Перший Різдвяний англомовний телеміст поєднав молодь України й Канади

Читай також

 • УГКЦ в Італії видала посібник для літніх християнських таборів
 • «Ми не хочемо війни! Але ми маємо боротися для того щоб жити!», — владика Петро (Голіней) у катехизі звернувся до української молоді в Італії. 
 • «Українська молодь є стіною, яка боронить Європу від “русского міра”», — о. Роман Демуш звернувся до молоді Апостольського екзархату в Італії
    • Перший Різдвяний англомовний телеміст поєднав молодь України й Канади

     В суботу, 12 грудня, відбувся перший Різдвяний англомовний телеміст «Христос посеред нас!» для інструкторів Школи англомовних аніматорів (ШАХА), Курсів Християнських аніматорів (КХА) м. Самбора та молоді Саскатунської єпархії (Канада) за участі Владики Браєна Байди, Єпарха Саскатунського і апостольського адміністратора Торонтонської єпархії.

     У віртуальній події взяли участь понад 30 молодих людей з різних куточків України та провінції Саскачеван. Телеміст зорганізовано за ініціятиви Релігійного Товариства українців католиків «Свята Софія» США (ТСС А) у співпрації з молодіжною комісією Саскатунської єпархії та КХА м. Самбора.

     Метою телемарафону було поглянути на Торжество Різдва Христового очима молоді двох континетів, поділитися своїми думками стосовно різдвяних святкувань, розповісти про регіональні традиції, збудувати мости для подальшої співпраці, а над усе – поставити в центрі образ Новонародженого Спасителя. Понадто, організатори зробили акцент на мовній практиці, адже подія була наскрізь англомовною. Знайомство відбулося у ігровий спосіб. Учасники мали неповторну нагоду послухати реколекційну науку, яку провів Владика Браєн Байда. Він зокрема проаналізував змішані емоції, які відчувала Богородиця, під час Благовіщення, коли її привітав архангел Гавриїл. З одного боку, вона відчувала страх і розгубленість стосовоно того, що відбувалося в її житті: фізично – коли носила Ісуса в своєму лоні, не знаючи ще чоловіка не знала; та духовно – хоч сповнена Святим Духом, її охопили мир та радість. Дев’ять місяців потому, при народженні Сина Ісуса, вона продовжувала зберігати і обмірковувати всі ці слова у своєму серці. І тепер, коли ми святкуємо різдво Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа, можемо запитати себе: про що ми розмірковуємо у нашому серці? Владика спонукав кожного проаналізувати, як впродовж останніх дев’яти місяців ми розмірковували над діяльністю Святого Духа у нашому житті та над присутністю Ісуса і Тройці, що перебуває у нас. 

     На питання молоді про значення Різдва у їхньому житті та про виклики сучасного, секуляризованого світу відповіли Владика Браєн та о. Іван Нагачевський.

     Кожна із трьох груп-учасників телемосту підготувала тематичну презентацію про Різдво. Так, аніматори ШАХА розповіли про традиції Святого Вечора, не обійшовши своєю увагою святкувань в обставинах війни на Сході України. Молодь КХА м. Самбора зосередилася на регіональних особливостях Самбірщини, а канадські юнаки та дівчата перенесли учасників на землі Саскатуну, куди в другій половині ХІХ ст. подалися перші емігранти зі Західної України.

     Музичним акцентом стала спільна коляда «Тиха ніч», а особливою родзинкою була авторська інтерпретація колядки «Бог Предвічний» у виконанні Владики Браєна. На завершення події, владика уділив благословення усім учасникам.

     Як зазначили молоді люди, «цей проєкт – унікальна можливість не лише поспілкуватися англійською з ровесниками з іншого куточка планети, але й переконатися, що ділення Правдивою Радістю не знає кордонів. Телеміст між такими активними організаціями – це потужний поштовх та мотивація! Окрім формування команности на рівень вище, це нагода повністю зануритись у Різдвяний піст, переосмислити його задля гідного святкування Різдва. Змога поділитися нашими традиціями – це ще одна можливість доповнити “Christmas list” новими ідеями та справами».

     «Такі події не лише потрібні, а життєво важливі для молоді і наставників, адже ці зустрічі відволікають нас від земської суєти і переносять у інший, духовний вимір. Тут маємо можливість задуматися над понадчасовим, вічним. Тут панує дух віри, молитви, радости, любови, адже в основі цього виміру – Господь Ісус Христос. Молодь охоче й активно брала участь у приготуваннях до телемосту, вносила нові ідеї, працювала з неабияким ентузіязмом, а це свідчить про необхідність продовження і поширення цієї ініціятиви також на інші англомовні країни поселення українців. Діємо в дусі заповіту Патріярха Йосифа Сліпого – «собирати в розсіянні сущих», – зазначила Ірина Іванкович, Голова ТСС А.

     “Цей Різдвяний Телеміст дав чудову нагоду об’єднатися молоді з різних континентів під Покровом нашої Церкви. Ділення Різдвяною радістю, чудові презентації молодіжних груп ще раз засвідчили, що сучасна молодь прагне більшого і готова нести світло Новонародженого Дитяти у світ. Цей Різдвяний проект став відповіддю на запрошення Папи Франциска організовувати проекти, які зміцнюють молодь, супроводжують їх і спонукають їх зустрічатися з іншими та бути залученим у справжнє місійне служіння (Christus Vivit, 30). Тому від імені усієї молодіжної спільноти нашого Різдвяного Телемосту ми висловлюємо щиру подяку Релігійному Товариству українців католиків «Свята Софія» США (ТСС А) за неймовірну ініціативу, яка надихнула і об’єднала багатьох. Христос посеред нас”, – підкреслила Вікторія Марко, Голова Молодіжної Комісії Української Католицької єпархії Саскатуну.

     Пресслужба Товариства «Свята Софія» США

      

     Читай також

    • УГКЦ в Італії видала посібник для літніх християнських таборів
    • «Ми не хочемо війни! Але ми маємо боротися для того щоб жити!», — владика Петро (Голіней) у катехизі звернувся до української молоді в Італії. 
    • «Українська молодь є стіною, яка боронить Європу від “русского міра”», — о. Роман Демуш звернувся до молоді Апостольського екзархату в Італії
     • Оціни

      [ratemypost]

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"