В УКУ відбудеться міжнародна конференція про роль Церкви та громадянського суспільства в будуванні справедливого миру

Читай також

 • Екобюро УГКЦ здійснило переклад апостольського повчання «Laudate Deum» на українську мову
 • «Ми, греко-католики, виражаємо нашу ідентичність за допомогою обряду».
 • «Погляд убогої особи змінює напрям життя»: Католицька Церква відзначає Всесвітній день бідних
    • В УКУ відбудеться міжнародна конференція про роль Церкви та громадянського суспільства в будуванні справедливого миру

     У Львові 25-26 листопада відбудеться міжнародна конференція «Будування справедливого миру: роль Церкви та громадянського суспільства», присвячена німецько-польському примиренню та урокам, які можна взяти з цієї події для сучасної України. Організовують захід Комісія Української Греко-Католицької Церкви з міжконфесійних та міжрелігійних відносин та Інститут екуменічних студій УКУ.

     Міжнародна конференція «Будування справедливого миру: роль Церкви та громадянського суспільства» триватиме 25 листопада (16:00-20:00) і 26 листопада (10:00-17:00) в Українському католицькому університеті (вул. Хуторівка, 35а) з онлайн-трансляцією у Zoom, Facebook, Youtube.

     Серед учасників форуму – відомі експерти міжнародної дипломатії, представники різних християнських Церков Німеччини, Польщі та України, міжнародні журналісти, науковці та релігієзнавці.

     З 2014 року українське суспільство зіштовхнулося з реаліями гібридної війни з Росією та проросійськими сепаратистами, яка позначена тисячами загиблих та поранених осіб, принаймні 1,5 мільйоном внутрішньо-переміщених осіб, зруйнованою інфраструктурою та соціально-політичним загостренням. Ця ситуація — абсолютно нова для сучасної України — вимагає прийняття певних рішень, серйозного суспільного, церковного і наукового осмислення.

     «Беручи до уваги міжнародний досвід, ми можемо зрозуміти, наскільки важливою у розбудові миру є комунікація між людьми, донесення інформації через інституції, які мають вплив і довіру серед населення. Такими інституціями в сьогоднішній Україні є Церкви і релігійні спільноти та організації громадянського суспільства. Під час цієї міжнародної конференції ми хочемо виявити особливості ролі Церкви у побудові миру, проблемні точки та позитивний досвід релігійних інституцій у подоланні конфліктів та відновленні миру», – зазначає голова Комісії УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин, протоієрей Ігор Шабан.

     «Проект допоможе зрозуміти, як релігії і церкви в різних ситуаціях реагували на конфлікти, сприяли миру. Ми зможемо побачити, які підходи були хибними, а які принесли довготривалі плоди. Церкви можуть підливати олію у вогонь конфлікту, а можуть навпаки гасити його. Ми хочемо підкреслити, наскільки цінною була б міжконфесійна співпраця у справі миробудування.

     Повоєнне примирення між Польщею і Німеччиною було, з одного боку, чудом, а з іншого — результатом зусиль багатьох суспільних сил. Однією з цих сил були релігійні громади в обох країнах, які могли бачити дальше, аніж уряди і дипломатичні кола. Ми хочемо подивитися на багатогранність екуменічних зусиль католиків і протестантів в Польщі і Німеччині і придивитися, чи не знайдеться там якихось оригінальних ідей для української ситуації», – розповідає директор Інституту екуменічних студій УКУ д-р Павло Смицнюк.

     Мови заходу: українська, польська, німецька.

     Реєстрація за лінком: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSfxyZAWyz0kgp…/viewform.

     Подія відбудеться за підтримки фундації «Renovabis» та у партнерстві з Фондом Конрада Аденауера в Україні.

     Організатори зазначають, що фізична присутність на конференції можлива за умови, що відвідувачі матимуть «зелений» COVID-сертифікат, цифровий сертифікат про негативний результат тесту чи про одужання. Якщо хтось не має таких документів, але хоче взяти участь у конференції, просимо повідомити про це організаторів – буде можливість пройти експрес-тест на антиген коронавірусу за 30 хвилин до початку заходу.

     Контактна особа: Ірина Кітура, [email protected].

     Читай також

    • Екобюро УГКЦ здійснило переклад апостольського повчання «Laudate Deum» на українську мову
    • «Ми, греко-католики, виражаємо нашу ідентичність за допомогою обряду».
    • «Погляд убогої особи змінює напрям життя»: Католицька Церква відзначає Всесвітній день бідних
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.