Наша сексуальність може бути частиною того, як ми свідчимо про Бога. Школа Богослов‘я тіла

Читай також

 • У пошуках крихти надії
 • «Пишучи вірш, молюся»: поезія семінариста про Україну, Бога та любов підкорила серця тисяч українців
 • Отець-доктор Іван Гобела: «Великий піст ― час для нашого преображення і Канон Святителя Андрея Критського в цьому нам допоможе»
    • Наша сексуальність може бути частиною того, як ми свідчимо про Бога. Школа Богослов‘я тіла

     Тривають онлайн-зустрічі школи Богословʼя тіла, яка зібрала відомих спікерів, лекторів, блогерів, психологів, фінансистів, соціологів та богословів.

     Нагадуємо, Ви можете долучитись у будь-який момент програми.

     Сьогодні пропонуємо цікаві тези із лекції “Сексуальність у психології” психологині Марії Тракало. 

     Сексуальність – це далеко не лише про статеве життя. Вплив на розвиток і формування сексуальності починається з моменту, коли одного дня наші батьки дізнаються нашу стать під час вагітності. Це та точка відліку, від якої починається історія нашої сексуальності. 

     Сексуальність – це дуже широке поняття, яке складається з тілесності, поведінки, культури, з самого сексуального співжиття, сюди належить також сприйняття себе як чоловіка чи жінки, те, як я проявляю себе у своїй статевій соціальній ролі. 

     Ставлення батьків до себе самих впливає на сексуальність дітей, бо вона корелює з поняттям привабливості.

     Людська сексуальність не є ані гріховною, ані сороміцькою, хоч такою її інколи так трактували нам наше оточення, що могло закласти фундамент для хибного сприйняття сексуальності.

     Наша сексуальність може бути частиною того, як ми свідчимо про Бога.

     Сексуальна людина впродовж усього свого життя, навіть коли неодружена. Важливо дбати про свою сексуальність до шлюбу для того, щоби потім її як дар примножувати вже у стосунках. Дбати, а не “репресувати”, бо це приведе до цілого спектру проблем у подружніх взаєминах. 

     У шлюбі для розвитку сексуальності важливо вміти говорити про свої потреби і розуміти, чого, власне, я потребую. Кожен з партнерів має взяти відповідальність за своє задоволення. Сексуальне життя в парі може змінювати свою динаміку, це нормально. Але ненормально, коли обговорення сексуального життя у парі табуйоване, хто як не подруги мають говорити про задоволення потреб один одного?

     Проблеми у подружньому сексі – це перший маячок негараздів у подружжі.

     Дуже важливо навчитись мислити критично, коли мова йде про рамки сприйняття сексуальності. Для когось щось є прийнятним, а щось зовсім ні – не варто своїми мірками міряти прояви сексуальності іншої людини. 

     Підготувала Тетяна Трачук

      

     Читай також

    • У пошуках крихти надії
    • «Пишучи вірш, молюся»: поезія семінариста про Україну, Бога та любов підкорила серця тисяч українців
    • Отець-доктор Іван Гобела: «Великий піст ― час для нашого преображення і Канон Святителя Андрея Критського в цьому нам допоможе»
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Учасник команди ДивенСвіт:)