Похвала Богородиці 28. Стати носіями Бога, Який проганяє темряву неволі

Читай також

 • #НазустрічРіздву. День 39. 23 грудня. Знайти Ісуса і побачити Його
 • #НазустрічРіздву. День 38. 22 грудня. Знайти святого Йосифа, що відкриває двері
 • #НазустрічРіздву. День 37. 21 грудня. Знайти Пречисту Богородицю
    • Похвала Богородиці 28. Стати носіями Бога, Який проганяє темряву неволі

     “Радуйся, роду людського поправо;

     Радуйся, нечистої сили погубо;

     Радуйся, бо Ти лукавство обману стоптала;

     Радуйся, бо Ти ідолів облуду викрила”.

     В перших чотирьох стишках Ікосу 6 представлено прибуття Пресвятої Родини до Єгипту і спасенні наслідки цієї події для народу і усього людства. Тепер настає здійснення пророцтва Господнього щодо Єгипту, яке читаємо в Ісаї: «Ось Господь вершником на легкій хмарі входить у Єгипет; і перед ним тремтять єгипетські кумири, і серце Єгипту тане в грудях» (19, 1).

     Богородиця є тією «легкою хмаринкою», на якій Господь входить до єгипетської землі, яка в Старому Завіті є символом поневолення вибраного люду Божого, місцем страждання, омани і насилля, яким диявол гнобить грішну людину і усе людство.

     Господь наближається, і всі кумири вже тремтять. Ще промине якийсь час, коли єгипетська пустиня зацвіте новим євангельським життям, проте Переможець нечистої сили вже є посеред люду, Бог вже довершує своє спасенне діло. На перший погляд нічого наче не змінилося, надалі ще триватиме неволя, ідолопоклонство і страждання. Проте, Божий тріумф – питання тільки часу!

     Пригадую собі, як в 2007 році в Києві відбувався Патріярший собор на тему молоді і початком був молитовний акт, який проходив в Українському домі, який в радянський часах був «Музеєм Леніна». Коли хор хлопчиків «Дударик» заспівав «Благослови, душе моя, Господа», я духовно неначе побачив отих ідолів, які ще недавно стояли в цьому приміщенні – погруддя большевицьких терористів, які тримали в неволі народи і сіяли навколо безбожництво і смерть. Ці ідоли, мабуть, вже тоді тремтіли, відчуваючи, що Бог наближається, що настане неминучий кінець їхньому кровавому пануванню і вони будуть повалені зі своїх п’єдесталів, а Божий люд вийде на свободу.

     Хоч зараз ми ще зазнаємо утисків, страждань і поневолення від нещадного ворога, все ж допускаймо до нашої болісної дійсності «легку хмаринку» – Богородицю, Яка несе Воплоченого Бога – Світло народів і визволення Свого люду. Він випровадить нас остаточно з «дому неволі», прогнавши з нашої землі усю нечисту силу, щоб наш український рід був піднесений, а ворог нашого спасіння – був засоромлений і переможений. У цьому нас запевняє Боже Слово. Цього нас вчить наша історія.

     Наша земля, хоч зазнавала неймовірних страждань під час панування комуністичного режиму, все ж мала у собі силу, яка, остаточно подолала усю темряву облуди. Цією силою була присутність Бога в наших родинах і серцях.

     Нехай кожен із нас намагається бути тією «легкою хмаринкою», на якій Господь наближатиметься до своїх людей! Нехай кожна наша родина стане «Святою родиною», в центрі якої буде Бог, Ісус Христос. Тоді і на нашому народові довершиться обітниця, яку Господь промовив щодо Єгипту: «Це буде знаком і свідоцтвом Господа сил у землі Єгипетській: коли вони взиватимуть до Господа проти гнобителів, він їм зішле спасителя та оборонця, який спасе їх… Господь сил благословить його словами: «Благословен народ мій – Єгипет» (Ісая 19, 20.25).

     Владика Богдан ДЗЮРАХ

     Читай також

    • #НазустрічРіздву. День 39. 23 грудня. Знайти Ісуса і побачити Його
    • #НазустрічРіздву. День 38. 22 грудня. Знайти святого Йосифа, що відкриває двері
    • #НазустрічРіздву. День 37. 21 грудня. Знайти Пречисту Богородицю
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.