“Постарайтесь, щоб Літургія до нас промовила” заклик молоді на синоді

Читай також

 • «Ми, греко-католики, виражаємо нашу ідентичність за допомогою обряду».
 • Три вагомих причини, чому молодь має поїхати на Європейську зустріч Taizé
 • Чому у церкві легше спастися? Пояснення для молоді
    • “Постарайтесь, щоб Літургія до нас промовила” заклик молоді на синоді

     «Молоді люди кажуть нам: дайте нам Слово Боже, постарайтеся, щоб літургія до нас промовила, поясніть нам, допоможіть нам переживати Бога на літургії. Я думав, що це покоління не цікавиться літургією. Я не мав рації», — визнав архієпископ Бомбея.

     «Я здивований, що на цьому Синоді так багато говориться про літургію, про потребу красивої, старанно підготовленої літургії, яка приваблює молодь і промовляє до її серця», — так підсумував своє перше враження від засідань Синоду кардинал Джеральд Лакруа, архієпископ Квебека (Канада). Він зазначає, що про кращу літургію говорять як єпископи, так і молоді учасники Синоду.

     Кардинал Освальд Ґрасіас з Індії визнав, що хоч він брав участь у підготовці Синоду, та сам Синод застав його зненацька своїми несподіванками.

     «Що мене вразило і чого я не сподівався, це факт, що в численних виступах молодих людей лунає прохання про кращу літургію. Для мене це справжнє відкриття. Виявляється, що літургія, однак, дуже важлива! Молодь каже нам: дайте нам Слово Боже, постарайтеся, щоб літургія до нас промовила, поясніть нам, допоможіть нам переживати Бога на літургії. Я особисто вважав, що це покоління не цікавиться літургією. Я помилявся! Я не сподівався цього», — визнав архієпископ Бомбея.

     Після завершення першого етапу синодальних обговорень були представлені результати праці в 14 мовних групах. Як зазначає архієпископ Станіслав Гондецький, митрополит Познанський, залежно від групи, доповідачі пропонували щоразу новий, власний опис ситуації або зголошували застереження і пропозиції до тексту Робочого документу.

     «Мені здається, що найбільш значущі зміни, про які просять деякі подання, більше стосуються позитивного погляду на саму молодь, яка не є якоюсь групою обік Церкви, але групою в Церкві. Також і прагнення, щоб Церква була представлена як одна родина дуже часто звучало в цих реляціях. А це важливе і втішне, підкреслює саму місію спасіння, задля якої Церква встановлена і в якій, зрештою, вміщена також і молодь», — сказав він.

      

      

      

     Джерело: CREDO

     Читай також

    • «Ми, греко-католики, виражаємо нашу ідентичність за допомогою обряду».
    • Три вагомих причини, чому молодь має поїхати на Європейську зустріч Taizé
    • Чому у церкві легше спастися? Пояснення для молоді
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.