Блаженніший Святослав: «Під час Ісусової молитви ми Божою любов’ю та милосердям обіймаємо один одного»

Читай також

 • На тимчасово окупованих територіях немає жодного католицького священника, — Глава УГКЦ
 • Жити переможно: в УКУ презентували книгу спогадів митрополита Бориса Ґудзяка про Патріарха Йосифа Сліпого
 • Делегати від УГКЦ на конгресі молоді у Ватикані: нагадувати про Україну
    • Блаженніший Святослав: «Під час Ісусової молитви ми Божою любов’ю та милосердям обіймаємо один одного»

     Коли я взиваю до Господа Бога, прикликаючи Його Святого Духа не тільки в особистих потребах, але й у потребах усієї моєї Церкви з цілого світу, тоді своєю молитвою я підтримую кожного, хто сумнівається; хто страждає; хто хворіє; хто шукає Бога; хто чується самотнім і покиненим. Таким чином, ми не тільки обіймаємо в молитві Господа Бога, який є на небесах, але обіймами Божої любові та Його милосердям обіймаємо один одного. На це звернув увагу Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у своєму вступному слові перед Ісусовою молитвою, яку він очолив у неділю, 28 березня 2021 року, у день відзначення десятилітнього ювілею інтронізації.

     На початку свого вітального слова Глава Церкви привітав усіх на спільній Ісусовій молитві, а відтак зазначив: «Молитва є окремим моментом спілкування людини з Богом. Святий Іван Золотоустий говорить, що коли ми молимося, тоді обіймаємо Бога, який є на небесах. Молитва – це особливий момент, коли Бог торкає людину, а людина своїм словом, життям і серцем торкає живого Бога. Ісусова молитва є особливим способом і прикладом, як спілкуватися з Богом і як дозволити Спасителеві торкнутися нашого серця».

     «Тому ми звемо Ісусову молитву молитвою нашого серця. Якщо ви зауважували, вона має дві частини. Спочатку ми взиваємо: “Господи, Ісусе Христе Сину Божий”, а потім кажемо: “Помилуй мене грішного”. Це слова, якими єрихонський сліпець кричав до Ісуса, який повз нього проходив. Дві частини цієї молитви, з одного боку, вказують на те, Ким є Бог, а відтак визнають правду про те, ким є я, що стою перед Богом», – додав Отець і Глава УГКЦ.

     За його словами, Святі Отці радили першу частину молитви промовляти під час вдиху, а другу – на видиху. «Коли ми взиваємо цими словами до Бога, то ми начебто вдихаємо Божого Духа і даємо можливість Божому імені торкнутися нашої особи, запалити в моєму серці іскорку Божества. Коли я видихаю і в молитві кажу: “Помилуй мене грішного”, я представляю Богові, ким я є насправді. Я є грішник і я Богові представляю всю правду про мене самого», – переконаний ієрарх.

     Відтак Блаженніший Святослав пояснив: «Господь Бог мене наповнює своєю святістю, своїм духом, а забирає в мене мій біль, мої турботи, мої рани. Навіть бере на себе мої особисті гріхи для того, щоб їх знищити і дарувати мені своє прощення».

     Блаженніший Святослав зауважив, що Ісусову молитву ми молимося разом. «Ми так глибоко сьогодні роздумували над тим, що ми є глобальною Церквою, яка живе і думає діяти разом як єдине тіло Христове, як єдина спільнота, яка складається з духовенства, монашества і мирян на різних континентах, але в молитві ми є разом. Ми відчуваємо, що ми не тільки думаємо разом, не тільки діємо разом, але молимося разом. Та спільність в молитві є нашою великою силою. Таким чином ми творимо справжню молитовну глобальну спільноту української Церкви у великому українському світі», – наголосив Верховний Архиєпископ УГКЦ.

     Блаженніший закликав молитися разом, обійняти Господа Бога, стоячи на землі, не тільки Його, присутнього між нами, але й Того, що є понад часом і простором на небесах. «Вдихнімо Його Святого Духа і видихнім перед Ним, у Його руки вкладімо все те, що нам сьогодні болить. Все, чого ми потребуємо. Все, про що, як той єрихонський сліпець, хочемо кричати в молитві до Сина Божого, який є поруч разом зі мною», – заохочує духовний лідер українців.

     На завершення Блаженніший Святослав закликав усіх вірних помолитися за нього.

     Департамент інформації УГКЦ

     Читай також

    • На тимчасово окупованих територіях немає жодного католицького священника, — Глава УГКЦ
    • Жити переможно: в УКУ презентували книгу спогадів митрополита Бориса Ґудзяка про Патріарха Йосифа Сліпого
    • Делегати від УГКЦ на конгресі молоді у Ватикані: нагадувати про Україну
     • Оціни

      [ratemypost]