Коронавірус: Папа закликав священиків приносити хворим Святе Причастя

Читай також

 • Делегати від УГКЦ на конгресі молоді у Ватикані: нагадувати про Україну
 • Папа до молоді: Христос є сильнішим за будь-яке зло
 • Папа Франциск: «Молодим людям слід надавати повноваження, залучати їх до діалогу, планування діяльності та прийняття рішень»
    • Коронавірус: Папа закликав священиків приносити хворим Святе Причастя

     Перед Святою Месою в «Домі святої Марти» у Ватикані до молитви за недужих Папа додав заклик до священиків приносити Святе Причастя хворим та підтримувати медичних працівників у виконанні їхніх обов’язків.

     Розпочинаючи Святу Месу в каплиці резиденції «Дім святої Марти» у Ватикані, яка транслювалась у прямому ефірі, у вівторок 10 березня 2020 р., Папа Франциск, насамперед, нагадав, що відправляє це богослуження за всіх, кого заторкнуло захворювання коронавірусом і за тих, хто піклується хворими, висловлюючи їм добрі побажання. А далі Святіший Отець додав:

     “Помолімось до Господа також і за наших священиків, щоб вони мали відвагу вийти й піти до хворих, несучи силу Божого Слова та Євхаристію й підтримували медичних працівників і волонтерів у роботі, яку вони виконують.”

     У проповіді Папа звернувся до читання з Євангелії від святого Матея, де розповідається про те, як книжники та фарисеї лицемірно демонстрували свою перевагу перед людьми, називаючи себе вчителями, але відмовлялись послідовно поводитись.

     Проповідник, насамперед, згадав літургійні читання з понеділка, які навчали нас визнавати власні гріхи та сповідувати їх, але не тільки розумом, але й серцем, з духом засоромленості, бо соромитись – це найшляхетніше наставлення стосовно Бога, беручи до уваги свої гріхи. Далі він сказав:

     “А сьогодні Господь закликає всіх нас, грішників, до діалогу з Ним, бо гріх замикає нас у собі, змушує приховувати всередині свою правду. Ось що сталось з Адамом та Євою: після гріхопадіння вони ховались, бо соромились, що були нагі. І грішник, відчувши сором, має спокусу сховатись.”

     «А Господь кличе обговорити гріх, обговорити свою ситуацію», – наголосив Єпископ Риму, закликаючи не боятись, бо навіть якщо б наші гріхи були  червоними немов пурпур, вона стануть білими як сніг. І Господь кличе: «Прийдіть, бо Я здатний все змінити. Не бійтесь приходити, щоб говорити, будьте мужніми також і з власною злиденністю».

     Далі Святіший Отець розповів історію про одного дуже набожного святого, який багато молився та каявся, але Господь був незадоволений. І, одного разу цей святий розсердився на Господа, бо хоч він був святим, але мав важкий характер. Він запитав, чого ж йому ще не вистачає? І Господь відповів. «Дай мені свої гріхи: ось цього тобі бракує!»

     Ось таким є Боже запрошення. Але завжди існує обман: замість того, щоб йти поговорити з Господом, вдавати, що ми не грішники. Саме за це Ісус докоряв законовчителям. Бо вони чинили діла, за які очікували людського захоплення, їх радували почесні місця на бенкетах, перші місця в синагогах, публічні вітання.

     “Зовнішність, пиха. Прикривання серця марнославством. Пиха ніколи не зцілює! Вона навіть отруйна, бо йде вперед, приносячи нам хворобу серця, оту затверділість серця, що переконує нас не йти до Господа… А Господь, навпаки, запрошує як батько, як брат, щоб прийти до Нього, поговорити. Адже Він зданих перемінити наше життя з червоного на біле.”

     Закінчуючи проповідь, Папа Франциск сказав:

     “Нехай же це Боже слово нас підбадьорить! Нехай наша молитва стане справжньою молитвою про нашу дійсність, наші гріхи, наші біди. Поговоріть з Господом. Він знає, Він знає, ким ми є. Ми це знаємо, але марнославство завжди запрошує це приховати. Нехай нам допоможе Господь!”

     VaticanNews

     Читай також

    • Делегати від УГКЦ на конгресі молоді у Ватикані: нагадувати про Україну
    • Папа до молоді: Христос є сильнішим за будь-яке зло
    • Папа Франциск: «Молодим людям слід надавати повноваження, залучати їх до діалогу, планування діяльності та прийняття рішень»
     • Оціни

      [ratemypost]