Молитва перемінює

Читай також

 • #НазустрічРіздву. День 15. 29 листопада. Запрошення усім своїм життям шукати Бога
 • #НазустрічРіздву. День 14. 28 листопада. Боже Слово – світильник на моїх дорогах
 • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
    • Молитва перемінює


     Про Переображення Ісуса розповідають нам усі три євангелисти-синоптики (Марко, Матей і Лука).

     Пригляньмося, як сцену Переображення описує кожен із євангелистів.

     Євангелист Марко говорить про “білильник” (Мр 9,3). Цей білильник, – це Святий Дух, тобто одежа Ісуса в момент Переображення так вельми збіліла, що не можна знайти жодної речі, з якою би її можна було порівняти.

     Петро сказав до Ісуса: “добре нам тут бути” (Мр 9,5); – а ви уявіть. як ще краще буде в небі, якщо апостолам було добре в той світлий момент. І пролунав із хмари голос: “Це Син мій возлюблений, слухайтесь його!” Воля Отця, щоб ми слухали Ісуса, Його Слово, і згідно цього слова упорядковували своє життя.

     Євангелист Матей говорить про те, що Ісус повів Петра, Якова та Йоана окремо на гору і переобразився перед ними (Мт 17,1-2). Ці два слова “окремо” і “перед ними” говорять нам про дуже важливу істину. По-перше, про те, що глибший досвід Бога не всі отримують. По-друге, великі ласки=великим випробовуванням, – про це стверджує св. Тереса від Ісуса. Господь об’явив апостолам свою славу не тому, що вони були якісь особливі, а покликані, і щоб це їх скріпило на дорозі Божій, особливо, коли треба буде терпіти за ім’я Ісуса.

     Святий Лука у Євангелії наполягає на конечності молитви, тому у своєму описі Переображення оповідає про те, що Ісус молився в той момент (Лк 9,29). Це нам говорить про дуже важливу річ, про яку у XIV ст. писав св. Григорій Палама. Він навчав, що за подвиг посту і молитви Господь осяює вірних Своїм благодатним світлом, яким яснів Ісус на Таворі. Це переконання Палами втілилося у Його вченні про божественні енергії. Суть цього вчення – обожествлення (уподібнення до Бога) людини через стяжання благодаті Божої через молитву і піст.

     Це дуже важлива вказівка, з якої кожний християнин має користати. Молитва – перемінює…бачимо що Ісус молився і вигляд його обличчя став інший, а одежа – біла та блискуча. Так само рівно ж і ми в часі молитви перемінюємося, невидимо духовно: одежа нашої душі біліє, навіть якщо вкрита тисячма гріхів – покаянна молитва зі сльозами все може змити; а якщо додамо ще до цього піст і милостиню, то взагалі можемо дуже умилостивити Господа, силу гріхів покрити і здобути багаті щедроти не лише для себе, але й для інших, тих, які в потребі.

     Не можемо ігнорувати піст, зокрема це актуально тепер, бо перебуваємо в часі Успенського посту на честь Матінки Божої і в контексті вчорашньої Євангелії про вилікування біснуватого (Мт 17,14-23), де власне Ісус сказав, що того біса, що вселився в хлопчину можна було вигнати тільки за допомогою молитви і посту (Мт 17,21).

     Піст маємо розуміти не суто як утримання від вживання м’яса, але глибше… Його завдання зробити нас вільнішими, щоб наповнитись більше Божим життям. Гріх поневолює, а піст звільняє і очищує. Тому візьмімо собі близько до серця ці настанови про важливість молитви і посту. Таким чином ми станемо справжніми воїнами Ісуса Христа (2Тим. 2,3), і жодне зло не зможе нас опанувати. Тримаючи в одній руці меч молитви, а в іншій щит посту, ми зможемо дати відсіч хитрощам диявольським (Еф 6,11) і в такий спосіб осягнути обіцяні небесні блага, яких нехай усі ми сподобимося по благодаті Господа нашого Ісуса Христа, якому і через якого слава, велич і влада, разом з Предвічним Його Отцем і пресвятим, благим і животворящим Духом, нині і повсякчас і на віки віків. Амінь.

     Отець Назарій ЛАНЬКО

     Читай також

    • #НазустрічРіздву. День 15. 29 листопада. Запрошення усім своїм життям шукати Бога
    • #НазустрічРіздву. День 14. 28 листопада. Боже Слово – світильник на моїх дорогах
    • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.