Як розвивається молодіжне душпастирство в УГКЦ. Ви повинні це знати!

Читай також

 • «Є ризик, що люди помруть не від куль, а від голоду» — заступник голови Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ Роман Демуш до молоді Харківського екзархату
 • Втретє програма «Молодіжний працівник» для тих, хто душпастирює з молоддю в УГКЦ
 • УГКЦ в Італії видала посібник для літніх християнських таборів
    • Як розвивається молодіжне душпастирство в УГКЦ. Ви повинні це знати!

     На початку лютого душпастирі УГКЦ, які відповідають за працю з молоддю, зустрілися на черговій формаційній зустрічі в межах якої освоювали цікаві інструменти для організації свого служіння. Третю живу зустріч на тему «Духовний супровід молоді XXI століття» організувала Патріарша комісія у справах молоді УГКЦ. Спікером був голова Комісії у справах освіти і виховання, отець Петро Майба, СДБ.

     Заступник голови Патріаршої комісії у справах молоді отець Роман Демуш розповів про завдання таких формаційних зустрічей і важливість глобальної співпраці в Церкві.

     ― Яке завдання формаційних зустрічей для молодіжних душпастирів і який результат очікуєте?

     ― Для нас, які душпастирюємо серед молоді, надзвичайно важливо зустрічатися, щоб обговорювати реалії служіння, ділитися досвідом, планувати спільну діяльність у рамках цілісної панорами душпастирства молоді в УГКЦ.

     Ми запрошуємо голів єпархіяльних молодіжних комісій, душпастирів молоді, монаших згромаджень, а також студентських капеланів і духівників молодіжних християнських організацій. І така комунікація важлива, адже ми душпастирюємо в різних середовищах і маємо чим поділитися одні з одними.

     Варто наголосити, що такі зустрічі завжди були інтегральною складовою діяльності нашої комісії, одним із завданням якої є власне координація душпастирства молоді в УГКЦ.

     Упродовж кількох років, на прохання душпастирів молоді, ці зустрічі мають більш формаційний характер, щоб дати священникам нові та актуальні інструменти для апостоляту серед молоді, які б відповідали викликам часу.

     ― Про що спілкуватимуться молодіжні душпастирі під час наступних зустрічей і скільки їх загалом заплановано?

     ― Карантин дав нам нові можливості! Якщо ми попередньо зустрічалися лише чотири рази на рік, то тепер маємо щомісячні зустрічі в режимі онлайн із усіма молодіжними комісіями, не лише в Україні, а й душпастирствами з-за кордону. До речі, нещодавно, на прохання місцевих ієрархів, ми реалізували дві цікаві формаційні зустрічі про молодіжне душпастирство для усіх священників екзархату Німеччини та новоствореного Екзархату в Італії.

     Що ж стосується формаційних зустрічей, то маємо річне тематичне планування. Щоразу намагаємося відповісти на запит нашої цільової аудиторії, тобто тих, які працюють із молоддю.

     Ми організовували навчання на такі теми: «Управління проектами», «Маркетинг на службі місії Церкви», «Духовний супровід молоді XXI ст.». Цьогоріч говоритимемо про дизайн-мислення, емоційний інтелект, планування діяльності, а також хочемо взяти участь у навчальній програмі «Молодіжний працівник».

     ― Які передбачені спільні проекти для об’єднання різних парафій?

     ― Наші зустрічі покликані допомогти всім, хто душпастирює серед молоді скоординувати різні ініціативи, перетворивши їх у цілісний процес. Як і зазвичай, нам вдалося узгодити план діяльності на цілий рік. Це ініціативи та проєкти під керівництвом Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ та різні ініціативи Молодіжних комісій у наших єпархіях, які заплановані впродовж року і які відкриті для широкого загалу.

     Так, скажімо, відбувається планування молодіжних прощ, фестивалів, з’їздів молоді. Ми, як Патріарша комісія, теж пропонуємо ініціативи, реалізація яких могла би об’єднати усю молодь глобальної Церкви. Тому це проєкти, покликані об’єднати, уніфікувати в формаційні пропозиції та буди доступними для молоді, яка, можливо, перебуває поза конкретною церковною спільноту. Місія нашої комісії ― працювати з тими, хто працює з молоддю. Саме тому проєктні пропозиції від нас дуже обмежені, а їх реалізацію ми намагаємося проводити у співпраці з місцевими «молодіжками».

     Це всім вже відомий фестиваль «Вітер На-Дії», який є, немовби «оболонкою» усього молодіжного душпастирства, проєкт Форум Відповідальних Людей, який об’єднує молодь із різних середовищ, сайт «ДивенСвіт», який є не просто інформаційним ресурсом, а передовсім джерелом комунікації.

     Цьогоріч запропонуємо молоді цикл онлайн реколекцій «#За_Пости» під час Великого Посту. А також молитовну ініціативу «Молитва Вітру», реалізація якої щомісячно в різних єпархіях, сподіваємося, стане добрим способом підготовки до нашого Фестивалю, а також певними етапами підготовки до Світового Дня Молоді.

     Особливим проєктом, який, надіємося, вдасться організувати цього літа разом із нашими єпархіями ― духовна програма для молоді, яка цьогоріч візьме участь ув піших паломництвах до найбільших відпустових місць УГКЦ, зокрема до Зарваниці, Унева, Крехова, Крилоса та Гошева. Це стане своєрідною інтерпретацією катехизму молоді УГКЦ «Я йду з Христом».

     Через реалізацію цих та інших ініціатив ми хочемо спільно з нашою молоддю творити Єдиний Молодіжний Простір нашої глобальної УГКЦ, і дуже тішить що малими кроками нам це вдається.

     Наталія ПАВЛИШИН

      

     Читай також

    • «Є ризик, що люди помруть не від куль, а від голоду» — заступник голови Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ Роман Демуш до молоді Харківського екзархату
    • Втретє програма «Молодіжний працівник» для тих, хто душпастирює з молоддю в УГКЦ
    • УГКЦ в Італії видала посібник для літніх християнських таборів
     • Оціни

      [ratemypost]

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"