Хто такі миряни?

Читай також

 • Отець Роман Демуш: «Форум молодіжного душпастирства — знак надії і можливість почати говорити з молоддю однією мовою»
 • Досі думаєш, що Церква тебе не чує? Реєструйся і їдь на Всеукраїнський форум молодіжного душпастирства!
 • «Канони Церкви є дорожніми показниками на шляху духовного життя»
    • Хто такі миряни?

     Щороку 26 червня Українська Греко-Католицька Церква відзначає День Мирянина. Як казав владика Венедикт Алексійчук, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ, миряни становлять 99% Церкви і поряд зі священиками, монахами та іншими богопосвяченими особами є потужною силою, здатною змінювати світ.

     На тому, що миряни становлять переважну більшість нашого церковного тіла, також наголошує Глава УГКЦ, Блаженніший Святослав Шевчук, який у відеозверненні привітав усіх з Днем Мирянина.

     Як можна охарактеризувати мирян?

     1. Миряни – це ті вірні Богові християни, які живуть у «світі»

     2. Вони є батьками, матерями родин, працюють, мають різні покликання, але є вірні Богові на місцях свого служіння.

     3. Мирянин – це особа, яка сповідує свою віру серед інших людей у світі: людей, можливо, інших церков, інших національностей, інших поглядів.

     4. Мирянин особистим життям показує світові обличчя Христової Церкви.

     Цікаво, що офіційно святкувати День Мирянина почал лише в 2016 році, у день пам’яті Володимира Прийми, першого українського мирянина, проголошеного Церквою блаженним за своє праведне життя і мученицьку смерть.

     Саме в цей день з усіх куточків України до Страдча, на батьківщину цього блаженного з’їжджаються миряни на Всеукраїнську прощу та святкування Дня мирянина.

     Довідка

     volodymyr-pryjma foto iconaБлаженний Володимир Прийма народився 17 липня 1906 року в с. Страдч. Родина була взірцевою в селі: батько був дяком і секретарем при церкві, брати Володимира, Мирон і Максим, стали священиками.

     Володимир Прийма закінчив дяківську бурсу при Митрополитові Адреєві Шептицькому. Був дяком і дириґентом у церкві с. Страдч. Одружився, став батьком чотирьох дітей. Брав активну участь у житті своєї парафії.

     Свідки зазначають, що в четвер 26 червня 1941 року дяк Володимир Прийма і отець-доктор Микола Конрад пішли сповідати хвору жінку. По дорозі додому їх наздогнали НКВСівці. Страшно лаючись вони священика й дяка повели до лісу Бірок й там обох по-звірячому замордували. Тіло дяка Володимира Прийми було дуже покалічене, побите, він мав поламані ребра. Дяк Володимир Прийма засвідчив свою віру в Бога мученицькою смертю.

     У 2001 році Папа Іван Павло ІІ під час свого візиту в Україну о. Миколу Конрада і дяка Володимира Прийму проголосив блаженними мучениками Христової Церкви.

     Синод єпископів УГКЦ, який відбувався у Вінніпезі (Канада) у вересні 2012 року, проголосив блаженного Володимира Прийму покровителем мирян. 26 червня 2013 року його офіційно проголошено покровителем мирян-греко-католиків.

     За матеріалами: ugcc.tv, laityugcc.org.ua

     Фото вгорі: Храм св. Климента Папи, м. Львів

     Читай також

    • Отець Роман Демуш: «Форум молодіжного душпастирства — знак надії і можливість почати говорити з молоддю однією мовою»
    • Досі думаєш, що Церква тебе не чує? Реєструйся і їдь на Всеукраїнський форум молодіжного душпастирства!
    • «Канони Церкви є дорожніми показниками на шляху духовного життя»
     • Оціни

      [ratemypost]