Коли сім’я – не стартап, а успішний проект

Читай також

 • Знову з’явилася можливість пройти курс «Документи Католицької Церкви про шлюб та сім’ю»
 • «Пишучи вірш, молюся»: поезія семінариста про Україну, Бога та любов підкорила серця тисяч українців
 • Я знаю, точно знаю про що мене спитають на Страшному Суді
    • Коли сім’я – не стартап, а успішний проект

     Ми знаємо, щоб досягнути в чомусь успіху, мусимо постійно вчитися, вдосконалюватися, докладати максимум зусиль І ця праця мусить бути постійною. Створення сім’ї та й взагалі життя в сім’ї сприймаємо як щось, що само собою зрозуміле, що якимсь чином закладене в нас генетично, тому керуємося здебільшого інстинктами.

      

     Львівський обласний форум „Українська сім’я: виклики і завдання“, який відбудеться всередині вересня, підніме чимало важливих і суперечливих питань, щодо сімейних цінностей, зловживання питаннями гендерної політики, та стане спонукою до пошуку шляхів порозуміння і розв’язання нагальних проблем.

     — Основне завдання і місія Форуму, як, зрештою, й всього що робимо в межах громадської діяльності, — зміцнення авторитету сім’ї, поширення сімейних цінностей. Одне з головних завдань — спонукати законодавців та урядовців затвердити національну сімейну стратегію, напрацювати план дій та системно розвивати соціальний інститут сім’ї. Кожен, хто відвідає Форум, матиме можливість заявити про свою позицію щодо цінності сім’ї, — розповіла головна організаторка заходу, голова правління громадської організації „Платформа розвитку стосунків“ Ольга Матвійчук.

     Заплановано, що в межах Форуму представники державної влади, громадських організацій, Церков, сім’ї та молодь обговорять наявну ситуацію у сфері сім’ї та напрацюють конкретні пропозиції щодо розвитку інституту сім’ї.

     — Нам важливо розуміти, що відбувається на законодавчому рівні, чи депутатський корпус розуміє реальну проблематику сімей. Одна з цілей цієї зустрічі якраз і полягає в тому, щоб привернути увагу до викликів і загроз у сфері сім’ї та спільно напрацювати ефективні алгоритми дій. Хочемо, щоб цей Форум став місцем для комунікації і порозуміння. Плануємо порушувати досить гострі питання, які нині стали справжнім каменем спотикання для нашої держави. Це зокрема, виклики і загрози гендерної ідеології та її пропаганди у школах; неусвідомлення цінності життя та батьківства; соціальне сирітство; зранення і травматизація війною; комерційне сурогатне материнство; відсутність регламентів використання біотехнологій та інші — додала Ольга.

     — Одна із тем, яку ми підготували на Форум — „Сучасна сім’я: від партнерства до конкуренції“. Адже сучасні ролі в сім’ї суттєво змінилися, а моделі поведінки — здебільшого, ні. Тому молодь потребує більше знати про психологію чоловіка і жінки, вміти ефективно комунікувати і домовлятися для того, щоб сім’я була успішною. Бо діючи інстинктивно, керуючись думкою, що так робив мій дід чи бабця — досить безвідповідально і часто провокує конфлікти в стосунках. Для кожної окремої пари чи сім’ї важливо усвідомлювати ситуацію, в якій вони знаходяться, вміти висловлювати свої потреби та ЧУТИ іншого. Ми вже звикли вчитися бізнесу та лідерству, а те, що потрібно також вчитися будувати стосунки в сім’ї усвідомлюють поки що, далеко не всі. Наша справа допомогти розпізнати проблему, щоб її вирішити. Ми не маємо на меті примусово усіх навчити, а лише запропонувати альтернативні думки та способи дій для подолання кризових станів, — каже моя співрозмовниця.

     У межах Форуму відбуватимуться різні майстер-класи, діятимуть майданчики для дітей. А на завершення відбудеться спільний перегляд та обговорення фільму під відкритим небом.

     — Упродовж травня-червня та вересня-жовтня схожі форуми проходитимуть у різних областях. Тож ми — не одні. І ці обговорення та напрацювання не будуть лише декларативними, бо ми триматимемо руку на пульсі для того, щоб вони були впроваджені у життя. Один із пунктів резолюцій форумів наголошуватиме на тому, що сімейна політика мусить бути відділена від соціальної політики, питаннями сім’ї повинен займатися окремий державний орган. Ми маємо працювати не лише над вирішенням проблем, а йти на випередження і здійснювати профілактичні заходи. Якщо подбати про конструктивні, гармонійні та щасливі стосунки в сім’ї, то не потрібно буде в таких великих масштабах як сьогодні, ліквідовувати проблеми насилля, сирітства, алкоголізму, безробіття та злочинності в державі. Довіра до світу формується на основі добрих взаємин матері й дитини, здатність нести відповідальність за свої вчинки розпочинається з усвідомлення батьком своєї ролі та цінності у виховані дитини, — додала наостанок Ольга Матвійчук.

     Нагадаємо, що свою громадську діяльність з метою популяризації цінності сім’ї, Ольга Матвійчук розпочала в 2014 році в рамках соціальної ініціативи „Хтось не зробить“ (проект Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ). В 2016 разом з ініціативною групою молодих людей заснувала громадську організацію „Платформа розвитку стосунків“.

     Серед відомих проектів цієї організації: інтерактивний, навчально-розважальний курс про стосунки «Гостинець», який відбувався що сезону в 2016 році в межах Львівської області; міжрегіональний табір – майстерня стосунків Кампус „Гостинець“ — 2017, а також співорганізація всеукраїнського фестивалю Lviv Family Fest.

     У цьому році започатковано інтенсивний курс про біо-етичні основи статевих стосунків. У рамках діяльності цієї організації систематично проводять тематичні зустрічі з професійними консультантами, психологами та психотерапевтами, тренерами з особистісного розвитку, тайм-менеджменту і фінансової грамотності; розроблено та реалізовано низку ідей у відеоматеріалах, із якими можете ознайомитися на офіційній сторінці цієї організації у фейсбуці: „Платформа розвитку стосунків“

     Зі слів засновниці, кожен охочий, який відчуває потребу чи покликання сприяти розвитку стосунків та популяризації цінності сім’ї, може долучитися до їхньої команди.

     Наталія ПАВЛИШИН

     Cвітлини надані „Платформа розвитку стосунків“.

      

     Читай також

    • Знову з’явилася можливість пройти курс «Документи Католицької Церкви про шлюб та сім’ю»
    • «Пишучи вірш, молюся»: поезія семінариста про Україну, Бога та любов підкорила серця тисяч українців
    • Я знаю, точно знаю про що мене спитають на Страшному Суді
     • Оціни

      [ratemypost]

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"