пам’яті, говорив насамперед про мучеництво як вияв найвищої довіри Богові. Церкву творили і творять люди, які готові вповні жертвувати своїм життям.

     «Мученики – це ті, завдяки кому Церква прямує вперед, вони підтримують Церкву. Вони її підтримували й далі це чинять сьогодні. Й сьогодні їх є більше, ніж у перші віки. Медіа не говорять про це, бо це не викликає сенсацій, але сьогодні багато християн у світі є блаженними, бо їх переслідують, ображають та ув’язнюють. Їх чимало перебуває у в’язницях з огляду лише на те, що носять хрестик чи визнають Ісуса Христа!» – сказав Папа, наголошуючи, що вони є славою Церкви й підтримкою для нас, але також «впокоренням для нас». Адже ми, що все маємо, для яких все легко, починаємо нарікати, як чогось забракне…

     «Наважуся сказати, що Церква без мучеників – це Церква без Христа», – підсумував Папа, закликаючи молитися за «наших мучеників, які багато страждають», за «Церкви, позбавлені свободи вільно діяти», адже в них – «наша надія».

     За матеріалами: Радіо Ватикану

     Читай також

    • Папа: війна, що триває в Україні, ятрить рани, завдані Голодомором
    • Що таке Церква? Пояснення для молоді
    • Коли церква стала «багатофункціональним приміщенням»?
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.