Молодь прагне чітких відповідей від Церкви

Читай також

 • «Ми, греко-католики, виражаємо нашу ідентичність за допомогою обряду».
 • Три вагомих причини, чому молодь має поїхати на Європейську зустріч Taizé
 • Чому у церкві легше спастися? Пояснення для молоді
    • Молодь прагне чітких відповідей від Церкви
     Під час 14-го загального зібрання Отці Синоду далі обговорювали третю частину Робочого документа, присвячену темі прийняття рішень. 

     Цифрова мережа, незважаючи на багато аспектів, які можна критикувати, не є загрозливою і Церкві потрібно супроводжувати молодь  у цифровому світі. Бо саме це і є новий шлях євангелізації.  Про це, зокрема, йшлося під час 14-го зонального зібрання Синоду Єпископів, що відбулося вранці, 17 жовтня 2018 року.

     Отці Синоду пропонують створити «Спеціальне бюро з питань душпастирства й місії в цифровому світі», яке б не лише займалося справами євангелізації в мережі, але також інформуванням про ресурси, що поширюють навчання, які не є вірними офіційному вченню Церкви.

     Заохочується створення ігор, додатків та інших інтерактивних засобів, що допомагатимуть пізнавати Євангеліє та Церкву.

     Єпископи говорили також про залежність від гаджетів та соцмереж, яка прирікає сучасну молоду людину на самотність. Церква ж навпаки прагне створювати умови для живих зустрічей.

     Чимало також ішлося про формування особистості. Церква та суспільство потребують сформованих юнаків і дівчат.  Молодь має бути активною у громадському житті, політиці, діючи за соціальним вченням Церкви.

     Однак, не існує важливішого виховного середовища від родини, що є тренувальним залом взаємного слухання та діалогу між поколіннями, засвоєння перших правил суспільного співжиття.

     Слід захищати авторитет батьків, сприяти родинній педагогіці, яка більше покладається на чесноти, ніж на емоції.

     Сьогодні, як визнає Синод, родині загрожують ідеологічні колонізації, якими обумовлена фінансова допомога. Церква покликана ставати сім’єю для сиріт і для багатьох юнаків і дівчат, що живуть в несприятливих сімейних обставинах.

     Чимало молоді віддалилося від Церкви через слабку переконаність у вірі. Це означає, що катехизація повинна рахуватися з питаннями про сенс та зі спрагою любові, як з цілями, на які слід дати відповідь. Наголошено, що молодь прагне чітких, недвозначних відповідей, без викривлення Христових слів і без спроб пристосовувати їх до панівних тенденцій. Нагодою для наближення до церковної спільноти часто стає приготування до подружжя.

     Синод заохочує до ефективнішого душпастирства покликань, що сприятиме залучуванню молоді до приймання рішень та євангелізації однолітків. Адже дружба є упривілейованим місцем для передавання віри в щоденному житті. Не слід забувати про те, що під час катехизації теорія повинна підтверджуватися послідовним стилем життя: євангелізація, яка не досягає серця, схожа до фарби, яка залишається лише на поверхні.

      

     За матеріалами: vaticannews

     Читай також

    • «Ми, греко-католики, виражаємо нашу ідентичність за допомогою обряду».
    • Три вагомих причини, чому молодь має поїхати на Європейську зустріч Taizé
    • Чому у церкві легше спастися? Пояснення для молоді
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.