Молодь запитує: як вірити сьогодні? – Брат Алоїс

Читай також

 • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
 • #НазустрічРіздву. День 17. 1 грудня. Іти назустріч Христові, попри труднощі і не боячись помилок у дорозі
 • #НазустрічРіздву. День 15. 29 листопада. Запрошення усім своїм життям шукати Бога
    • Молодь запитує: як вірити сьогодні? – Брат Алоїс

     Молоді люди запитують не так про справи стосовно віри, як радше про те, як вірити сьогодні, — це слова брата Алоїса, настоятеля екуменічної Спільноти Тезе.

     Він бере участь у Синоді єпископів про молодь як спеціальний гість — так само, як брав участь у цьому ж статусі в Синоді 2008 року (на тему «Слов Боже в житті та місії Церкви»), а брат Роже у цьому самому статусі був запрошений на Синод 1999 року.

     Молодь шукає відповіді на запитання «як вірити сьогодні», а ще вона шукає справжніх свідків — людей, які живим і динамічним чином показують, як жити вірою, і свої стосунки з Ісусом, а також додають іншим відваги для того, щоб наблизитися до Христа, зустрітися з Ним і закохатися в Нього, каже брат Алоїс.

     Він звернув увагу на нові технології, завдяки яким молоді люди спілкуються. Не раз ці засоби використовуються цілком корисно, стаючи засобами нової євангелізації. Однак буває і так, що вони стають сферами великого страждання, самотності, маніпуляцій, використання й насильства.  «У Тезе — і це свідомий вибір — немає екранів, також і комп’ютерних, і не використовуються радіопристрої. Відсутність цього дозволяє молоді усвідомити, цілком природним чином, красу стосунків з іншими. Тоді проявляється самий смак зустрічі», — сказав він.

     Постає питання, яким чином відірвати молодь від сучасних засобів комунікації, які часто становлять центр їхнього життя. Брат Алоїс відповідає, що в їхній спільноті це відбувається завдяки простоті і вбогості, пережитій на щодень. Такий спосіб життя дозволяє поставити братній контакт у самому центрі існування.

     Настоятель Спільноти Тезе також вказав на велике прагнення молоді, яким є тривала любов, що долає поділи, які вони на щодень бачать у сім’ях, у подружжях, у Церкві. Томі відповідь на це універсальне покликання має бути вкорінена в оновленому виборі слідувати за Христом, незалежно від конкретної форми, якої це покликання набере. «Це завдання Церкви: показувати, що такий вибір — можливий, попри людську слабкість. Церква повинна знайти нові форми супроводу молоді на всіх етапах життя. Не належить цього обмежувати тільки новіціатом, семінарією або приготуванням до шлюбу», — підкреслив брат Алоїс.

      

      

     Джерело: kosciol.wiara.pl за перекладом CREDO

     Читай також

    • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
    • #НазустрічРіздву. День 17. 1 грудня. Іти назустріч Христові, попри труднощі і не боячись помилок у дорозі
    • #НазустрічРіздву. День 15. 29 листопада. Запрошення усім своїм життям шукати Бога
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.