Що відкриває нам неділя Мироносиць?

Читай також

 • «Усмішка української молоді є надією вашого народу», – брати Taize Блаженнішому Святославу
 • Презентація книги сестри Антонії Шелепило «Плани на завтра. Старий Завіт: Нові лінзи для Божого Слова»
 • Знову з’явилася можливість пройти курс «Документи Католицької Церкви про шлюб та сім’ю»
    • Що відкриває нам неділя Мироносиць?

     “Від самого початку місія жінки в Церкві була дуже важливою, інакшою в своєму служінні від місії чоловіків. Жінки володіють інтуїцією. У них краще розвинена уява. Вони сприймають серцем там, де розум відмовляється дати пояснення.”


     Неділя Мироносиць відкриває перед нами одвічне питання служіння жінки в Церкві. Згадаймо Хресну дорогу. Вероніка підходить і витирає піт і кров з Лиця Господа і Він залишає їй на згадку відбитку Свого Обличчя. Першу ікону!

     Далі Голгота. Учні розбіглися, усі крім вірного Івана. Під Хрестом самі жінки – Марія, Його Мати, Марія Клеопова і Марія, жінка Хузи.

     На деяких середньовічних іконах, Богородиця під хрестом, присідає, хапаючись за живіт. Та, що болів породіллі не знала, зараз містично народжує Церкву… При “пологах” присутня і Марія-Маґдалина, грішниця що навернулася, яка символізує усе людство, що має Церкву прийняти.

     Першій, кому Господь явився Воскреслим – Маґдалина…

     Отже, бачимо, що від самого початку місія жінки в Церкві була дуже важливою, інакшою в своєму служінні від місії чоловіків.

     Жінки володіють інтуїцією. У них краще розвинена уява. Вони сприймають серцем там, де розум відмовляється дати пояснення.

     Чи не тому, в церквах переважна більшість жінок?

     Отож, сьогодні, дозвольте Вам всім подякувати, любі сестри, за Вашу щоденну непомітну працю, за те, що Ви слухаєте Слово Боже і зберігаєте його, так як це робила Богородиця.

     А як щодо чоловіків?

     З євангельського тексту ми бачимо шляхетність і відвагу Йосифа з Ариматеї, поважного радника, який не боїться бути висміяним чи втратити свою репутацію. Йосиф переконаний, що Ісус є Син Божий. Він при світлі дня приходить до Пилата і просить видати йому труп цього дивака, якого напередодні розп’яли.

     Доки світ стоятиме, людство згадуватиме вчинок цього чоловіка. В Страсну П’ятницю при Плащаниці Церква співає стихиру: “даждь ми Сего странного, Єгоже ученик лукавый на смерть предаде”, тобто “дай мені Цього дивака…”

     Йосиф віддає Ісусові своє місце, де сам хотів бути похований. Це є приклад справжньої чоловічої дружби і солідарности з Учителем, який, по-людськи, кажучи потерпів крах всього свого вчення. Це також приклад діяльної любові, і свідомої позиції в час, коли найвірніші просто втекли.

     Служіння Йосифа і служіння жінок доповнюють одне одного. Жінки в своїй емоційності забувають на якусь мить про розміри каменюки при вході до гробу, що унеможливлює їм сповнити свою місію.

     Натомість Йосиф добре все спланував і діє раціонально.

     Ці приклади показують нам, як ми нині, такі різні, можемо знайти свою нішу в Церкві і суспільстві, щоб всюди де можна, бути активними учнями Ісуса Христа і так, своїм особливим служінням, свідчити про нашу віру у Воскреслого.

     За їхнім прикладом подумаймо нині про свою місію в Церкві, суспільстві і родині.

     Христос воскрес!

     ЄВАНГЕЛІЄ ВІД МАРКА 15, 43 – 16, 8.

     Проповідь на Неділю Мироносиць. Михайло Димид. Львів, Храм свв. Володимира і Ольги, 03.05.2020 р.

     Читай також

    • «Усмішка української молоді є надією вашого народу», – брати Taize Блаженнішому Святославу
    • Презентація книги сестри Антонії Шелепило «Плани на завтра. Старий Завіт: Нові лінзи для Божого Слова»
    • Знову з’явилася можливість пройти курс «Документи Католицької Церкви про шлюб та сім’ю»
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.