10 звичок, які суттєво покращать ваше життя

Читай також

 • Наскільки ми послідовні у своїх думках, словах, учинках та як цього досягнути
 • Як пізнання себе допоможе сприймати ближніх
 • Владика Венедикт пояснив, як пов’язані гроші і життя
    • 10 звичок, які суттєво покращать ваше життя

     Американський психолог та засновник компанії TalentSmart Тревіс Бредбері радить усім бути обережними, вибираючи собі заняття, роботу чи хобі. Зважаючи на те, що звички роблять нас тими, ким ми є, потрібно займатись справою, яка зробить життя більш повноцінним та гармонійним.

     Чи пам’ятаєте ви казку Ганса Крістіана Андерсена “Червоні черевики”, в якій дівчинка мріяла про взуття, і обманом отримала його? А закінчення пам’ятаєте? Черевички настільки міцно приклеїлись до ніг героїні, змушуючи її танцювати без зупину, що дівчинка ледь не померла від виснаження і голоду.

     Ми можемо висміювати її, але в реальному житті часто робимо те ж саме, — гонимось за речами, які, на нашу думку, зроблять нас щасливими, і не розуміємо, що обираємо небезпечний шлях.

     Недавнє дослідження показало, що люди, які задоволені своєю роботою — це не ті, хто сидить у великих просторих офісах, а ті, хто сприймають її як своє покликання, навіть якщо їм доводиться важко працювати.

     Тому потрібно бути обережним, вибираючи собі те чи інше заняття, адже наші щоденні звички відображають нас самих. Тож виробляйте такі, які направлять вас у потрібний напрямок, допоможуть зробити життя більш повноцінним та значущим, а отже — зроблять вас кращою людиною.

     1. Тримайтесь подалі від людей, які руйнують ваше життя

     Якщо вам здається, що ви не знаєте таких людей, тоді згадайте того, хто постійно не задоволений вашими рішеннями або не перестає скаржитись на своє життя. Саме від таких людей потрібно триматись на відстані.

     Кожного разу, коли ви ловитимете себе на думці, що та чи інша людина змушує вашу кров закипати, згадуйте про тих, хто робить ваше життя гармонійним, і будьте за них вдячні. Є багато людей, які заслуговують вашої уваги і останнє, що ви маєте робити, так це думати про тих, хто цього не варті.

     2. Забудьте про телефон, комп’ютер та іншу техніку перед сном

     Більшість людей навіть не задумуються над тим, якої шкоди завдають їм ґаджети, коли використовують їх перед сном. Короткохвильове синє світло екранів впливає на настрій, енергію та якість сну. Коли очі піддаються впливу цього світла в темну пору доби, нервова система блокує вироблення гормону сну — мелатоніну, через що здається, ніби вам більше не хочеться спати. У другій половині дня обманути мозок дуже легко.

     Тож щоб цього не було, припиніть користуватись ґаджетами в спальні, щоб постійне недосипання не призвело до більш серйозних проблем зі здоров’ям.

     3. Навчіться цінувати теперішнє

     Вдячність — запорука миру та щастя. Справа тут аж ніяк не в багатстві, чарівності, пригодах чи швидких автомобілях, а у вдячності за те, що у вас є. Лиш через те, що ви не можете дозволити собі шампанське та ікру не означає, що ви не можете насолоджуватись їжею.

     Хот-дог і пиво з друзями теж не найгірший варіант. Тож не обманюйте себе, що вам потрібно саме те, чого у вас нема, щоб бути по-справжньому щасливою людиною. Суть в тому, що якщо ви не можете бути вдячними за те, що уже маєте, ви не зможете оцінити “хороше життя”, навіть якщо коли-небудь заживете ним.

     4. Не все є таким, як вам видається

     Цей пункт тісно пов’язаний з попереднім. Ви можете заздрити людині, у якої, на вашу думку, ідеальне життя. Але насправді ви навіть не уявляєте, з якими проблемами їй доводиться стикатись. “Ідеальність” може бути міражем. Ви не можете знати все, тому будьте відкриті до нових можливостей, адже життя готує для вас неабиякий приємний сюрприз.

     5. Не зупиняйтесь, навіть якщо зазнали невдачі

     Більшість письменників проводять не одну годину над створенням своїх героїв та сюжетів, навіть якщо вони ніколи не потраплять на сторінки книги. Вони роблять це, тому що розуміють — розвиток і досягнення успіху потребують часу.

     Коли настає час діяти, ми часто зупиняємось, тому що знаємо, що ідеї недосконалі, і з них не буде ніякої користі. Але як ви можете щось зробити грандіозне, якщо взагалі нічого не робитимете і не дасте своїм ідеям час для розвитку?

     Американська письменниця Джоді Піколот одного разу сказала: “Ви можете відредагувати погано написаний текст, але ви не зможете відредагувати чистий аркуш”.

     6. Будьте організованими

     Люди часто жартують про нестачу нових ідей, але вся справа в нестачі вільного часу. Так стається через те, що ми не вміємо правильно його розподіляти.

     Навчіться розставляти речі так, щоб вам не доводилось їх довго шукати. Це стосується як дому, так і робочого місця. Таким чином, ви економитимете час на непотрібні дії, і все робитимете чітко та вчасно.

     7. Почніть колекціонувати речі, які по-справжньому для вас важливі

     У кожного з нас є речі, які ми цінуємо, і які характеризують нас як особистість. Саме це потрібно колекціонувати, а от зимове пальто, яке ви носите уже 5 сезон поспіль, і яким уже поласувала міль, час викинути на смітник.

     8. Робіть те, що нагадує вам, ким ви є

     Ми всі любимо говорити про особистий час, але чим він є насправді? Це час, який ми використовуємо для того, що нам близьке до душі; час, коли ми знімаємо маску і стаємо самими собою. Ми можемо танцювати під музику 80-х чи вийти на пробіжку, і цей час саме для таких моментів. Вони роблять кожного з нас щасливими.

     9. Навчіться казати “ні”

     Дослідження, проведене вченими із Університету Каліфорнії в Сан-Франциско, показало, чим важче людині сказати “ні”, тим ймовірніше, що вона страждає через стрес, швидко втомлюється та скаржиться на депресію.

     “Ні” — сильне слово, але  не потрібно боятись використовувати його. Коли вам потрібно комусь відмовити, уникайте фраз як-от “Я не думаю, що можу…” чи “Я не впевнений…”.

     Сказати”ні” новим обов’язкам означає дати шанс довести до логічно закінчення уже існуючі.

     10. Ставте перед собою реалістичні цілі

     Люди люблять давати собі обіцянки. От, наприклад, що з січня до березня вони скинуть 20 кілограм. Але божевільні цілі надихають лиш на короткий період; надихають доти, доки ви не зазнаєте невдачі, і як результат — ви залишитесь наодинці з розчаруванням і почуттям провини.

     Ви можете кидати собі виклики, але робіть це в межах розумного, щоб потім не почуватись нещасними.

     Джерело: mizky

     Читай також

    • Наскільки ми послідовні у своїх думках, словах, учинках та як цього досягнути
    • Як пізнання себе допоможе сприймати ближніх
    • Владика Венедикт пояснив, як пов’язані гроші і життя
     • Оціни

      [ratemypost]