У Бразилії звели українську церкву, яка вражає своїми масштабами

Читай також

 • Делегати від УГКЦ на конгресі молоді у Ватикані: нагадувати про Україну
 • Президент України подякував єпископату УГКЦ та ПЦУ за підтримку українців на фронті й у тилу
 • Блаженніший Любомир Гузар невдовзі може стати святим. Глава УГКЦ розпочав беатифікаційний процес
    • У Бразилії звели українську церкву, яка вражає своїми масштабами

     Українська греко-католицька громада поселення Марселіно в бразильському муніципалітеті Сан-Жозе-дус-Піньяйс (штата Парана) нарешті відкрила омріяну церкву Святої Трійці, повідомляє Християнський портал КІРІОС. Місцеві українці йшли до цього майже століття.

     Урочисте відкриття храму відбулося в неділю, 4 червня. Зведена поруч зі старим храмом, церква Святої Трійці уособлює в собі традиційну архітектуру українських храмів. До слова, ця будівля є однією з найбільших церков у Бразилії.У Бразилії звели українську церкву, яка вражає своїми масштабами (ФОТО)

     Маючи площу приблизно в 740 квадратних метрів, церква здіймається на 32 метри у висоту. Приміщення храму одночасно може прийняти до 450 осіб. І це лише сидячі місця!

     “Якщо порахувати разом зі стоячими місцями, то одночасно в приміщенні церкви можуть перебувати до 500 осіб”, – розповідає головний архітектор Леопольдо Ґімарайнш.

     У Бразилії звели українську церкву, яка вражає своїми масштабами (ФОТО)Для того, аби звести цей храм, Леопольдо витратив дев’ять років. Усі кошти на будівництво церкви було взято з пожертвувань вірян у старому храмі та під час спеціальних фестивалів, які відбувались у поселенні.

     Зовнішній вигляд

     Архітектурний проект нової церкви було створено секретарем управління містобудування Куритиби (столиця штату Парана) Марсело Феррасом Сезаром. Наслідуючи візантійський стиль, для церкви було обрано хрестоподібну форму з банею в центрі. Таким чином зведено багато храмів в Україні.

     Окрім центральної бані, церква має ще чотири менших з боків.У Бразилії звели українську церкву, яка вражає своїми масштабами (ФОТО)

     “В Україні прийнято ставити на церквах непарну кількість бань – одну, три або п’ять. В нашій церкві ми зробили таку кількість, роблячи символічну відсилку до Ісуса Христа та чотирьох апостолів: Марка, Луки, Іоанна та Матея”, – розповідає Леопольдо Ґімарайнш.

     Бані для церкви Святої Трійці виготовив ремісник з Прудентополіса Ніколау Бобало Нето спільно з українцем Григорієм Недорубом. Це восьмикутні конструкції, вкриті алюмінієвою плиткою у вигляді луски.

     Внутрішнє оздоблення

     Всередині церкви підлогу вистелено з мармурових та гранітних плит. Головний акцент в інтер’єрі зроблено на ікони та дерев’яні різьблені фігури.

      В склепінні центральної бані можна побачити головне зображення храму – Ісуса Вседержителя в оточенні янголів.

     “Майже 60 відсотків внутрішньої іконографії вже готове. Ікони було виготовлено майстринею сестрою Веронікою Ноґас, яка працювала над ними разом з українською молоддю”, – каже головний архітектор храму Леопольдо Гімарайнш.

     Храм добре освітлюється сонячним світлом через прозорі вікна. Водночас різнобарвні вітражі підсвічують вівтар та прикрашають склепіння храму.

     На верхньому поверсі півколом розташовано три балкони, на яких можуть розміститися хор та музиканти.

     “Після усіх докладених зусиль та проведеної роботи я нарешті можу почуватися задоволеним – церкву нарешті відкрито для нашої громади”, – ділиться враженнями Педро Ноґас Нето, голова місцевої церковної ради.

     Джерело: kyrios

     Читай також

    • Делегати від УГКЦ на конгресі молоді у Ватикані: нагадувати про Україну
    • Президент України подякував єпископату УГКЦ та ПЦУ за підтримку українців на фронті й у тилу
    • Блаженніший Любомир Гузар невдовзі може стати святим. Глава УГКЦ розпочав беатифікаційний процес
     • Оціни

      [ratemypost]