Понад 215 мільйонів християн зазнають переслідувань

Читай також

 • «Усмішка української молоді є надією вашого народу», – брати Taize Блаженнішому Святославу
 • Презентація книги сестри Антонії Шелепило «Плани на завтра. Старий Завіт: Нові лінзи для Божого Слова»
 • Знову з’явилася можливість пройти курс «Документи Католицької Церкви про шлюб та сім’ю»
    • Понад 215 мільйонів християн зазнають переслідувань

     Кривда, завдана тим, хто вірить в Ісуса Христа, коливається від культурної та суспільної дискримінації, невизнання в родині, звільнення з праці аж до фізичних зловживань та катувань

     У світі й надалі зростає переслідування християн. В абсолютному вимірі, на сьогодні понад 215 мільйонів християн зазнають переслідувань. Про це йдеться в оприлюдненому незодавно щорічному рапорті Міжнародної Організації Допомоги Переслідуваним Християнам «Open Doors» (Відчинені двері), яка є міжконфесійною та вже понад 50 років заанґажована у надавання допомоги християнам, переслідуваним за віру.

     Як і щороку, у переліку названо 50 країн, розміщених відповідно до рівня загрози. Дослідження охоплює період від 1 листопада 2016 року до 31 жовтня 2017 року. Під переслідуванням в цьому дослідженні слід розуміти кривду, завдану як окремим особам, так і групам, з огляду на їхню віру в Ісуса Христа, що може проявлятися, починаючи від культурної та суспільної дискримінації, невизнання в родині, звільнення з праці аж до фізичних зловживань, катувань, викрадень, ув’язнень, знищення власності та вбивства.

     Лідерство у цьому сумному списку вже протягом багатьох років утримує Північна Корея. До першої десятки потрапили також Афганістан, Сомалі, Судан, Пакистан, Еритрея, Лівія, Ірак, Ємен та Іран. Ескалація нетерпимості зафіксована у Лівії та в Індії, де, зокрема, внаслідок зростаючого індуїстського радикалізму скоєно понад 24 тисячі нападів на індійських християн.

     Згідно із рапортом, протягом досліджуваного періоду були вбиті через віру майже 3100 християн, було скоєно понад 15,5 тисяч нападів на християнські будівлі (храми, помешкання та іншу нерухомість). Коло двох тисяч християн ув’язнені за віру, а понад 1200 були викрадені. Крім того, понад 33 тисячі християн зазнали різного року фізичних чи психологічних катувань.

     За підрахунками організації «Open Doors», у Африці жертвами переслідувань є понад 81 мільйон християн, в Азії та на Близькому Сході – понад 113 мільйонів, в Латинській Америці – 20 мільйонів, в решті частинах світу – майже 12 тисяч.

     Серед головних загроз для християн названо радикалізацію фундаменталістського ісламізму, зокрема, у Африці та в азійському неарабському мусульманському світі. Зокрема, зростання випадків етнічних чисток на основі релігійної приналежності зафіксовано Нігерії, Кенії, Сомалі та Судані. Ще однією загрозою для християн Азії є «релігійний націоналізм», де найбільшу стурбованість викликають Індія та Непал. Серйозним є вплив «ідеологічних націоналізмів» у Китаї, В’єтнамі та Лаосі, а в таких країнах, як Північна Корея та Еритрея, головним джерелом переслідувань названо «диктаторську параною». Християни Мексики та Колумбії стають жертвами «організованої злочинності та етнічних протистоянь».

     Рапорт також відзначив незначне покращення ситуації в Кенії та Ефіопії. Значне зменшення рівня насильства проти християн зафіксовано у Сирії, що, в першу чергу, пов’язане з відступом так званої «Ісламської держави».

     Читай також

    • «Усмішка української молоді є надією вашого народу», – брати Taize Блаженнішому Святославу
    • Презентація книги сестри Антонії Шелепило «Плани на завтра. Старий Завіт: Нові лінзи для Божого Слова»
    • Знову з’явилася можливість пройти курс «Документи Католицької Церкви про шлюб та сім’ю»
     • Оціни

      [ratemypost]