Слово на дорогу: «Одягніться в повну зброю Божу, щоб могли дати відсіч хитрощам диявола»

Читай також

 • Сестра Анна Сторож ― приватний нотаріус і монахиня з 20-річним стажем
 • Молитва ― це Божий привілей
 • Слухай і насолоджуйся ― пісні гурту «ПоприВсе»
    • Слово на дорогу: «Одягніться в повну зброю Божу, щоб могли дати відсіч хитрощам диявола»

     “Браття, кріпіться в Господі та в могутності його сили. Одягніться в повну зброю Божу, щоб могли дати відсіч хитрощам диявола. … Над усе візьміть щит віри, яким зможете згасити всі вогненні стріли лукавого. Візьміть також шолом спасіння і меч духовний, тобто слово Боже”. (Еф. 6, 10-11.16-17).

     Усе наше життя – духовна боротьба. Диявол намагається нас погубити, звести з дороги спасіння, на яку ми ступили в Таїнстві хрещення і якою крокуємо в живій спільноті Церкви.

     Св. Павло закликає нас протиставлятися нападам диявола “щитом віри”, тобто смиренним і повним довір’я упованням на Господа та на Його силу. Смирення в усвідомленні власної немочі відкриває наше серце до благодаті Божої, сказано бо: “Бог гордим противиться, а смиренним дає боагодать”.

     А друге знаряддя нашої духовної битви – це “меч духовний, тобто Слово Боже”. У ньому криється велика сила, бо в ньому живе Божий всемогутній Дух. Тому й Господь Ісус на пустині, будучи спокушуваний дияволом, не входив з ним у теоретичні людські диспути, а протиставлявся йому Божим словом.

     Тут слід бути дуже чуйними бо диявол теж буде пробувати наводити “побожні” аргументи і навіть захоче сам цитувати Боже слово. У кожному разі він завжди буде щось додавати від себе, перекручуючи слово Боже, або хибно інтерпретуючи його. В такому випадку нам допоможе послух Церкві і вірність здоровій науці Божій, яку наша Мати – св. Церква нам викладає.

     Нехай же Боже слово буде нашою щоденною поживою!

     Владика Богдан ДЗЮРАХ

     Читай також

    • Сестра Анна Сторож ― приватний нотаріус і монахиня з 20-річним стажем
    • Молитва ― це Божий привілей
    • Слухай і насолоджуйся ― пісні гурту «ПоприВсе»
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 3.8 / 5. Vote count: 12

      No votes so far! Be the first to rate this post.