«Посиденьки зі святими» від «Свічадо» демонструють, що святим має шанс стати кожен!

Читай також

 • “Я розумію кожну дитину, яка кричить: “Тато, не бий маму”. Як засновниця “Міста Добра” конвертувала свій біль у добру справу
 • Центр гідності дитини УКУ представив результати дослідження «Школа, безпечна для дитини»
 • Центр гідності дитини УКУ: щоб в Церкві діти почувалися в безпеці
    • «Посиденьки зі святими» від «Свічадо» демонструють, що святим має шанс стати кожен!

     Кожен може стати святим! Не вірите? Почитайте книгу «Посиденьки зі святими», яку не так давно підготувала і видала команда видавництва «Свічадо».

     23 червня відбулася презентація видання в колі друзів у кав’ярні «Кармель». До слова, перший наклад книги вже майже розкупили, тож свічадівці планують перевидати її.

     Це не просто книга ― це історія 60 людей, які вписали свої імена та життєві історії в християнстві. Над «Посиденьками зі святими» почали працювати ще три роки тому. За той час видавництво пройшло через досить багато різних випробувань, пережило складні часи карантину, коли навіть постало питання ― буде чи не буде далі жити «Свічадо». Та саме завдяки креативності й ініціативності команди та читачам, які підтримували улюблене видавництво, сьогодні справи значно кращі.

     ― «Посиденьки зі святими» готувала команда фахівців, які до певної міри є місіонерами і євангелізаторами. Ця книга покликана познайомити дітей з особливими постатями в історії людства, ― зазначив на презентації директор видавництва «Свічадо» Богдан Трояновський.

     Авторка ідеї та відповідальна редакторка книги Наталія Вус розповіла, як зародилося бачення такого видання:

     ― Цієї книги потребували читачі. Це мій перший проєкт у видавництві «Свічадо». До того я працювала в крамниці видавництва й неодноразово чула запит від покупців, які шукали книги про святих, написаних у популярному стилі. Загалом напрацювання концепції книги і відбір постатей зайняв пів року. І цей процес був справді складний, адже є святі, про яких відомо дуже багато і ці історії могли би вийти окремими книгами, а про інших доводилося вишукувати цікаві факти фактично по крупинках. Тож ми вирішили врівноважити це і для кожного героя виділити однакову кількість сторінок.

     Співавторки текстів: Христина Дорожовець, Олена Мацьків та Світлана Бабинська, яка модерувала презентацію.

     Христина Дорожовець написала кілька десятків історій про святих, зокрема про свого улюбленого святого Антонія та блаженну Тарсикію, яка родом із Ходорова, звідки й бабця авторки.

     ― Мені бабця це все розповідала ще коли я була малою. Пригадую, як багато різного мене цікавило. Тож, створюючи цю книжку, ми старалися передбачити питання, які зацікавлювали би дітей. Це полегшило написання цих історій.

     Богдана Давидюк ― художниця, яка проілюстувала видання. За словами директора «Свічадо» Богдана Трояновського (пишуть на сторінці видавництва), «ці малюнки є своєрідним експериментом. Бо це, з одного боку, сучасні зображення, а з іншого — їхній стиль є певним впровадженням у мистецтво ікони. Проте читач зауважить, що на малюнках святі зображені без німбів. Це частина задуму авторів, які хочуть показати, що святі були звичайними людьми. Вони жили в різні часи і в різних країнах, серед них були лицарі й лікарі, священники й учені, матері й діти, монахи і монахині. Тобто святим може стати кожен».

     У «Свічадо» наголошують: «Посиденьки зі святими» — це життя святих для дітей у новому, оригінальному форматі. До видання увійшли 60 історій про відомих святих: від апостолів Петра і Павла до блаженних Климентія Шептицького, Миколая Чарнецького та святих Матері Терези й Івана Павла ІІ. Цікавинкою книжки є те, що оповіді розказані від першої особи, тому складається враження, ніби це знайомство на дружній зустрічі. Звідси і назва книжки ― «Посиденьки зі святими».

     Наталія ПАВЛИШИН

      

     Читай також

    • “Я розумію кожну дитину, яка кричить: “Тато, не бий маму”. Як засновниця “Міста Добра” конвертувала свій біль у добру справу
    • Центр гідності дитини УКУ представив результати дослідження «Школа, безпечна для дитини»
    • Центр гідності дитини УКУ: щоб в Церкві діти почувалися в безпеці
     • Оціни

      [ratemypost]

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"