Відбулася перша в цьому році нарада відповідальних за молодіжне душпастирство в УГКЦ

Читай також

 • Для сімей та молоді від 18 років відбудеться Форум «Любов.RRO»
 • Папа до молоді: Христос є сильнішим за будь-яке зло
 • Папа Франциск: «Молодим людям слід надавати повноваження, залучати їх до діалогу, планування діяльності та прийняття рішень»
    • Відбулася перша в цьому році нарада відповідальних за молодіжне душпастирство в УГКЦ

     4 січня відбулася перша в цьому році зустріч усіх відповідальних за молодіжне душпастирство в УГКЦ.

     Розпочавши нараду молитвою, присутні розповіли про те, що організовують у передсвятковий час у своїх єпархіях та парафіях.

     Захід модерував заступник голови Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ отець Роман Демуш.

     Так, до прикладу, в Саскатунській єпархії (Канаді( вірні УГКЦ організовували святкування Нового року з молоддю у молитві та прославі Господа. А також подбали про допомогу для безхатченків. Як наголосила Вікторія Марко із Саскатунської єпархії, в лютому за ініціативою та у співпраці з Релігійним Товариством українців католиків «Свята Софія» (США), розпочинають міжєпархіальний проект peer tutoring для дітей пільговиків в Україні з опануванням англійської мови.

     Багато цікавих акції проводять і греко-католики в Польщі. Серед них, як зазначив отець Руслан Марцішак із Вроцлавсько-Кошалінська єпархії, молодіжна катихеза, на яку щосереди збирається молодь. Триватимуть ці науки аж до Великого посту.

     Однією з важливих подій нашої Церкви, про яку розповів голова молодіжної Комісії Тернопільсько-Зборівської архиєпархії отець Орест Павліський, стала зустріч духовенства УГКЦ та інших конфесій, представників місцевого самоврядування та молоді на першому Молитовному сніданку, який відбувся 24 грудня в Тернополі. На цьому заході усі присутні об’єдналися в спільній молитві за мир в Україні та за відвернення загрози інфекції коронавірусу. Молитовний сніданок створив позитивну атмосферу екуменічності та став можливістю повалити стіни і побудувати мости, для об’єднання зусиль довкола спільних цінностей.

     Ще один масштабний проєкт, який вдалося реалізувати Тернопільсько-Зборівській архиєпархії УГКЦ ― «Миколай про тебе не забуде». Не зважаючи на карантин, 1100 діток отримали подарунки від Миколая, які зібрали завдяки невтомній праці волонтерів.

     В Івано-Франківську, як розказав отець Михайло Віхоть, молодь онлайн провадить молитовні зустрічі та молитви Тезе.

     Важливою складовою зустрічі було представлення до обговорення напрацювань стратегії душпастирства УГКЦ 2030.

     ― Ми прагнемо знайти спосіб, щоб об’єднати зусилля усіх людей та інституцій нашої Церкви для спільного служіння. Напрацьовуючи нову стратегію душпастирства, переконуємося, що ідея Живої парафії ― актуальна. Та сьогодні ми шукаємо можливості для реалізування єдиної пасторальної стратегії, не забуваючи про те, що всі ми ― різні, ― підкреслив голова Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ, секретар Душпастирської ради УГКЦ отець Ростислав Пендюк.

     З-поміж іншого на зустрічі також обговорили важливість спільного планування та розвитку єдиного календаря. Заторкнули питання можливостей проведення Форумів відповідальних людей на різних єпархіях. А також ― формат і місця проведення ініціатив «Молитва Вітру».

     Окрему увагу приділили новому проєктові ― реколекційних зустрічей із християнськими блогерами під час Великого посту.

     На завершення зустрічі усі присутні на онлайн-нараді колядували та отримали благословення владики Браєна Байди, який попросив у Господа про добрі плоди праці та служіння.

     Наталія ПАВЛИШИН

      

     Читай також

    • Для сімей та молоді від 18 років відбудеться Форум «Любов.RRO»
    • Папа до молоді: Христос є сильнішим за будь-яке зло
    • Папа Франциск: «Молодим людям слід надавати повноваження, залучати їх до діалогу, планування діяльності та прийняття рішень»
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"