Молитва Папи Франциска на Надзвичайний місійний місяць – жовтень 2019 року

Читай також

 • Christus vivit – Христос живий
 • Дикастерія віровчення про «серйозні порушення» проти людської гідності
 • ВПЛИВ НА ПАПУ РИМСЬКОГО. ДУХОВНИЙ ВИМІР ВОЇНА. ЗЛОВТІХА. ЗНАМЕННЯ. НА ВСЕ ВОЛЯ БОЖА? | Жовті Кеди
    • Молитва Папи Франциска на Надзвичайний місійний місяць – жовтень 2019 року

     Папа Франциск проголосив місяць жовтень 2019 року Надзвичайним місійним місяцем (НММ). «Охрещені й розіслані: Христова Церква на місії в світі» – це тема, яку обрав Святіший Отець на цей місяць.

     Приводом для проведення такого місяця стала 100-та річниця оприлюднення Апостольського листа Папи Бенедикта XV «Maximum illud» (30 листопада 1919). Цим документом тодішій голова Католицької Церкви мав на меті розбудити місійну свідомість, спонукати до дії, до missio ad gentes (з лат. «місія до народів»).

     Так як і сто років тому, після Першої світової війни, так і тепер, існує велика потреба проголошення Доброї Новини серед усіх народів. Ба більше, «Христова місія, доручена Церкві, ще далека від свого завершення» – писав св. Йоан Павло ІІ («Redemptoris missio», 1990 р.).

     ЯКА МЕТА НММ-2019?

     Мета Надзвичайного місійного місяця – наново відкрити місійний вимір нашої віри у Христа, зміцнити відповідальність за проголошення Євангелії. Йдеться про те, щоб євангелізація була справою, яка лежить на серці кожного віруючого, а наші спільноти ставали все більш євангельськими та місіонерськими, щоб прививалася любов до місії.  

     У спеціальному посланні Папа говорить, що віра – це подарунок, який ми отримали під час Хрещення. Тож це не продукт для продажу, ми повинні передавати її як дар іншим, нікого не виключаючи. Наші синівські відносини з Богом є не просто чимось приватним, вони завжди у відношенні до Церкви. Через нашу єдність з Богом, Отцем, Сином і Святим Духом, ми, разом із великою кількістю братів та сестер, народженні до нового життя.  

     МІСІЯ – ОБОВЯЗОК КОЖНОГО ОХРЕЩЕНОГО

     Місія, євангелізація – невід´ємний обов’язок кожної охрещеної людини. Церква є місійною за своєю природою, адже Христос перед відходом на небо заповів учням: «Ідіть по всьому світу та проповідуйте Євангеліє всякому творінню» (Мк 16, 5).

     Папа Франциск із незгасаючим ентузіазмом запрошує християн до «нового етапу євангелізації», щоб кожна людина пережила радість Євангелія, особистої зустрічі з Христом, визволення від «гріха, смутку, внутрішньої пустки, самотності». Підтвердженням цьому – численні благодійні ініціативи Папи, подорожі, молитви, зустрічі, звернення до людей різних культур та народів.  

     ЯК СВІДОМО ПЕРЕЖИТИ НММ-2019?

     Святіший Отець виділив чотири аспекти, які допоможуть підготуватися до Надзвичайного місійного місяця:

     1. Особиста зустріч з Ісусом.

     Христос сьогодні живе у Своїй Церкві. З Ним можна зустрітися через Євхаристію, Слово Боже, особисту та спільну молитви.

     • Свідчення.

     Черпати з історій святих місіонерів, мучеників та сповідники віри. Це виразний знак Церкви, яка розповсюджена по всьому світі.  

     • Місійна формація.

     Вивчення Святого Письма, катехизи, духовність та богослов´я.  

     • Благодійність.

     Підтримати місійну справу ad gentes та християнську формацію Церкви у тих місцях, де є найбільша потреба.

     ХОЧЕШ ПОЗНАЙОМИТИСЯ ЗІ СВЯТИМ? – ВЕБ-СТОРІНКА В ПОМІЧ!

     Спеціально до цього місяця був створений інтернет-портал october2019.va на трьох мовах – англійській, італійській та іспанській. Тут зібрано різну інформацію про місії, новини зі світу, документи Церкви, досвід ділення вірою, приклади апостольств, фото- та відеоматеріали.

     Велику частину займають біографії місіонерів, життя яких позначено ревністю та жертовністю у розповсюдженні Доброї Новини у світі. Серед них – мученики, засновники чернечих місійних згромаджень, священники, громадські діячі. Декого з них Церква офіційно проголосила святим чи блаженним, тож цей сайт – це добра познайомитися та «завести дружбу» з новими святими-покровителями.

     Для того, аби допомогти дієцезіям світу приготуватися до місійного місяця, видано посібник п’ятьма мовами, який можна прочитати та завантажити за цим посиланням: http://www.october2019.va/en/mmsott2019/la-guida.html. До книги увійшли  матеріали, приготовані християнами усього світу і звернені до всіх віруючих.

     ЛОГО НММ-2019

     Логотип Надзвичайного місійного місяця символічно зображує хрест, що огортає всю земну кулю. Окремі кольори означають континенти:  зелений – Африка, червоний – Америка, білий – Європа, жовтий – Азія, синій – Океанія.

     Молитва Папи Франциска на Надзвичайний місійний місяць – жовтень 2019 року

     Небесний Отче, Твій Єдинородний Син, Ісус Христос, після свого воскресіння доручив своїм послідовникам завдання: «Вирушивши в дорогу, зробіть учнями всі народи». Ти нагадуєш нам, що через Хрещення ми також беремо участь у місії Церкви.

     Уділи нам дарів Святого Духа, щоб ми були мужніми та ревними свідками Євангелія, щоб місія, довірена Церкві і ще далека до завершення, знайшла нові та дієві форми вираження, що наповнять світ життям і світлом.

     Допоможи нам діяти так, щоб усі народи відчули спасенну любов та милосердя Ісуса Христа, Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бог, на віки вічні.  Амінь. 

     За матеріалами october2019.va, vaticannews.va – с. Едіта Марія Улман, SSpS

     Читай також

    • Christus vivit – Христос живий
    • Дикастерія віровчення про «серйозні порушення» проти людської гідності
    • ВПЛИВ НА ПАПУ РИМСЬКОГО. ДУХОВНИЙ ВИМІР ВОЇНА. ЗЛОВТІХА. ЗНАМЕННЯ. НА ВСЕ ВОЛЯ БОЖА? | Жовті Кеди
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.