Назустріч Воскресінню 28. Прощати і просити прощення – це перший крок до раю

Читай також

  • Чи можна з позиції Церкви вважати тих, хто загинув за Україну, новомучениками?
  • Школа міжконфесійного діалогу «Зцілення ран війни: спільне завдання українських Церков»
  • У пошуках крихти надії
        • Назустріч Воскресінню 28. Прощати і просити прощення – це перший крок до раю

          Сьогоднішньою сиропусною неділею завершується період, яким Церква підготовляла нас до правильного розуміння Великопосної мандрівки. Погляньмо ще раз на пройдений дотепер спільно шлях:

          Неділею Закхея Боже слово спонукало нас усвідомити тугу за Богом, яку кожен з нас носить у своєму серці, і вирушити назустріч Богові, Який з’являється на горизонті нашого життя.

          В неділю митаря і фарисея ми вчилися жити у правді перед лицем Господнім та просили про ласку не осуджувати наших ближніх, але смиренно і з надією на Боже милосердя признаватися до власних гріхів та просити Бога про прощення.

          Неділя блудного сина однойменною притчею вказувала нам шлях навернення, який провадить від признання свого віддалення від Бога – реального (молодший син) і духовного (старший син) до усвідомлення нашого покликання ставати добрим батьком, який приймає всіх і огортає всіх своєю співчутливою і милосердною любов’ю.

          М’ясопусна неділя пригадувала нам основний критерій, за яким нас колись судитимуть, а саме – наше ставлення до потребуючого ближнього; а друга дуже важлива істина, це те, що нашим покликанням є небо, а не пекло, Царство небесне, а не вогонь пекельний. Про це так виразно і однозначно каже сам Господь, коли виголошує свій вирок над людьми: «Прийдіть, благословенні Отця мого, візьміть у спадщину Царство, що було приготоване вам від створення світу» (Мт. 25, 34), «Тоді скаже й тим, що ліворуч: Ідіть від мене геть, прокляті, в вогонь вічний, приготований дияволові й ангелам його» (Мт. 25, 41). Так, вогонь вічний приготований був не для людини, а для диявола та нерозкаяних ангелів його.

          І ось сьогоднішня неділя сиропусна, яку ще називають Неділею всепрощення, а також – Неділею вигнання Адама з раю, запрошує нас вирушити в паломництво до призначеного нам Царства Божого, доступ до якого нам відкрив своїми Стражданнями і Воскресінням Господь наш Ісус Христос, а ми можемо увійти до цього Царства крізь єдині доступні для нас, грішних, двері: двері покаяння.

          Про наш щирий намір покаятися і прийняти Боже прощення має свідчити наша готовність просити прощення і прощати нашим ближнім. Прощення – прийняте і подароване – найкращий дар, який ми можемо зробити одне одному на початок цієї спільної великопосної мандрівки.

          То ж, дорогий Брате, дорога Сестро, і я, свідомий своїх немочей, прошу Вас пробачити мені мої провини і від усього серця пробачаю Вам та молитовно прошу: «Бог нехай простить і помилує усіх нас!».

          Владика Богдан ДЗЮРАХ

          Читай також

        • Чи можна з позиції Церкви вважати тих, хто загинув за Україну, новомучениками?
        • Школа міжконфесійного діалогу «Зцілення ран війни: спільне завдання українських Церков»
        • У пошуках крихти надії
          • Оціни

            How useful was this post?

            Click on a star to rate it!

            Average rating 0 / 5. Vote count: 0

            No votes so far! Be the first to rate this post.