Дітям дозволять робити аборт без дозволу батьків?

Читай також

 • Без кінцівок після невдалого аборту, тепер – чемпіон світу з плавання
 • Чому ми грішимо?
 • Чи є хвороба карою за гріх?
    • Дітям дозволять робити аборт без дозволу батьків?

     Підліткам дозволять самостійно укладати та виконувати правочини, що пов’язані із медичним обслуговуванням. Самостійними, за підказкою ООН, вважатимуться діти вже з 10 років.

     Відповідний проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації прав підлітків у сфері охорони здоров’я» (№2684) внесено до Верховної Ради.

     Зміни в законодавстві обумовлені Глобальною статегією охорони здоров’я жінок і дітей з метою порятунку життів та підвищення добробуту, яка була представлена Генеральним секретарем ООН.

     Намагаючись адаптувати вітчизняне законодавство до світових стандартів народні депутати запропонували вирішити всі проблеми введенням нового терміну – підліток. Ними вважатимуться діти, у віці від 10 до 18 років. Якщо зміни будуть підтримані парламентом – неповнолітні отримають можливість самостійно укладати будь-які правочини щодо медичного обслуговування. А також – відмовлятись від отримання медичної допомоги та будь-якого втручання.

     Автори законопроекту вважають, що таким чином права підлітків будуть захищені на найвищому рівні. Принаймні в законопроекті замість зайвих слів проголшено що все, що не робиться – базуватиметься на повазі до загальнолюдських цінностей. Водночас, усуваючи із чинного законодавства поняття «неповнолітній» авторами фактично створюються передумови до того, щоб всю відповідальність за власне здоров’я перекласти на дитину. Натомість, чи готові вони до цього на жаль можна оцінити за рівнем смертності та його динамікою.

     Закон і бізнес

     Родина

     Читай також

    • Без кінцівок після невдалого аборту, тепер – чемпіон світу з плавання
    • Чому ми грішимо?
    • Чи є хвороба карою за гріх?
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.