Роздуми над Літургією

Читай також

  • Віра, що тримає на плаву
  • Друге дихання
  • Тривога, страх і відчай та їх подолання
        • Роздуми над Літургією

          «Благословенне Царство Отця і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас і навіки вічні. Амінь».

          Це перший виголос, який висловлює священник на початок Літургії Слова.

          І що ж він хоче нам сказати?

          А говорить нам про те, що ми зараз, звершуючи Божественну Літургію, відкриваємо Боже Царство вже тут і тепер на землі. Навіть символ відкривання Царських або Райських дверей, які є центром іконостасу, у символічний спосіб нам це демонструє.

          Боже Царство відкрите для людей.

          У Світлий тиждень, по Воскресінні, вони відчинені постійно, щоб пригадати нам про воскресіння мертвих та перебування святих на Небесах куди запрошені і усі ми. Бо Христос Воскрес і приготував нам місце на Небесах.

          Царство є започатковане Пресвятою Трійцею і Вона є причиною усього добра, саме тому через цілу Літургію ми багато згадуємо про Неї, дякуючи Їй, прославляючи Її, перепрошуючи за свої гріхи та просячи заступництва.

          Побутує думка, що Царство Боже буде колись, а поки що нам треба потерпіти.

          Та Христос виразно сказав: «Царство Боже є між вами!», – і тому Літургія, як велика обʼєднавча та животворяща сила є ознакою Царства Божого вже тепер і між нами.

          Царство Боже між нами є тоді, коли мир, добро, любов, прощення, милосердя є складовими нашого життя і спілкування, коли ми єднаємося з Христос, ми вже у Його Царстві.

          А те, що цей виголос закінчується словами: «завжди, нині і повсякчас і навіки вічні. Амінь», – є потвердженням того, що з приходом на землю Бога і до кінця віку це Царство є і Йому не буде кінця і ніякі пекельні ворота Його не здолають!!!

          Отець Андрій ПОБІГУЩИЙ

          Читай також

        • Віра, що тримає на плаву
        • Друге дихання
        • Тривога, страх і відчай та їх подолання
          • Оціни

            [ratemypost]