«Емаус» запрошує братів та сестер осіб з особливими потребами на вікенд підтримки

Читай також

 • «Усмішка української молоді є надією вашого народу», – брати Taize Блаженнішому Святославу
 • Презентація книги сестри Антонії Шелепило «Плани на завтра. Старий Завіт: Нові лінзи для Божого Слова»
 • Знову з’явилася можливість пройти курс «Документи Католицької Церкви про шлюб та сім’ю»
    • «Емаус» запрошує братів та сестер осіб з особливими потребами на вікенд підтримки

     28-29 вересня у Реколекційному центрі отців Василіан (смт. Брюховичі) Центр «Емаус» проведе вікенд підтримки для братів та сестер осіб з особливими потребами віком від 16 років.

     Вікенд – це гарна нагода знайти час для себе, поділитися переживаннями та отримати відповіді на питання, які вас хвилюють. Зустріч проведуть психотерапевт Володимир Станчишин та Ярослава Ніканшин, мама хлопця з ДЦП, координатор центру «Дім самостійного життя».

     Крістіна Англєс д’Оріак, керівник «Емаусу», розповідає про свій досвід прийняття брата з особливими потребами:

     «У мого брата був синдром Дауна, а потім розвинувся ще й аутизм. Коли він народився, мені пояснили, що він є ненормальним. Для мене це було великим екзестенційним шоком, я не могла прийняти це. Я стала дуже чутливою, страждала від того, як люди дивляться на брата на вулиці. Я багато думала про його життя, мала безліч невирішених питань в голові.

     Коли Матіасу виповнилось 18 років, я чітко усвідомила, що живу поруч, але нічого про нього не знаю. Тоді я вирішила поїхати з ним на табір для людей з неповносправністю. Коли ми приїхали туди, я сказала йому: «Матіас, я тут заради тебе, бо я люблю тебе і хочу до тебе наблизитись. Але, можливо, тобі вже набридло завжди мати за спиною свою сестру, тому я буду спілкуватися з іншими людьми, але ти можеш прийти до мене в будь-який час».

     На таборі трапився один важливий момент — мій брат також підійшов до мене і, притуливши свою голову до моєї голови, довго-довго стояв так. Тоді я зрозуміла, що він також хотів приблизитись до мене. Цей момент був вирішальним в моєму житті, до мене прийшло усвідомлення, що мій брат є подарунком. Перед тим я дуже страждала, бо насправді хотіла зрозуміти, чому брат народився саме таким. Але після цього випадку я збагнула, що не потрібно вимагати зрозуміти таємницю, а просто приймати її, і тоді все змінюється.

     Я раптом збагнула, що не є просто людиною, яка доглядає за братом, Матіас також може навчити мене багатьом речам, якщо я цінуватиму його. Так як брат зовсім не говорив, ми розвинули іншу мову спілкування: дотиків, поглядів, мову присутності, звичайного перебування разом. Я дуже любила гуляти з ним парком, він мав особливий спосіб давати руку, пересуватися під час прогулянки, це була його свобода.

     Я розумію, що мій брат був дуже близько до Бога, іншим чином, не таким як ми. Він мав аутизм і особливу чутливість до тактильних відчуттів: вітру, музики. Я дуже добре пам’ятаю, як він слухав спів птахів, це було видно по його обличчю. Тоді і я до них прислухалася. Через звичайне спостереження від мене дуже багато навчив. Інколи я думаю, що він міг чути також щось інакше, не тільки пісні птахів, можливо, він чув Бога».

     Довідка:
     Внесок за участь у вікенді – 200 гривень (якщо ви не маєте змоги зробити внесок через складне фінансове становище, то це не має бути перешкодою для участі – лише повідомте наc!).
     Прохання до 23 вересня зареєструватись за посиланням: https://forms.gle/uk6UH2vWFvHZbQZr8
     Якщо у Вас виникнуть запитання стосовно вікенду, звертайтесь за номером телефону – 063 98 44 995 (Марічка), або через e-mail – [email protected].

     Читай також

    • «Усмішка української молоді є надією вашого народу», – брати Taize Блаженнішому Святославу
    • Презентація книги сестри Антонії Шелепило «Плани на завтра. Старий Завіт: Нові лінзи для Божого Слова»
    • Знову з’явилася можливість пройти курс «Документи Католицької Церкви про шлюб та сім’ю»
     • Оціни

      [ratemypost]