26 липня ― собор святого Архистратига Гавриїла

Читай також

 • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
 • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
 • Дещо про біснуватість
    • 26 липня ― собор святого Архистратига Гавриїла

     Тропар: Прийдіте, люди, світло оспіваймо* першого воєводу сил небесних,* він бо є другим світлом, посланим від Світла,* щоб просвічувати всіх, які з любов’ю кличуть:* радуйся зі всіма небесними силами,* великий архистритигу Гавриїле.

     Архангел Гавриїл перший раз появляється під цим іменем у Священному Писанні у книзі Даниїла. У першому випадку вияснює пророкові таємниче значення сну про барана і козла, а в другому приповідку Єремії про 70 тижнів років.

     Ім’я “Гавриїл” означає “муж Божий”. В традиції християнській приносить добру новину: появляється Захарії, передбачаючи йому народження сина – св. Івана Хрестителя; благовістує також Марії що стане матір’ю Сина Божого.

     Згідно деяких церковних письменників Гавриїл був ангелом охоронцем Пресвятої Родини, приходив в снах до Йосифа, мав бути ангелом потішення в Оливному городі, благовісником Воскресіння Господнього і приявним при Його вознесінні.

     Східна Церква вшановує пам’ять святого архангела Гавриїла наступного дня після Благовіщення. Цей день випадає в часі Великого посту, тому не має можливости святкувати його так урочисто.

     26 липня (за ст. стилем), греки свою перемогу над агарянами завдячують святому архангелу Гавриїлу. Тому Церква постановила пам’ять святого благовісника Гавриїла урочисто відзначати також і сьогодні.

     Кондак: На небесах споглядаючи Божу славу,* і на землі з висоти подаючи благодать,* начальнику ангелів, мудрий Гавриїле,* служителю Божої слави, і божественний захиснику світу.* Спасай, оберігай тих, що співають тобі:* Будь нашим помічником, і ніхто не повстане на нас.

     Отець Назарій ЛАНЬКО

     Читай також

    • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
    • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
    • Дещо про біснуватість
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.