Папа: диявол через заздрість хоче знищити Церкву владою та грошима

Читай також

 • #НазустрічРіздву. День 23. 7 грудня. Бог пише рівно по кривих людських лініях
 • #НазустрічРіздву. День 21. 5 грудня. Іншою дорогою вертатися до свого краю
 • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
    • Папа: диявол через заздрість хоче знищити Церкву владою та грошима

     З нагоди літургійного спомину святої Луїзи де Маріяк Папа Франциск під час Святої Меси у Ватикані подякував сестрам вінкентіянкам, які допомагаю Святішому Отцеві в різних ділянках його апостоляту і живуть разом із ним в “Домі святої Марти”. А під час проповіді він поділився своїми думками про Святого Духа, Який дає зростання та розвиток Церкві, та про диявола, який через заздрість хоче її знищити.

     Перед початком Служби Божої, яку Вселенський Архієрей у суботу, 9 травня 2020 р., очолив в каплиці ватиканської резиденції “Дім святої Марти”, він зазначив, що цього дня Римо-Католицька Церква спогадує пам’ять святої Луїзи де Маріяк, засновниці Згромадження Сестер Милосердної Любові, що належать до родини сестер вінкентіянок. З цієї нагоди Папа подякував усім сестрам цього Згромадження, які трудяться у Ватикані, зокрема в медичній ділянці, та живуть із ним у “Дому святої Марти”, заохотивши молитися за них під час цього Євхаристійного Богослужіння.

     Заздрість юдеїв

     Під час проповіді Єпископ Риму зупинився на біблійному уривку із 13 глави книги Діянь Апостолів, де розповідається про те, як юдеї в місті Антіохія, спонукувані заздрістю, перечили повчанням святого апостола Павла, яке він проголошував перед великою кількістю людей, що зібрались, аби почути звіщення про Ісуса Христа. Апостол Народів своєю проповіддю вказав на те, що Добра Новина про спасіння призначена для всіх, а отже, також і для поган, чим пробудив гнів і заздрість серед юдеїв, які підбурили побожних жінок та владних у місті, від чого й розпочалось переслідування апостолів, що були змушені залишити місто та втекти.

     Труднощі Христових учнів

     Ця біблійна розповідь розкриває перед нами правду про те, що з одного боку є Святий Дух, Який дає Церкві ріст, натомість з іншого – злий дух, що намагається її знищити, розпалюючи переслідування Христових учнів. Це діється завжди: Церква прямує вперед, але приходить ворог, бажаючи її знищити. За словами Папи, хоча баланс завжди є позитивним, однак, скільки ж труднощів, болю та терпінь мусять переносити учні Ісуса?!

     Засобом до якого вдається диявол, аби знищити Божу Церкву та звіщення Доброї Новини про Ісуса, є заздрість. Проповідник пригадав слова старозавітної книги Мудрості, де сказано, що саме через заздрість диявола гріх ввійшов у світ. Юдеї бачили, як апостол Павло та Варнава проповідували про Спасителя і як велика кількість народу зійшлась, аби почути це слово про спасіння. Завдяки цій ситуації диявол розбудив у серцях юдеїв почуття диявольської злості, що призвело до заздрості та бажання знищити їх.

     Церква завжди прямує вперед серед труднощів

     «Церква, – пригадав Глава Католицької Церкви, – завжди прямує вперед серед Божих утішань та переслідувань світу». За його словами, Церкві, яка не має труднощів, чогось бракує, бо коли диявол спокійний, то це є знаком, що щось тут недобре. Христова Церква завжди переживала і переживає різні труднощі, спокуси, боротьбу, заздрість… Святий Дух творить гармонію в християнській громаді, а злий дух намагається її знищити за допомогою земної влади та грошей. В цій розповіді ми чули, як юдеї переконали жінок і владних осіб у місті, які й розпочали переслідування апостолів. Отож, влада, як така, може бути також і дуже небезпечною.

     Заклик Святішого Отця

     На закінчення Святіший Отець закликав християн бути уважними та не піддаватись спокусі покладатися на земну владу та гроші. Надія християн – це Ісус Христос і Святий Дух, Якого Він послав, для того, аби Церква могла зростати та розвиватись, завжди прямуючи вперед серед радості та тривог, у мирі та серед переслідуваннях з боку світу.

     Vatiсan News

     Читай також

    • #НазустрічРіздву. День 23. 7 грудня. Бог пише рівно по кривих людських лініях
    • #НазустрічРіздву. День 21. 5 грудня. Іншою дорогою вертатися до свого краю
    • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.